Kopš 13.gadsimta Celle attīstījās un paplašinājās, bet pēc būtības nekas nav mainījies un nav arī mainījies nosaukums. Vienīgi mainījusies pilsētas nosaukuma rakstība – septiņas reizes mainīts pirmais burts.
Apmetne pie upes
“Ja pārtulko vārdu Celle no senvācu valodas, tas nozīmē – apmetne pie upes. Viduslaikos visbiežāk pilsētas radās vai nu upju krastos, vai arī pie brasla, vai kalna pakājē. Ja pārtulko no mūsdienu vācu valodas, Celle nozīmē – būris vai kamera. Vecpilsētas daļu ir izdevies saglabāt, varētu teikt, ka vēsture to saudzējusi, jo 700 gadu laika šī pilsēta ne reizi nav bijusi sagrauta. Kaut ko piebūvēja, pārbūvēja, uzcēla, bet pilsētu neizmainīja. Arī Otrā pasaules kara laikā pilsēta nav cietusi. Kāpēc? Šeit bija angļu okupācijas zona. Angļu lidotājiem bija pavēle savu karaļu dzimtenei bumbas virsū nemest. 123 gadus pēc kārtas angļu karaļiem šeit bija rezidences. Rakstiski liecību nav, bet tā runā,” stāsta gide.
Celles vecpilsēta pievilina daudz tūristu. Vairāk nekā 500 mājas ir aizsargājami valsts arhitektūras un vēstures pieminekļi. Celles vēsture sākās no hercoga pils. Protams, pils 13.gadsimtā izskatījās pavisam citādi – bija tikai sargtornis un tornis, kurā dzīvoja hercogs. Pēc tam pakāpeniski pārbūvēja, piebūvēja, ēku paplašināja un izveidoja pili.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:
"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.
Reklāma