Gandrīz ikvienam ik pa laikam sāp muskuļi. Muskuļu sāpes var aptvert nelielu apgabalu vai visu ķermeni, sākot no vieglas līdz sāpīgām. No muskuļu sāpēm ir grūti izvairīties, ņemot vērā, ka cilvēka ķermenī ir vairāk nekā 600 muskuļu. Lai gan lielākā daļa muskuļu sāpju īsā laikā pāriet pašas no sevis, dažreiz šis diskomforts var ilgt vairākus mēnešus. Tas var attīstīties gandrīz jebkurā ķermeņa vietā, ieskaitot kaklu, muguru, kājas un pat rokas.
Šajā rakstā mēs apspriedīsim, kā palīdzēt savam ķermenim, ja rodas muskuļu sāpes, un kā to novērst nākamreiz.
Kā rodas muskuļu sāpes?
Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc muskuļi var sākt sāpēt, ir fiziska piepūle. Muskuļu sāpes pēc fiziskās slodzes ir ļoti izplatīta parādība cilvēkiem, kas nodarbojas ar sportu. Muskuļu sāpes pēc slodzes var izraisīt pienskābes uzkrāšanās, ko izraisa organisma nespēja ātri izvadīt fizisko aktivitāšu laikā radušos atkritumus. Tas var rasties arī muskuļu noguruma rezultātā, kad muskuļi ir pārslogoti un tiem ir grūtības reaģēt uz stimulāciju. Turklāt muskuļu sāpes pēc treniņa var rasties no muskuļu bojājumiem vai plīsumiem, ko izraisa pārmērīga izstiepšanās vai pārāk spēcīga stumšana fiziskās aktivitātes laikā.
Visbeidzot, muskuļu sāpes var rasties arī dehidratācijas dēļ.
Sāpes ir signāls, ka organismā nav pietiekami daudz šķidruma.
Muskuļos var rasties krampji, kļūt stīvi un sāpīgi. Neatkarīgi no cēloņa, muskuļu sāpes pēc sporta un fiziskās slodzes nevajadzētu uztvert vieglprātīgi, jo tās var pārvērsties par nopietnāku traumu, ja tās netiek ārstētas.
Kā atvieglot muskuļu sāpes?
Muskuļu sāpes var būt ļoti neērti un traucējoši. Par laimi, ir daudzi veidi, kā samazināt muskuļu sāpes.
Viens no veidiem ir palielināt kopējo ķermeņa muskuļu apjomu. To var izdarīt, izmantojot vienkāršus vingrinājumus, piemēram, stiepšanos, vieglu skriešanu un spēka treniņu ar svariem. Turklāt siltas vannas vai dušas var mazināt sāpes un uzlabot asinsriti muskuļos. Aukstu vai karstu kompresu uzlikšana skartajai zonai var arī palīdzēt mazināt iekaisumu un nodrošināt nomierinošu efektu.
Visbeidzot, muskuļu masāža var palīdzēt uzlabot asinsriti un atslābināt saspringto zonu. Izmantojot šīs stratēģijas, jūs varat efektīvi samazināt muskuļu sāpes un atgūt ķermeņa elastību.
Sāpes, pietūkums, spazmas – par kādām vielām muskuļi stāsta par vielu trūkumu organismā?
Muskuļu sāpes visā ķermenī var liecināt par būtisku vielu trūkumu organismā.
Sāpes, sāpīgums un krampji parasti ir pirmās pazīmes, ka kaut kas nav kārtībā un ka muskuļi mēģina mums pateikt, ka kaut kam jāpievērš uzmanība. Šo simptomu klātbūtne norāda, ka mūsu ķermenim var trūkt elektrolītu, minerālvielu vai citu uzturvielu, lai tā darbotos pareizi. Šo vielu trūkums izraisa muskuļu nogurumu, lielāku neaizsargātību pret ievainojumiem un pat muskuļu spazmas. Lai nodrošinātu, ka mūsu muskuļi turpina darboties pareizi, ir svarīgi pievērst uzmanību mūsu uzturam un pārliecināties, ka mēs saņemam visus nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas.
To darot, mēs varēsim novērst jebkādas muskuļu sāpes vai sāpīgumu nākotnē.
Vai atvēsinoši un intensīvi sildoši krēmi ir noderīgi muskuļu sāpēm?
Atvēsinošas un intensīvi sildošas ziedes var ļoti palīdzēt mazināt muskuļu sāpes. Piemēram, ja jums ir sāpes muguras muskuļos, ziede palīdz novērst sāpju punktus. Atvēsinošā sajūta palīdz mazināt iekaisumu un diskomfortu, savukārt sildošais līdzeklis palīdz atslābināt saspringtos muskuļus, kas var mazināt stīvumu un sāpes. Turklāt šīs ziedes bieži satur dabiskas sastāvdaļas, piemēram, mentolu vai kapsaicīnu, kas, kā zināms, mazina muskuļu sāpes. Turklāt tie arī palīdz uzlabot asins plūsmu šajā zonā, kas vēl vairāk palīdz samazināt sāpes un pietūkumu.
Reklāma