arī klases stundas.
Turklāt Latvijas skolās skolēnu zināšanas vērtē 10 ballu sistēmā, Ukrainā – 12 ballu sistēmā. Atšķirīgi ir arī tas, ka Latvijā skolās, lai iegūtu vidējo izglītību jāmācās 12 gadi, bet Ukrainā – 11.
Vakar “Ziemeļlatvija” devās uz ģimnāzijas ēku Raiņa ielā, lai tiktos ar skolas direktori Lilitu Kreicbergu, kā arī ukraiņu skolotājiem Dmitriju Greckiju un Allu Beregavaju. Ja tā varētu teikt, Dmitrijs ir tas cilvēks, kurš atbild par ukraiņu skolēnu mācību procesu, par stundu sarakstu un tā izmaiņām un vēl daudzām citām organizatoriskām lietām. Viņš pateicas ģimnāzijas administrācijai, kura ukraiņiem ir ierādījusi atsevišķas mācību klases. Vienā no tām ir interaktīvā tāfele. Visiem ukraiņu skolēniem ir iedoti portatīvie datori vai planšetdatori. Bērniem ar skolas un Latvijas Sarkanā Krusta palīdzību ir sagādātas kancelejas preces – rakstāmie, zīmuļi un burtnīcas. Kas attiecas uz mācību grāmatām, digitāli tās ir pieejamas Ukrainas Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:
"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.
Reklāma