Līdz ar raidījuma “Tas notika šeit” kārtējo sezonu LTV1 ēterā, arī “V.I.P.” ložā pie Uģa Joksta, tāpat kā pirms gada, viesojās šī projekta kadra un aizkadra komandas. Šīs nedēļas pirmdienas raidījumā vienā no komandām bija arī Edgars Plētiens – raidījuma “Tas notika šeit” vēsturnieks. Viņš dzīvo Raunā un ikdienā strādā izglītības jomā, kā arī vada pieredzes grupas skolotājiem.
Komandas, kuru kapteiņi bija Dāvids Ernštreits (raidījuma “Tas notika šeit” vadītājs) un Lote Gediņa (raidījuma “Tas notika šeit” laukuma režisore), meklēja atbildes uz jautājumiem par ļoti zināmām un nepelnīti aizmirstām vietām Latvijā, kā arī uz tipiskiem “V.I.P.” spēles erudīcijas jautājumiem. Šajā reizē veiksmīga izrādījās D. Ernštreita, tātad arī E. Plētiena komanda, kura ieguva tiesības piedalīties fināla raidījumā, kas ēterā būs skatāms jau pavisam drīz.
Šī nav viņa pirmā pieredze erudīcijas raidījumā. “V.I.P.” spēlē Edgars piedalījās arī pirms gada, bet nedaudz citā sastāvā. “Protams, ir prieks, ka varēsim parādīt zināšanas arī raidījuma finālā. Pieredze šajā raidījumā man jau bija, tāpēc noteikti jutos daudz drošāk, kā piedaloties pirmoreiz. Ar Dāvidu Ernštreitu, kā arī Andri Levānu, kurš ir zināms arī kā raidījuma “Tas notika šeit” vēsturnieks un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesors, mums ir izveidojusies veiksmīga sadarbība, kā veidojot raidījumu, tā arī kā komandas biedriem erudīcijas spēlē. Būtisks uzsvars ir loģiskā domāšana, cenšoties atcerēties pilnīgi visu, kas atsauc atmiņā kādas saistības ar izskanējušo jautājumu. Protams, spēle ir spēle. Visu zināt neviens nekad nevarēs. Tie, kuri sekoja līdzi spēles gaitai, noteikti pamanīja, ka bija jautājumi, uz kuriem nācās dot atbildes, vadoties pēc intuīcijas. Ne velti spēlei ir nosaukums – “Veiksme. Intuīcija un Prāts”,” pamato E. Plētiens un atzīst, ka līdz ar dalību raidījumā izjutis lielu atbalstu un uzmundrinājumu no sievas un draugiem, ar kuriem kopā pirms dažām dienām bija erudīcijas spēlē “Prāto Grundzālē”.
E. Plētiens ir aizrāvies ar viduslaiku mazpilsētu vēstures izpēti Latvijā, kā arī labprāt ceļo un lasa grāmatas. Šonedēļ, kad “Ziemeļlatvija” sazinājās ar Edgaru, viņš atradās komandējumā Beļģijā (Briselē), kur devies pieredzes apmaiņas braucienā, pārstāvot Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju, ar mērķi veicināt skolotāju sadarbību starptautiskā līmenī un iegūt jaunu pieredzi.
Reklāma