
Jau publiski izskanējusi informācija, ka šopavasar dvīņu pilsētās Valkā un Valgā tradicionālais, pēc kārtas jau 21. Lielais labdarības robežtirgus notiks sestdien, 17. maijā, no pulksten 9 līdz 16. Tirgotājiem jau no 8. aprīļa līdz pat 8. maijam būs iespēja reģistrēties tikai elektroniski, lai ne tikai pieteiktos dalībai, bet arī paši izvēlētos tirgošanās vietu.
Valkas novada pašvaldības izpilddirektors Valdis Šaicāns 27. februāra domes sēdē informēja, ka pašvaldība pirmo reizi izlēmusi īstenot eksperimentu ar tirdzniecības vietu tirgošanos. Proti, tas notiks ar biļešu tirdzniecības platformas “Bez-Rindas.lv” starpniecību. Ielūkojoties šajā interneta vietnē, atklājās, ka interesenti šajā platformā var gan nopirkt, gan arī pārdot dažādas pasākumu un starppilsētu transporta biļetes. Tirgotāji savu vietu varēs iegādāties līdzīgi kā internetā tiek iegādātas ieejas biļetes uz pasākumiem. Tirdzniecības platformā “BezRindas.lv” visiem tirgotājiem būs pieejama virtuālā karte ar iezīmētām tirdzniecības vietām. Par to, cik maksās tirgošanās vieta, un detalizētāka informācija sekos.
Skaidrojot šo lēmumu, V. Šaicāns pieļauj: “Mazāk būs strīdu un domstarpību.” Izpilddirektors arī atzina, ka gatavošanās šim grandiozajam pasākumam notiek raiti un sadarbībā ar kaimiņiem igauņiem.
“Ziemeļlatvija” atgādina, ka katru gadu maijā tuvi un tāli tirgotāji ne tikai no Latvijas un Igaunijas dažādām vietām, bet arī no Lietuvas ierodas Latvijas – Igaunijas pierobežā, lai Valkā un Valgā tirgotos ar savām precēm. Pirms pandēmijas šis vērienīgais tirgus notika divas dienas – sestdien un svētdien, bet 2023. gadā, novada pašvaldībā mainoties politiskajai vadībai, dome nolēma šo pasākumu rīkot vienu dienu. Šajā tirgū pircēji labprāt iegādājas stādus, augļu kokus un krūmus, kā arī citas lietas, jo piedāvājumu klāsts ir plašs un daudzveidīgs.
Turklāt robežtirgū notiek ne tikai pirkšana un pārdošana, bet arī dažādi kultūras pasākumi un atrakcijas. Katru gadu notiek arī tirgus apmeklētāju iecienītā vietējā Valkas Rotari kluba rīkotā labdarības loterija, kurā visas lozes ir laimīgas. Pēc tam loterijā iegūtie līdzekļi un saņemtie līdzekļi par tirgošanās vietām tika tērēti kādam labdarības mērķim. Piemēram, par robežtirgū savākto naudu ir uzstādītas lielās šūpoles uz Latvijas – Igaunijas robežas, kā arī Latvijas pusē vides objekts “Tas jāredz”. Objekta tēla oriģinālais siluets veidots no Valkas un Valgas pilsētu nosaukumu pirmajiem burtiem V, kas kopā veido W – vēsturisko pilsētas nosaukumu Walk. Aizvadītajā gadā mainījās arī tirgus izvietojums igauņu pusē. Proti, tirgotāji bija izvietoti gar Pedeles upi pastaigu takas malā. Tirgotāji, kas atradās šajā zonā, sūkstījās, ka pircēju skaits, kas apmeklē viņus, esot daudz mazāks nekā tiem, kuri atrodas tuvāk tirgus epicentram. Turklāt blakus upei pērn pūta arī stiprs vējš un bija daudz aukstāks.
Reklāma