Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pievērš uzmanību nevienlīdzīgām piemaksām Valgas apriņķa skolās

Valgas pamatskolas darbiniekus satrauc apriņķa pašvaldības vēlme mainīt skolotāju piemaksu sistēmu, kas darbojusies līdz šim. Foto: Arvo Mēkss

Valgas pamatskolas skolotāju vidū satraukumu izraisījušas baumas, ka pašvaldība plāno aizliegt maksāt pedagogiem papildu piemaksas. Šīs baumas nav patiesas, lai gan pašvaldība tuvāko mēnešu laikā centīsies izveidot sistēmu, kas attieksies vienādi pret visiem pārvaldīto iestāžu darbiniekiem, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc pašvaldības vadītājas Monikas Rogenbaumas teiktā, šobrīd nav vienotu pamatskolu piemaksu maksāšanas principu un šo sistēmu nevar uzskatīt par caurskatāmu. Šāds paziņojums noveda pie pedagogu satraukuma.

“Apskatot, kā notiek piemaksu aprēķināšana un izmaksa, ir skaidrs, ka šī sistēma nav vienlīdz godīga pret visiem un šī problēma, lai arī var izraisīt negācijas, ir jārisina,” sacīja pašvaldības vadītāja. “Nav saprotams, kāpēc atsevišķos gadījumos ekskursiju vadīšana tiek iekļauta pamatalgā, citos tā ir par papildu samaksu, atsevišķos gadījumos tā tiek piešķirta trešajām personām vienlaikus abos veidos. Šādu piemēru netrūkst.”

Pēc M. Rogenbaumas teiktā, pašvaldības vēlme ir, lai pārvaldāmajās iestādēs būtu pārskatāmi un saprotami papildu maksājumi un atlīdzības, lai pret visiem darbiniekiem būtu vienāda attieksme.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Piemēram, dotācijas jubilejas vai tuvinieka zaudējuma gadījumā varētu attiekties uz visiem, kas strādā pašvaldības sistēmā. Tāpat skolotājam ir jāsaņem atalgojums par to, ka viņš ir sagatavojis skolēnu, kurš gūst panākumus olimpiādē, neatkarīgi no tā, vai viņš strādā Valgas vai Eru skolā.”

Pašvaldības centīsies saskaņoto sistēmu sagatavot, vēlākais, līdz maijam. Tikmēr Valgas pamatskolas direktore Hannelija Luika-Stogova uzskata, ka viņas vadītajā skolā visas piemaksas ir saskaņotas un pret darbiniekiem vienmēr bijusi vienlīdzīga attieksme.

“Ir sistēma, cik saņem skolotājs par slodzi, ja viņš ir tikai priekšmeta skolotājs, un cik, ja viņš ir priekšmeta skolotājs un klases audzinātājs. Atrunāta ir maksa arī par papildu darba uzdevumiem, piemēram, par pagarinātās dienas grupas nodarbībām,” uzskaitīja direktore. “Skolā esam vienojušies par nosacīto slodzes lielumu un samaksu par to. Ja darbinieks nevēlas papildu uzdevumus, tās ir viņa tiesības.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direktore minēja piemēru, ka aizvadītajā fiskālajā gadā tika izmantota saskaņotā sistēma, kur skolotājam, kurš pasniedz tikai mācību priekšmetu, darba slodze ir 23 kontaktstundas un viņa alga ir valstī noteiktā minimālā alga 1412 eiro. Skolotājs, kurš ir mācību priekšmeta skolotājs un klases audzinātājs, saņem vismaz 1559 eiro.

Pēc direktores domām, pašvaldībai ir jāizstrādā jauna sistēma, lai pret visiem būtu vienāda attieksme, taču no skolu viedokļa jautājums ir sarežģīts, jo mazā skolā klasē darba apjoms un specifika ir atšķirīga no lielajām skolām.

“No mācīšanas viedokļa ir liela atšķirība starp mācību sagatavošanu un atgriezeniskās saites sniegšanu sešiem vai 20‒24 skolēniem,” pauda direktore.

Taču viņa pilnībā atbalsta pašvaldības nostāju, ka jubilejas vai tuvinieka zaudējuma gadījumā pabalsti varētu būt vienādi visiem pašvaldības sistēmā strādājošajiem. “Ir apsveicami arī tas, ka, piemēram, skolotājs, kura audzēknis gūst panākumus olimpiādē, ir jāapbalvo par skolēna sagatavošanu neatkarīgi no tā, vai viņš strādā Valgas vai Eru skolā.”  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.