Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kaimiņi igauņi – ne tik kritiski un pesimistiski

Valkas Tūrisma un informācijas biroja jaunā tūrisma speciāliste Alise Lapiņa apkalpo apmeklētājus ne tikai no Latvijas, bet arī Igaunijas, jo kaimiņpilsētā Valgā jau kādu laiku vairs nav pieejams vietējais tūrisma birojs. Gan igauņi, gan latvieši labprāt iegādājas suvenīrus ar abu dvīņu pilsētu simboliku.
FOTO: INGA KARPOVA

Šodien, 24. februārī, mūsu tuvākie kaimiņi – igauņi – svin Igaunijas Republikas proklamēšanas 107. gadadienu. Lai uzzinātu igauņu ceļošanas paradumus, devāmies uz vietējo Valgas tūrisma centru. Piedzīvojām izbrīnu, uzzinot, ka šis centrs Valgā, Kesk ielā 11, jau kādu laiku ir slēgts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārfrāzējot tautā teikto, nemetām plinti krūmos un devāmies uz netālo Valkas Tūrisma un informācijas biroju (TIB), kas atrodas blakus Latvijas – Igaunijas robežai Semināra ielā 1. Tā jaunā darbiniece Alise Lapiņa apstiprina, ka tik tiešām igauņu pusē vairs nav pieejams Tūrisma centrs, tāpēc igauņi meklē palīdzību par ceļošanas iespējām un apskates objektiem ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā pie latviešu puses tūrisma nozares speciālistēm.

A. Lapiņa atzīst, ka tūrisma sezonā darba ir pilnas rokas, tāpēc turpmāk Valkas TIB apmeklētājus pieņems un citus ar tūrisma nozari saistītus darbus, piemēram, katru gadu maijā notiekošā Valkas – Valgas Lielā labdarības robežtirgus organizēšanu, koordinēs divas darbinieces – viņa un līdzšinējā vecākā tūrisma speciāliste Laura Krastiņa.

Uz jautājumu, kāpēc igauņi nolēma slēgt Valgas Tūrisma centru, A. Lapiņa skaidro: “Salīdzinot ar Latviju, viņiem ir pilnīgi atšķirīgs valsts skatījums uz šīm lietām. Igaunija strauji digitalizējas. Līdz ar to lielākoties visa pieejamā informācija, tostarp arī par tūrisma iespējām un ceļošanu, viņiem ir pieejama internetā.” Taču ne visiem ir vēlme un prasmes “sērfot” internetā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemas mēnešos tūrisma aktivitātes ir nedaudz pierimušas, bet, sākoties siltākam laikam, Valkas TIB durvis ver ne tikai Valgas pilsētas iedzīvotāji, bet arī cilvēki no citām Igaunijas vietām. A. Lapiņas pieredze liecina, ka igauņi, salīdzinot ar latviešiem, nav tik kritiski un pesimistiski. Latvieši daudz vairāk meklē nepilnības gan apskates, gan nakšņošanas vietās. TIB darbiniece pieļauj, ka tas ir tikai viņas subjektīvais viedoklis, bet tāds radies, uzklausot abu valstu tūristus.

Igauņi labprāt iegādājas Valkas TIB pieejamos suvenīrus, īpaši magnētus, kuros attēlota Latvijas ‒ Igaunijas robeža un slavenā robežbūdiņa, kas atrodas uz gājēju ielas. Pieprasīti ir arī suvenīri ar uzrakstu “Valka – Valga”. Tādi Igaunijā nekur neesot nopērkami, tāpēc Valkas TIB piedāvājums ir gana plašs.

Pašlaik ziemas sezonā vairāk ir tūristu, kas Valkā un Valgā ierodas uz dienu ar vilcienu no Rīgas vai Tallinas. Viņi ir tie, kas ziemas sezonā visvairāk apmeklē Valkas TIB.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Lapiņa atzīst, ka par Valkas un Valgas pagasta un robežai tuvāko igauņu pilsētu piedāvājumu viņas ir zinošas un cenšas palīdzēt ar informāciju. Taču gadās arī atzīt, ka pietrūkst kādas konkrētākas informācijas par kaimiņvalsti. Taču tūristiem ir pieejama šonedēļ iznākusī un atjaunotā Tūrisma karte par apskates, ēšanas un nakšņošanas vietām Valkā un Valgā, kā arī cita noderīga informācija. Kartē ir arī izlasāma informācija par objektiem. Piemēram, Valgā ir kopumā 10 sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, kur ieturēt maltīti, bet Valkā – septiņas vietas.

Abu valstu tūristi labprāt interesējas arī par Svētā Jēkaba jeb Santjago ceļu “Camino Latvia” maršrutā Valka–Turna 23 kilometru garumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.