Smiltenes tehnikumā no 11. Līdz 14.martam norisinājās Veterinārmedicīnas – lopkopības metodiskā nedēļa – ar daudz radošām un izglītojošām aktivitātēm, ar jauno speciālistu konkursu, ar erudītiem lektoriem un īpašu pārsteigumu sesku mīļiem.
Aizvien biežāk cilvēki par saviem mīļdzīvniekiem izvēlas seskus, kas iepriecina gan ar savu draudzīgo raksturu, gan graciozo rotaļīgumu. Šā gada Veterinārmedicīnas – lopkopības nedēļā Smiltenes tehnikuma audzēkņiem tika dota iespēja dzirdēt kluba “Seskumīlis” lekciju “Sesks mūsu mājās” un gūt citu vērtīgu informāciju par šiem dzīvniekiem, kā arī brīvbrīžos iepazīt viesos atvestos seskus tuvāk un tos samīļot.
“Lekcijā “Sesks mūsu mājās” jaunieši tika informēti par būtiskāko, kas jāzina mājas seska saimniekam – par fizioloģiju, uzvedību, barošanu, veselību un labturības prasībām,” informē Smiltenes tehnikuma skolotāja Līga Sima.
Mājas sesku audzētavas “Ferret Valley” īpašniece Sarmīte Luste stāstīja par iemesliem, kuru mudināti cilvēki visbiežāk iegādājas seskus, kā arī dalījās pieredzē par situācijām, kurās prātīgāk no seska iegādes atturēties.
Ilggadējā mājas sesku saimniece un kluba “Seskumīlis” valdes locekle Inga Galiņa – Vasiļjeva sniedza ieskatu sesku domestifikācijas vēsturē – sesku ceļā līdz mājdzīvnieka statusam.
Savā pieredzē saskarsmē ar mīļdzīvnieku sesku Bellevalia (mīļvārdiņā Žuža) dalījās arī 4. veterinārārsta asistentu kursa audzēkne Elizabete Gulbe.
Taču visemocionālākā izvērtās jauniešu iepazīšanās ar ciemos atvestajiem dzīvnieciņiem tuvāk. Draudzībai pilnībā atvērta bija uz Smiltenes tehnikumu atverstā sesku saime.
Valstī pazīstamu veterinārārstu lekcijas
13.martā tehnikumā notika Latvijas Veterinārārstu biedrības organizētā Veterināro asistentu diena, kuras laikā lekcijas par veterinārārsta asistentiem aktuālām tēmām lasīja valstī pazīstami veterinārārsti.
Veterinārārste Inga Birne audzēkņiem stāstīja par eksotisko dzīvnieku fiksāciju un pirmo palīdzību.
Lektore – veterinārārste Daira Višķere dalījās pieredzē par kardiopulmonāro reanimāciju. Veterinārārste Anete Freiberga informēja par kucēna, kaķēna pareizu ēdināšanu pirmajā dzīves gadā, kā arī par barības piedevu nepieciešamību.
Veterinārārsts Ģirts Drapče jauniešus informēja par pēcoperācijas komplikācijām un brūces dzīšanas komplikācijām. Savukārt veterinārārste Evita Gaveika dalījās pieredzē par stacionēto dzīvnieku aprūpi.
Jauno profesionāļu konkurss, noslēguma pasākums
Jauno profesionāļu konkursā 1. vietu izcīnīja 1.b veterinārārsta asistentu kursa audzēknes Paula Lūse un Lauma Pakalnīte. Tikpat veiksmīgi konkursā savas zināšanas apliecināja arī 2.a veterinārārsta asistentu/lopkopības tehniķu kursa audzēknes Elza Bojāre, Rasa Marta Oša un Evita Prole.
2.vietu nopelnīja 3. a veterinārārsta asistentu kursa audzēknes Amanda Marjuniča, Anita Kūde un Beāte Andersone, bet 3.vietu ar vienādu punktu skaitu nopelnīja 2. b veterinārārsta asistentu kursa komanda: Linda Grabovska, Beāte Laicāne, Roberta Rozenberga un 3.b veterinārārsta asistentu -lopkopības tehniķu kursa komanda: Elīza Bērziņa, Paula Upmane un Valdis Golubevs.
4.vieta – 1.a veterinārārsta asistentu – lopkopības tehniķu kursa komandai: Evelīnai Uvai Strēlniecei un Martai Marijai Preimenei.
5.vieta – 1.vidusskolas veterinārārsta asistentu kursa komandai: Līgai Ritcelei, Ievai Jakubovskai, Amandai Lūcijai Skrastiņai un Annai Galkinai.
Veterinārmedicīnas – lopkopības metodiskā nedēļa noslēdzās ar konkursa uzvarētāju apbalvošanu un jautrām atrakcijām, kuras vadīja skolotāja Vēsma Rīdere. Profesionālās sarunās un diskusijās aktīvi iesaistījās arī skolotāja Biruta Birkenšteina. Par to, lai jauniešiem un pasniedzējiem nebūtu garlaicīgi, bija parūpējušies arī audzēkņi, piedāvājot pārbaudīt zināšanas Kahoot testā. Tajā visaugstākos rezultātus sasniedza zinoša un dzīvniekus mīloša būtne ar segvārdu Lonija, kura savu identitāti plašākai publikai šoreiz nolēma neatklāt.
Reklāma