Valmieras novada muižu tīkls ir sadarbības platforma, kas novadu bagātina ar kultūras mantojuma vietām, nozīmīgām personībām, seniem stāstiem un daudzveidīgu kultūras notikumu pieredzi.
Divi kari ir atņēmuši Valmierai gleznainu vecpilsētu. Taču pilsētas novadam ir vēsturisku muižu tīkls ar milzīgu potenciālu. Mūsu rokās ir to novērtēt un piepildīt ar dzīvību. Vai esi dzirdējis tādas muižās kā Budenbrokas muiža, Jērcēnmuiža, Kokmuiža, Ķeižu muiža, “Mičkēni” – Jāņa Endzelīna dzimtas mājas, Mujānu Izglītības Biedrības nams, Naukšēnu muiža, Oleru muiža, Sēļu muiža, Ternejas muiža, Valmiermuiža, Valtenberģu muiža? Šīs ir tikai dažas no novada plašā muižu tīklojuma, kas jau iesaistījušās vietējās kopienas aktivitātēs.
Lai aktualizētu kultūras mantojuma atvērtības un pieejamības jautājumus, plānojam diskusiju, kas norisināsies 7. septembrī plkst. 13.00–14.00 Kokmuižas svētkos. Tēmu ziņā apskatīsim pieejamības nozīmību sabiedrībā, šķēršļus un labos piemērus, tehnoloģiju iespējas, kā arī komercializācijas iespējas un draudus. Saruna arī saskan ar šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu tematiku.
Ikviens ir laipni aicināts iesaistīties Valmieras novada muižu tīklā – braukt ciemos uz viesošanos muižās, dalīties pieredzē un zināšanās, nākt talkā kā brīvprātīgais, pieteikties studiju praksē vai piedalīties ideju un plānu kaldināšanā. Tāpat var arī ziedot (https://kultura.valmiermuiza.lv/ziedot/) muižu tīkla attīstībai, kas palīdzēs rīkot talkas, piesaistīt speciālistus un vienot muižas kopīgam mērķim – cienīgi izmantot mūsu kultūrmantojumu un veidot pievilcīgu pilsētas tēlu.
Lai uzzinātu par jaunumiem un aktualitātēm, droši pieseko Facebook grupai: https://www.facebook.com/groups/442307208015754.
Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par šī raksta saturu atbild Valmiermuižas kultūras biedrība. #SIF_NVOFonds
Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja Sabīne Vandāna
Reklāma