
FOTO: ZANE ĒRGLE-MEŽULE
Ziemas prieku baudīšanas laiks šosezon nav ilgs. Lai gan pēdējās divas nedēļas mūspusē darbojas vairākas slidotavas un slidotāju netrūkst, līdz ar gaisa temperatūras paaugstināšanos ledus kvalitāte manāmi pasliktinās.
“Stiprās pavasara saules iespaidā ir pasliktinājusies ledus kvalitāte Smiltenes āra slidotavā. Aicinām būt īpaši uzmanīgiem un sekot ledus kvalitātei, lai izvairītos no traumu riska un inventāra bojāšanas.” Šāds paziņojums sociālajos tīklos jau izskanēja pirms pāris dienām. Slidot vēl var, bet katram pašam uz vietas jāizvērtē situācija, kāda tā ir.
“Vismaz viena nedēļa februāra pirmajā pusē bija vajadzīga dažādiem darbiem, lai slidotavu pienācīgi sagatavotu, jo arī tad nemaz nebija tik labvēlīgi laikapstākļi ziemas prieku baudīšanai. Kopumā jau divas pilnas nedēļas smilteniešiem un pilsētas viesiem ir pieejama āra slidotava līdzās Tepera ezeram. Slidošanai laiks ir bijis. Vien nedēļas otrajā pusē dienas laikā saule uzspīdēja vairāk, nupat gaisa temperatūra pakāpās līdz plus trīs grādiem, citudien vēl vairāk, līdz ar to ledus kvalitāte vairs nav tā labākā. Slidotājiem ar to jārēķinās,” stāsta Smiltenes novada Sporta pārvaldes darbinieks Ilgvars Plētiens.
Viņš pieļauj, ka jau pavisam drīz slidotava vairs nebūs pieejama apmeklētājiem. “Ņemot vērā, ka saule karsē, ledus kārta manāmi kļūst plānāka, drīz par slidošanu būs jāaizmirst. Vēl grūti pateikt, kurā brīdī, tāpēc aicinu iedzīvotājus sekot līdzi informācijai Sporta pārvaldes lapā internetā. Protams, ja slidotava vairs neuzņems apmeklētājus, tad arī uz vietas pie ziņojumu plāksnes būs informatīvs paziņojums.
Ir sākusies jaunā darba nedēļa, visticamāk, interese par kāpšanu uz slidām daudziem saruks šā vai tā. Vai šī sezona slidotgribētājiem ir bijusi visīsākā? Es tā neteiktu. Jau vismaz divas ziemas ir šādi laikapstākļi, kad ledus kārta pieturas vien pāris nedēļas. Ir bijis tā, ka var slidot tikai janvārī, šogad tikai februārī. Starp citu, arī slēpotājus šī ziema nav lutinājusi. Sniega sega tādā pienācīgā biezumā vismaz mūspusē ir pieturējusies vien neilgu laiku,” saka I. Plētiens.

Arī Apē šomēnes ir uzliets ledus slidošanai. “Esmu pamanījis, ka bērnu un jauniešu uz ledus ir salīdzinoši vairāk nekā iepriekšējā sezonā, it īpaši nedēļas nogalēs. Pieaugušie arī manīti uz ledus vairāk nekā pērn. Protams, arī pats jau vairākas reizes esmu izmantojis iespēju uzkāpt uz slidām. Esam arī uzspēlējuši “mazo hokeju” ar skolniekiem. Domāju, ka sezona beigsies pavisam drīz, bet neko darīt,” atzīst apenietis Bruno Ābolkalns, viņš arī Apes sporta kompleksa administrators.
Gan vietējie, gan tuvējās apkaimes iedzīvotāji iecienījuši “Arēnas Rauna” slidotavu. Tur burtiski kopš februāra vidus švīkstēja lāpstas, grabēja spaiņi, šļakstēja ūdens, skrapstēja ledus, skanēja mūzika, klakšķēja nūjas, džinkstēja vārtu stabi un valdīja pamatīga jautrība. Pēdējie šī gada slidošanas prieki. “Slidotava ir apmeklēta. Ir tādi, kas grib tikai paslidot, bet lielā cieņā mūsējiem ir hokejs. Spēlē gan lielie, gan mazie. No rīta ledus kvalitāte bija laba. Šodien dzenam līdz asfaltam, jo izskatās, ka šie ir pēdējie šī gada slidošanas prieki. Tāpēc no sirds jāizbauda šī diena. Varbūt vēl kāds atnāks rīt, parīt pēcpusdienā, bet visiem primāri darbs, skola. Visticamāk, nākamnedēļ ledus strauji kusīs un tad arī “Arēna Rauna” apmeklētājiem būs slēgta,” stāsta Raunas pamatskolas sporta skolotājs un pagasta sporta dzīves organizators Andris Abrāmovs, ar kuru laikraksts sazinājās svētdien pēcpusdienā.
Valcēniešiem tuvākā publiskā slidotava arī šoziem ir Valgā, Kungla ielas basketbola laukumā. Kāda daļa mūspuses slidotgribētāju šo iespēju arī izmantoja.
“Ziemeļlatvija” novēroja, ka daudzi iedzīvotāji brīvdienās izmantoja iespēju paslidot tuvāk savai dzīvesvietai, kāpjot uz ledus dabiskajās ūdenstilpēs, tostarp notīrot no sniega piemājas dīķus un ļaujoties ziemas priekiem pēc sirds patikas.
Atbildīgie dienesti atgādina, – ja vēlies slidot uz dabīgajām ūdenstilpēm, pārliecinies, ka ledus ir pietiekami biezs – drošībai nepieciešams vismaz 10–12 centimetru biezs ledus. Ikviens aicināts rūpīgi sekot līdzi laikapstākļiem, izvērtēt nepieciešamību atrasties uz ūdenstilpēm un izvairīties no vietām, kur ir avoti vai straumes, jo tur ledus var būt plānāks.
Reklāma