Sanākot kopā un domājot par iecerēm, kas būtu vajadzīgs un jāattīsta jauniešiem laukos, Launkalnes jaunieši ir vienojušies, ka viņiem nepieciešama sava telpa, kur tikties un kopīgi pavadīt laiku. Ideja kļūst reāla, jo šāda telpa ir atrasta un jau noris pirmie darbi pie jauniešu istabas izveides.
Launkalnes jaunieši veido savu atpūtas vietu vienā no Launkalnes tautas nama telpām. Pašu spēkiem ir pārkrāsotas sienas gaišākos toņos, no T krekliem darināts paklājs, kas simboliski ir bijis jauniešu kopdarbs, sākot veidot savu telpu.
“Darāmā vēl ir daudz. Jaunieši jau divas reizes nākuši uz šejieni, lai darbotos. Telpa ir pietiekami liela. Tā kā sienas tai bija spilgti oranžā krāsā, jaunieši vēlējās mierīgākus toņus, tāpēc telpu pārkrāsojām. Maija sākumā esam ieplānojuši nākamo tikšanos, lai saprastu, ko darīsim tālāk, kādu aprīkojumu tajā vēlētos redzēt. Tad, iespējams, radīsies arī nosaukums, kā paši jaunieši vēlētos nosaukt šo tikšanās vietu. Šobrīd jaunieši nāk ar savām idejām, kā vēlētos iekārtot telpu. Galvenais uzskats, lai būtu tā, ka pašiem ir ērti un patīkami uz šejieni nākt,” stāsta Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes jaunatnes darbiniece Ilze Zīriņa.
Viņa priecājas, ka no jauniešiem ir jūtama iniciatīva un motivācija veicināt jauniešu kustības aktivitātes Launkalnes pagastā. “Kā atceramies, pirms gada, pateicoties Launkalnes jauniešu iniciatīvai – Veļukalnā tika atklāta atpūtas un piknika vieta netālu no bijušās dabas takas. Tur viņi arī atpūšas un pavada brīvo laiku. Bet ne vienmēr laikapstākļi ir labvēlīgi laika pavadīšanai laukā, tāpēc jaunieši ierosināja nepieciešamību pēc šādas telpas, kur, kad viss būs iekārtots, varēs nākt kopā dzert tēju un spēlēt galda spēles un tamlīdzīgi. Ir prieks, ka varam sanākt kopā un rast risinājumu, lai viņu vēlmes piepildītos. Jāsaka paldies Launkalnes tautas nama vadītājai Signei Balterei, kura deva iespēju šai telpai, lai jaunieši to pārveidotu un atdzīvinātu.
Ja mēs tā aizdomājamies, tad Smiltenes novadā praktiski jauniešiem telpas ir pieejamas vien Gaujienā un Raunā, Raunas pagastā arī Rozēs, tātad pavisam trīs. Un visās šajās vietās jaunieši arī nāk un darbojas. Visā plašajā novadā tas ir par maz, tad šī būtu ceturtā jauniešu istaba. Mēs paši visu laiku rosinām jauniešus būt aktīviem, nākt ar idejām un saviem ierosinājumiem, bet redzam, ka tomēr trūkst tā seguma no pašvaldības puses, ar to domājot, tieši šādu kopā sanākšanas vietu, kur jauniešiem būt patstāvīgiem, pilnveidot un īstenot savas idejas,” akcentē I. Zīriņa.
Viņa uzskata, ka laikā, kad plaši izskan diskusijas par skolu optimizāciju laukos, jo īpaši ir svarīgi padomāt par bērniem un jauniešiem, piedāvājot viņiem vietā kādas alternatīvas, to vidū būtu arī šādu jauniešu istabu vai jauniešu centru radīšana arī citos pagastos. Proti, jaunatnes darbiniece kā veiksmīgu piemēru darbam ar jauniešiem piemin Madonas novadu, kurā 16 pagastos no 17 ir izveidotas vietas (jauniešu centri), kur pulcēties interesentiem.
Viena no jaunietēm, kura atbalsta jauniešu telpas izveidi, ir Karīna Valere, kura piedalījās arī telpas uzlabošanas darbos. “Šādas telpas izveide, kur Launkalnes pagasta jauniešiem satikties un kopīgi pavadīt laiku, ir noteikti atbalstāma ideja. Daudzi no mums ikdienā ir ārpus pagasta – studē un mācās citviet. Arī es ikdienā mācos Smiltenes vidusskolā, bet brīvdienās esmu uz vietas mājās – Launkalnē. Tāpēc vēlos, lai šī saskarsme un piederība savam pagastam, draugiem un paziņām nekur nepazustu, lai mums ir iespējas savā starpā komunicēt, draudzēties un uzturēt tādu kopības sajūtu,” pauž K. Valere un atzīmē, ka, tiklīdz telpa tiks līdz galam pabeigta, jaunieši nāks kopā, domājot, kā to iekārtot un kādi kopīgi pasākumi tajā varētu notikt. Tuvojas vasaras brīvlaiks un no jauniešu puses izskanējis, ka viņi labprāt brīvajā laikā apmeklētu jauniešu telpu.
Reklāma