Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Loading Notikumi

« Visi Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Smiltenes Vecajā parkā “Ievij svētkus vainagā!”

Jūn. 19 / 18:00

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

19. jūnijā Smiltenes Vecajā parkā bibliotēka aicina uz Zāļu dienas darbošanos “Ievij svētkus vainagā!”

Smiltenes bibliotēka 19. jūnijā, vasaras saulgriežu priekšvakarā, no plkst. 18.00 līdz 20.00 aicina ikvienu Smiltenes iedzīvotāju un viesi uz Zāļu dienas darbošanos Vecajā parkā āra lasītavā. Lietus gadījumā pasākums notiks bibliotēkas telpās Dakteru ielā 27 – mūsu pagaidu mājvietā.

Ikvienam saules ritējumam pienāk tas skaistais mirklis gadā, kad diena – visgarākā, bet nakts sarāvusies īsa un maziņa. Vissaldākais, smaržīgākais un reibinošākais laiks, kad grieze sagriež īso nakti un salej smalkās, trauslās rasas pērlītēs, lai agrā rītā ļautu nomazgāt muti ikvienam garāmgājējam un sasmelties enerģiju un skaistumu visam gadam, kad zied katra zālīte un prasās noplūcama, jo tajā sakrājies viss saules saldums un spēks. Tas ir laiks, kad gaisma svin uzvaru pār tumsu. Visspēcīgākais, vismaģiskākais laiks dabā – vasaras saulgrieži, kad trejas dienas un trejas naktis plūcamas puķes un zāles, jo tām piemīt ārstnieciskas un dziedinošas vibrācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēsta interneta vietne https://m.travelnews.lv/: “Vainagi ir viens no raksturīgākajiem, būtiskākajiem un obligātākajiem vasaras saulgriežu elementiem. Īpaša vainagu pīšana ir jaunām meitām, viņām esot jāpin trejdeviņu ziedu vainadziņš, liekot no katra zieda pa trim ziediņiem kopā, pinot ciešā pīnē, novietojot pamīšus ziedus ar īsiem un gariem kātiem. Pēc Jāņiem vainagus izžāvē un glabā līdz nākamajiem Jāņiem, lai tos sadedzinātu Jāņu ugunskurā, līdz ar to sadedzinot neveiksmes un nelaimes. Tomēr vainagā ievītās Jāņuzāles var arī izmantot tējai, kvēpināmajām slotiņām un zālīšu amuletiem jeb maisiņiem.”

Vasaras saulstāvju priekšvakarā zāļu sievas no Madonas puses Evita Birne un Laura Ušča būs saplūkušas trejdeviņas Jāņu zāles. Smilteniešiem un pilsētas viesiem stāstīs un ierādīs, kā pinami vainagi, kā veidojami zāļu pušķi, kā sienamas tējas zāļu buntītes. Katram pašam tiks piedāvāta iespēja sapīt vainadziņu vai izgatavot Jāņu zāļu pušķi gaidāmajiem svētkiem. Laura un Evita piedāvās arī iegādāties dabas veltes, ko izgatavojušas viņas pašas, – tējas zāles, augu hidrolātus u.c.

Pasākuma laikā stellītēs būs ievilkts un aizsākts augu un ziedu paklājs, un ikviens apmeklētājs varēs “iemēģināt roku” kopīgā ziedu paklāja aušanā. Paklājs pēc pasākuma tiks nogādāts bibliotēkā, lai priecētu tās apmeklētājus un izstarotu saules spēku un kopīgās darbošanās enerģiju visa gada garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaidām un mīļi aicinām ikvienu svētku priekšvakarā pabūt un darboties kopā Smiltenes Vecajā parkā āra lasītavā. Aicinām arī pirmssvētku laikā nākt uz bibliotēku vai āra lasītavas plauktā paņemt lasīšanai kārotu grāmatu. Lai visiem skaisti, saturīgi un sirsnīgi svētki!

Uz tikšanos!

Ikviens tiek laipni aicināts un ir gaidīts Smiltenes bibliotēkā!

Jolanta Zirne, Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre

Detaļas

Datums:
Jūn. 19
Laiks:
18:00
Notikums Kategorijas:

Vieta

Smiltenes Vecajā parkā

Reklāma

Atbildēt

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.