Lai gan vasara jau beigusies, velosezona – vēl nē. Kamēr nav uzsnidzis sniegs, daudzi turpina pārvietoties pa pilsētu ar velosipēdiem un citiem mikromobilitātes rīkiem, taču rudens lietus un dubļi var padarīt braucienu ne pārāk patīkamu, un nereti galapunktā sanāk nonākt slapjā un netīrā apģērbā. Apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums Balcia piedāvā trīs risinājumus, kā aizsargāt velosipēdu un pašam sevi no rudenīgajiem laikapstākļiem un bez raizēm turpināt velosezonu.
Sēdekļa pārvalks
Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā padarīt riteņbraukšanu rudenī ērtāku, ir lietus laikā izmantot ūdens necaurlaidīgu sēdekļa pārvalku. Dodoties uz darbu vai veikalu, velosipēds visbiežāk paliek pieslēgts ārpusē, un sēdeklis lietū var samirkt – ja ādas sēdekli pirms brauciena var noslaucīt, tad auduma sēdeklis būs piesūcies ar ūdeni un sēdēt uz tāda būs ļoti nepatīkami. Tāpēc ieteicams vienmēr nēsāt līdzi vienkāršu, ūdens necaurlaidīgu sēdekļa pārvalku, ko var iegādāties, piemēram, velosipēdu vai sporta preču veikalos.
Ar mērķi iepriecināt velobraucējus un veicināt riteņbraukšanu arī rudenī Balcia komanda 10. oktobrī uz Rīgas ielās novietotu velosipēdu sēdekļiem izlika košus bezmaksas sēdekļu pārvalkus. Uzņēmums arī turpmāk plāno īstenot šādas sociāli aktīvas iniciatīvas.
“Lai neaizmirstu vienmēr paņemt līdzi sēdekļa pārvalku, iesaku pie velosipēda sēdekļa uzstādīt nelielu velo somu, kur var salikt dažādus riteņbraukšanai nepieciešamus sīkumus – piemēram, sēdekļa pārvalku, mazu instrumentu komplektu vai kompaktu lietusmēteli, ko uzvilkt gadījumā, ja brauciena laikā sākas stiprs lietus,” saka Balcia risku parakstīšanas un produktu attīstības vadītājs Renārs Duntavs.
Dubļu sargi un ķēdes aizsardzība
Ja vēlies braukt arī slapjā laikā, ieteicams ieguldīt labos dubļu un ķēdes aizsargos, kas ne vienmēr ir iekļauti velosipēda standarta komplektācijā, taču noderēs, lai pasargātu braucēju no dubļiem un neļautu bikšu starām vai mēteļa malai ieķerties ķēdē.
“No saņemtajiem apdrošināšanas pieteikumiem redzam, ka rudenī arvien biežāki ir gadījumi, kad riteņa ķēdē ieķeras bikšu stara vai kāds cits apģērba gabals, kā rezultātā notiek negadījums. Pat šāda šķietama sīkuma dēļ var piedzīvot smagu kritienu un savainoties gan pats, gan sabojāt savu velosipēdu, turklāt dažos gadījumos sanāk radīt bojājumus arī citu personu mantai – piemēram, ceļa malā novietotai automašīnai. Ar Balcia City Combo apdrošināšanu braucējs šādos negadījumos ir finansiāli pasargāts, taču labāk tomēr parūpēties, lai tādi negadījumi nenotiktu,” skaidro Renārs Duntavs.
Šādi aizsargi veikalos maksā no dažiem eiro līdz pāris desmitiem eiro, taču rudenī tie ļoti noderēs. Ir pieejami gan pieskrūvējami dubļu sargi, gan tādi, ko var ērti pielikt un noņemt, kad nepieciešams. Gadījumos, ja ir uzstādīti dubļu sargi, bet riepas tāpat met dubļus uz apģērba, iespējams dubļu sargiem pievienot pagarinājumu, kas dubļus un ūdeni novirzīs uz zemi.
Dielektriskā smērviela elektriskajam skrejritenim
Elektroskrejriteņi nemīl lietu, jo tos darbina elektromotors. Tāpēc elektroskrejriteņu īpašniekiem ieteicams pārbaudīt, vai viņu braucamrīks atbilst IP marķējuma ūdens un putekļu izturības standartam. Visbiežāk skrejriteņi ir piemēroti braukšanai nelielā lietū, jo liels ūdens daudzums var sabojāt riteņu gultņus un elektroniku. Lai izveidotu hidroizolāciju, būtu prātīgi visus elektriskos savienojumus notīrīt ar dielektrisku smērvielu – tā ir ūdensnecaurlaidīga viela, ko izmanto, lai aizsargātu elektriskos savienojumus no korozijas un netīrumiem. Turklāt ap elektriskā skrejriteņa akumulatoru var uzstādīt ūdensnecaurlaidīgu somu, lai samazinātu elektrisko traucējumu risku. Dielektrisko smērvielu var iegādāties internetā vai elektronikas veikalos, un tās cena ir līdz aptuveni divdesmit eiro.
Reklāma