No februāra multimediālais džūkboksa mūzikls

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās» būs skatāma Latvijas pilsētās

No 14.februāra Latvijā pirmais multimediālais jukebox mūzikls «Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās», ar Maestro Raimonda Paula mūziku, solistiem: Dināru Rudāni, Daini Skuteli, Jolantu Strikaiti, Anastasiju Dolgoņenko, Kārli Rūtentālu un citiem, būs skatāms Alūksnē, Valkā, Jelgavā, Rēzeknē, Aizkrauklē, Cēsis, Ventspilī, Jūrmalā un Rīgā. Mūzikla libreta autore ir dramaturģe Dace Micāne-Zālīte, režisors – Mārtiņš Kagainis, muzikālais vadītājs – Matīss Žilinskis.

Kad tālajā 1968.gadā Raimonds Pauls un Alfrēds Krūklis radīja dziesmu «Mežrozīte», dzejnieks Jānis Peters rakstīja: ««Mežrozīte» izšķīda tautā kā šīs rozītes augļu sīrups, triekts pret akmeņiem. «Mežrozīte» pludoja, liesmoja, lipinājās, iespiedās visās brīvajās vietās – kafejnīcās, pusnaktī nākot no viesībām, pusdienlaikā, rokas atpūtinot…»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunībā aizrāvies ar dziedāšanu, tagad – mantotas īres mājas īpašnieks Raimonds, izveidojis klubiņu «Pie mežrozītes». Iļģuciema iedzīvotāji to iecienījuši labās mūzikas dēļ, un siltajos vasaras vakaros āra terasē virmo jautrība un kaislības – un… ne tikai apkārtnes zvirbuļiem un baložiem… Pienāk vēstule no Venēcijas, Rīgā ierodas operdziedātāja Eva. Raimonda līdz šim mierīgi ritējusī dzīve iegūst neprognozētu pavērsienu…

Krāšņa, dzīvespriecīga, multimediāla izrāde, aizraujošs mīlas stāsts par Evas un Raimonda attiecībām, par to, cik grūti var būt piedot. Dramaturģes Daces Micānes-Zālītes jaunradītā libreta vēstījuma pamatā ir Rīgas intelektuāli radošā hipsteru vide, sieviete māksliniece ar dzīves un karjeras izaicinājumiem un izvēlēm. Atbilstoši džūkboksa mūzikla stilistikai, mūziklā skan populārākie Maestro Raimonda Paula hiti: «Laternu stundā», «Nepārmet man», «Mežrozīte», «Tumši zilā», «Cik klusa nakts», «Undīne» un citas klausītāju iemīļotas dziesmas ar dzejnieku Jāņa Petera, Alfrēda Krūkļa, Leona Brieža, Dagnijas Dreikas un Dainas Avotiņas vārdiem. Krāšņā Brodvejas džeza stilistikā tās aranžējis jaunais, talantīgais džeza pianists improvizators Matīss Žilinskis, kurš pats būs pie klavierēm. Rīgas pilsētas ritmos, cilvēku dzīves motīvos, ievijoties vēsturiskā un laikmetīgā kontekstā, uzplaukst mežrozītes zieds.

Mūzikla pirmizrāde pagājušā gada nogalē VEF Kultūras pilī aizvadīta ar grandiozām ovācijām un aplausiem, skatītāju atzinību izpelnījās gan izcilais mākslinieku, gan radošās grupas sniegums. «Šis mūzikls ir kā dzīva Rīgas pastkarte, košs, pārsteidzošs. Biļetes uz pirmizrādi bija pilnībā izpārdotas, ne visi gribētāji tika pie biļetēm. Tāpēc tagad iepazīt multimediāla džūkboksa mūzikla žanra paraugu – «Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās» varēs arī skatītāji citās Latvijas pilsētās. Visi laipni aicināti uz izrādi, pozitīvi uzlādēt savas emocionālās «baterijas!»» aicina Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ar komponista Raimonda Paula dziesmām uzaug paaudzes. Ikviena viņa dziesma ir stāsts, kuru radošā komanda šajā mūziklā jaunrada šodienas krāsās un dzīves jaudā. Rīga ir un būs satikšanās vieta – ne tikai dziesmā, bet arī dzīvē. Tikai jāļaujas tam notikt! Tepat Rīgā, Iļģuciemā, Mežrozīte plaukst ik brīdi. Ieklausies: vai dzirdi zieda elpu? Varbūt arī tavā dārzā sāk ziedēt Mīlestība?» teic izrādes libreta autore Dace Micāne-Zālīte.

Savukārt dziedātāja Dināra Rudāne, kurai topošajā mūziklā uzticēts atveidot galveno varoni Evu, atzīst: «Tas ir pirmais mūzikls, kurā piedalos. Ar Maestro Raimondu Paulu sadarbojos diezgan sen, tāpēc priecājos no visas sirds par šo piedāvājumu un tāpēc tam piekritu. Maestro mūzikā ir dzīve, gaisma, nesamākslotība un daudz mīlestības. To dziedāt ir absolūta bauda!»

Izrādē piedalās arī jaunie mūziklu dziedātāji-aktieri Emīls Gilučs, Edvards Grieze, Toms Kursītis, Austra Elza Kozuliņa. Maija Punka, Sarma Liede, Toms Kalderauskis, dejotāji Zane Prokofjeva, Asnate Rikse, Rolands Šteinbergs, Kārlis Kemlers un instrumentālais ansamblis. Jāpiebilst, ka jukebox mūzikla analogs ir, piem., populārais mūzikls «Mamma Mia!».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Radošā komanda: muzikālais vadītājs – Matīss Žilinskis, režisors – Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe – Ieva Kemlere, scenogrāfe – multimediju māksliniece Ineta Sipunova, kostīmu māksliniece – Antra Hanna Elerta («Cinnamon»), grima māksliniece – Liāna Repule, gaismu mākslinieks – Ivars Vācers, projekta radošā direktore – Agija Ozoliņa-Kozlovska. Mecenāti: Robins un Ieva Hulli.

Mūzikls «Mežrozīte, pilsētas romance divās daļās» būs skatāms:

14.februārī pl. 19 Alūksnes novada Kultūras centrā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

16.februārī plkst19 Valkas pilsētas Kultūras namā,

3.martā plkst.17 Jelgavas Kultūras namā,

8.martā plkst. 19 Latgales vēstniecībā GORS,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

26.martā plkst.19 VEF Kultūras pilī,

6.aprīlī plkst. 19 Aizkraukles kultūras centrā ,

19.aprīlī plkst. 19 Koncertzālē Cēsis,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

21.aprīlī plkst.17 Ventspils teātra namā «Jūras vārti»,

20.augustā plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē.

Biļetes var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/28106

Vairāk informācijas: facebook.com/OperetesTeatris, operetesteatris.lv

Informāciju sagatavoja:

Agija Ozoliņa-Kozlovska,

mob. tālr. 25123143, e-pasts: operetesteatris@operetesteatris.lv