Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Starp Rīgu un Igauniju Lillmā ģimene izvēlas nobāzēties Gaujienas pagastā

Ilva Lillmā priecājas, ka var dzīvot laukos un baudīt šo vidi, paralēli turpinot nodarboties ar uzņēmējdarbību, – attālinātā darba iespējas to pieļauj veiksmīgi īstenot.
FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

Ilva Lillmā ir dzimusi Valkā, ilgus gadus pavadījusi Ogrē, pēc tam dzīvojusi Rīgā. Bet pagājušā gada vasarā ar vīru Viljaru pārcēlušies uz Gaujienu, kas abiem esot vispieņemamākais variants. Tur abi var turpināt darbu un pievērsties lauku mājas labiekārtošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar savu vīru iepazinos pirms sešiem gadiem. Tas bija Tartu, uz kurieni biju devusies atpūtas braucienā. Tā laikā izmantoju iespēju arī apmeklēt masāžas salonu. Tobrīd viņš tur strādāja. Neko nedomājot un nenojaušot, tā vārds pa vārdam sapratām, ka mums ir līdzīgi dzīves uzskati, saskan daudzas lietas un redzējums. Apmainījāmies kontaktiem un sākām komunicēt. Sapratām, ka esam atraduši viens otru. Tā attiecību maģija notiek, – tas jau mums visiem zināms. Pašā sākumā mums bija jārēķinās ar attāluma attiecībām. Bet arī tad bieži braukājām viens pie otra. Liels izaicinājums bija kovidlaiks, kad kādu brīdi nebija iespēja satikties pat mēnešiem ilgi. Nu tas viss ir garām. Meklējot mājvietu, kas nebūtu tālu no Igaunijas, lai vajadzības gadījumā būtu iespēja izbraukāt un tajā pašā laikā būtu tepat Latvijā, izskatījām daudzus variantus, bet, ieraugot šo mājvietu Gaujienas pagastā, sapratām, ka tā ir mūsējā,” pastāsta Ilva.

Viljara pamatnodarbošanās saistīta ar bērnu nometņu vadīšanu dažādās vietās Igaunijā, bet Ilvas darbs pieļauj arī attālinātā darba iespējas.

Interesanti, ka ikdienā Ilva ar Viljaru sazinās angļu, krievu, arī latviešu un igauņu valodā, tā cenšoties arvien vairāk iepazīt viens otra valodu un kultūru. Kā atzīst Ilva, igauņu valodu jau minimāli apguvusi, bet nesokas gan tik viegli, kā varētu vēlēties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
o, kā ir dzīvot un izkrāsot savu dzīvi laukos, Ilva sākusi tā pa īstam apjaust, esot savās mājās Gaujienas pusē.

No pilsētas uz laukiem

Ilva ir dzimusi Valkā, bet dzīves ceļš pēc vidusskolas pabeigšanas aizveda uz Ogri, kur aizvadīti daudzi darba gadi. Vēlāk viņa nonāca Rīgā, kur arī bijis savs laiks atvēlēts, lai pēcāk saprastu, ka tomēr vēlas dzīvot lauku vidē un darīt to, kas pašai patīk.

“Esmu mācījusies Latvijas Universitātē vācu valodu, pēc tam Sociālā darba augstskolā, kur ieguvu sociālā darbinieka profesionālo augstākās izglītības grādu. Vēlāk RISEBA mācījos uzņēmējdarbības vadību,” par sevi stāsta Ilva un atklāj, ka tieši ar uzņēmējdarbību ir izvēlējusies saistīt nākotni.

Proti, nu jau piecpadsmit gadus viņa vada savu uzņēmumu SIA “FITHR” un astoņus gadus uzņēmumu SIA “Staffin”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņas pamatnodarbošanās ir personāla vadības konsultācijas un Hellingera sistēmisko sakārtojumu terapeite ģimenēm, konsultante uzņēmumiem.

Uz Gaujienu ģimene pārcēlusies pagājušā gada jūnijā. Māja ir ar senu vēsturi, vērīgām pagātnes liecībām.

“Lai saprastu, kādā īpašumā nonācām, māja ir datēta ar 1891. gadu. Tajos laikos tika uzbūvēta pamatīga celtne, kas piedzīvojusi dažādus laikus. Aptuveni gadu pirms mūsu ienākšanas māja netika apdzīvota. Tās iepriekšējā saimniece Maija Rudzīte tobrīd atradās sociālās aprūpes iestādē Smiltenē. Tur arī ar viņu tikāmies, kad viņa mums nodeva mājas atslēgas. Kundze no sirds vēlējās, lai šis īpašums nonāk kādas ģimenes rokās, kas turpina par to rūpēties, un arī mājā ir rosība un saticība. To mēs esam izpildījuši, un šo viņas vēlmi atcerēsimies vienmēr. Protams, mājai bija jāmaina jumts, jānomaina apkures sistēma, jāierīko ūdens kanalizācijas sistēma, bet kopējais senatnīgais mājas šarms nekur nav zudis. Šo īpašumu meklējām aptuveni gadu. Sākotnēji lūkojāmies arī Valkas puses virzienā. Meklējot mājvietu, daudz vērtīgu kontaktu un dažādu variantu piedāvājumu saņēmām, pateicoties Ventam Armandam Krauklim. Esam pateicīgi viņam par atsaucību. Starp citu, viņš ir bijis arī mans skolotājs, kuru atceros no mūzikas skolas laikiem, kad mācījos Valkā. Ja par Valku vēl jāsaka, tad Valkā joprojām dzīvo mana bērnības draudzene, ar kuru joprojām ik pa laikam satiekamies. Turpinot mājas atrašanas stāstu, bijām izskatījuši virkni “ss” sludinājumu. Vienā vasaras pēcpusdienā pamanījām tieši šo sludinājumu Gaujienas pusē. Kad braucām skatīties, man personīgi radās sajūta, ka mēs braucam mājās,” atsauc atmiņā Ilva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar sapni par savu ziedu zemi

Lillmā tulkojumā no igauņu valodas nozīmē zieda zeme. Tādu vidi ģimene apņēmusies radīt ap sevi turpmāko gadu laikā, dzīvojot Gaujienas pusē.

Sarunājoties ar Ilvu, rodas sajūta, ka par katru savas dzīves posmu, šķautni un aizraušanos viņai ir tik daudz pamācošas, vērtīgas pieredzes, ka ar šo vienu vien iepazīstināšanas stāstu ar viņas personību būs par maz.

“Mans vaļasprieks, kopš dzīvoju Gaujienas pagastā, ir dārza darbi. Esmu atklājusi arī sev ko jaunu un iepriekš nezināmu. Jau pāris gadus interesējos par permakultūru. Lai vairāk to izprastu, esmu iestājusies Latvijas Permakultūras biedrībā. Permakultīras principus mēģinu piekopt arī apsaimniekojot lauku īpašumu. Ko vēl īsumā varu pateikt par sevi? Mīļākais ēdiens ir tas, ko uz uguns gatavo mans vīrs bērniem nometņu un pārgājienu laikā. Mīļākā tradīcija ir svinēt svētkus baznīcā, kur satiekas kopā visa lielā ģimene. Aizraujošākais piedzīvojums ir bijis sēdēt pie stūres 11 pēdu jahtai un vadīt to, braucot zem tiltiem,” atklāj par sevi Ilva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā ar vīru viņiem abiem ir seši bērni. Praktiski visi jau ir devušies savā dzīvē. Jaunākā meita vēl mācās 10. klasē, bet izvēlējusies palikt dzīvot un mācīties Rīgā, ģimenes draugu paspārnē. “Esmu jau vecmāmiņas godā. Mazbērni vēl ir pavisam mazi. Mans sapnis ir radīt vietu, kur maniem mazbērniem pavadīt vasaras pie dabas un bērniem atpūsties no intensīva darba,” par savām nākotnes iecerēm stāsta Ilva.

Tikmēr kopā ar viņiem no Rīgas uz laukiem ir atceļojuši arī pieci kaķi un suns, ‒ tie visi kādā brīdī bijuši atstāti likteņa varā un tikuši izglābti no ielas.

Iesaistās iedzīvotāju padomes darbā

Ilva ir ieinteresēta tajā, kas notiek viņai apkārt, vietējā pagasta vidē un tā labklājībā. Kad uzzinājusi, ka Smiltenes novada pagastos tiek veidotas iedzīvotāju padomes, viņa nolēmusi, kāpēc gan nekļūt par daļu no tās, un labprāt tajā iesaistījās. “Ievilkt neviens mani tajā neievilka. Pamanīju, ka ir šāda iespēja, un nolēmu iesaistīties. Es ticu, ka katrs cilvēks, lai kur dzīvotu, ko darītu, ir pelnījis visu to labāko. Un es ticu, ka, sanākot kopā, mums ir spēks radīt sev vidi, kur varam būt gandarīti un laimīgi. Iepazīstot Gaujienas pagasta iedzīvotājus, es redzu, ka šeit ir ļoti daudz aktīvu, prasmīgu, darbīgu un labestīgu cilvēku, kuri grib un var. Esmu pagodināta būt un darīt kopā,” saka I. Lillmā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

#SIF_MAF2024

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.

casibom jojobet giriş jojobet Casibom holiganbet giriş casibom giriş Casibom casibom casibom giriş CASİBOM holiganbet Casibom Giriş casibom casibom güncel giriş casibom güncel Casibom Casibom holiganbet holiganbet casibom güncel giriş