Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Peldvietās var peldēties droši

Foto: Ingūna Johansone

Šogad vasarā laikapstākļi lutina visus, kuriem patīk doties peldēties atvērtās ūdenstilpēs. Vairāk cilvēku publiskajās peldvietās ir nedēļas nogalēs, kā arī tveicīgās dienās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ūdens prieku baudīšanai iedzīvotājiem iesaka izvēlēties drošas, sev zināmas peldvietas, kā arī atcerēties un paturēt prātā drošības noteikumus uz ūdens un tā tuvumā.

Taujājot pašvaldībām, vai šajā sezonā iecienītākajās peldvietās ir veikts monitorings – ūdens paraugu analīzes, no Valkas novada pašvaldības saņēmām apstiprinošu atbildi. “Kā katru gadu, arī šogad par pašvaldības līdzekļiem tika ņemtas ūdens paraugu analīzes visās plānotajās ūdenstilpēs. Analīzes atbilst normām, un Valkas novada peldvietās ir atļauts peldēties,” stāsta Valkas novada pašvaldības projektu vadītāja Inga Aleksejeva.

Viņa uzsver, lai gan Valkas novadā nevienai peldvietai nav piešķirts oficiālās peldvietas statuss, rūpējoties par iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un gādājot par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu, pašvaldībai jau gadiem svarīgs jautājums ir drošas un kvalitatīvas peldvietas esamība pašvaldības teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paraugu ņemšanu un testēšanu veica Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “Bior”, ūdens paraugi ņemti 3. jūnijā.

I. Aleksejeva min, ka ūdens kvalitātes monitorings – analīzes Valkas novadā tika ņemtas Zāģezerā, Salainī, Bērzezerā, Peldētavā (Ērģemes ciems), Valžezerā (Ērģemes pagasts), Cepšu ezerā (Kārķu pagasts) un Zāģezera avotā. “Peldvietu vizuālā pārbaudē netika konstatēta netipiska ūdens krāsa vai smarža, zilaļģu un citu fitoplanktona aļģu ziedēšana, kā arī netika konstatēts naftas produktu un virsmas aktīvo vielu piesārņojums. Netika konstatēts arī piesārņojums ar peldošiem un citiem atkritumiem,” viņa stāsta.

Tas neliedz atpūtas vietu apsaimniekotājiem, aktīvā tūrisma uzņēmumiem, kur publiskai lietošanai tiek piedāvātas peldvietas, arī pašiem veikt ūdens analīzes, lai atpūtniekiem droši varētu apgalvot, ka ūdens kvalitāte ir apmierinoša. Gribas ticēt, ka tas arī tiek darīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Smiltenes novadā ūdens kvalitātes monitorings brīvi pieejamās peldvietās nav aktualitāte. “Smiltenes novadā nav reģistrēta neviena oficiāla peldvieta, kur būtu jāveic regulārs ūdens kvalitātes monitorings,” informēja Smiltenes novada pašvaldības Saimnieciskās nodaļas vadītājs Ingars Veismanis.

Iedzīvotāji var sekot līdzi oficiālo peldvietu ūdens paraugu kvalitātes aktuālajiem rezultātiem Veselības inspekcijas tīmekļvietnē sadaļā “Peldvietu ūdens kvalitāte”, kur atrodama arī Latvijas oficiālo peldvietu karte un informācija par peldvietu drošības aspektiem.

SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Publikācija tapusi projektā “Mans pagasts, mana pilsēta” sadarbībā ar laikrakstiem “Staburags”, “Dzirkstele”, “Zemgales Ziņas”, “Bauskas Dzīve”, “Alūksnes un Malienas Ziņas”, Ziemeļlatvija” un “Latvijas Avīze”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.