Karstie laikapstākļi ir nopietns izaicinājums ne vien cilvēkiem, bet arī mājdzīvniekiem. Kā pasargāt ģimenes mīluļus no pārkaršanas un ko darīt, ja tas jau noticis, stāsta Smiltenes tehnikuma mazo dzīvnieku veterinārās klīnikas vadītāja Līga Mačule:
- Mājdzīvniekam karstā laikā noteikti jābūt ēnainai un vēsai vietai, kurā viņš var patverties no saules un pārkaršanas,
- karstā laikā pastaigām izvēlieties agrās rīta un vēlās vakara stundas. Nevediet garās pastaigās seniorus. Šis nevienam dzīvniekam nav piemērotākais laiks, lai palielinātu fizisko slodzi,
- nodrošiniet dzīvniekam pieejamā vietā dzeramo ūdeni,
- neatstājiet mājdzīvnieku vienu sakarsušās, slēgtās telpās (piemēram, automašīnā, kaķa būrī saulē u.tml.),
- ja dzīvnieks jau pārkarsis, tam jācenšas iedot iespējami daudz šķidruma, “kažoku” var samitrināt ar vēsu ūdeni, pie vēdera vai ķepām pielikt ledus gabaliņus, bet nevajag suni vai kaķi segt ar aukstā ūdenī samitrinātu dvieli,
- ja pārkarsušajam sunim vai kaķim novērojat sarkanas gļotādas, citkārt enerģiskais mājdzīvnieks apātiski guļ, atsakās ēst un dzert, tam ir apgrūtināta elpošana, iespējami ātri sazinieties ar veterinārārstu. Pašārstēšanās situāciju var padarīt tikai ļaunāku.
Baudīsim vasaru kopā ar saviem četrkājainajiem mīluļiem, neaizmirstot, ka viņi, atšķirībā no cilvēka, paši par sevi nevar parūpēties.
Reklāma