Decembra pirmajā nedēļas nogalē Jūrmalā norisināsies Jauno vides reportieru misija “Dabas atjaunošana”, kur pulcēsies jaunieši, lai veidotu rakstus, foto, video stāstus un podkāstus, kas fokusēsies uz Jūrmalas un Ķemeru Nacionālā parka dabas atjaunošanas izaicinājumiem un risinājumiem.
Misijas laikā dalībniekiem būs iespēja padziļināti izzināt dabas atjaunošanas veidus, bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu pilsētā, bioloģiski vērtīgo pļavu nozīmi, iespējās katram iesaistīties dabas aizsardzībā, invazīvās sugas un atjaunotās dabas teritorijas kā pamatu veiksmīgai uzņēmējdarbībai. Divu dienu laikā plānotas izglītojošas ekskursijas, intervijas ar ekspertiem, darbs ar mentoriem, kā arī iespēja iepazīties ar līdzīgi domājošiem jauniešiem un iegūt jaunu pieredzi Jauno vides reportieru (JVR) programmā. Pirms misijas norisināsies arī komandu iepazīšanās un ievadvebinārs.
Jauno vides reportieru programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšans stāsta: ‘’Pagājušajā gadā Latvijā veiksmīgi īstenojām JVR misiju, un šogad turpinām šo aizraujošo darbu ar aktuālu tēmu – ekosistēmu atjaunošanu. Turklāt piedāvājam jauniešiem iesaistīties arī jaunā formātā – raidierakstu jeb podkāstu veidošanā. Šī misija sniedz jauniešiem iespēju ne tikai paplašināt savas zināšanas par dabas aizsardzību, bet arī attīstīt tādas būtiskas prasmes kā sadarbība, pilsoniskā līdzdalība un komunikācija. Piedaloties projektā, jaunieši uzlabos savu medijpratību un iejutīsies mediju satura veidotāju lomā, lai veicinātu sabiedrības izpratni par dabas atjaunošanas nozīmi un praktiskajiem risinājumiem.’’
Ar zināšanām un pieredzi dalīsies Dabas aizsardzības pārvaldes vides eksperts Artūrs Jansons, biotopu eksperte Agnese Priede, projekta LIFE OSMO BALTIC koordinatora asistente Zanda Segliņa, ALPS ainavu arhitekte Helēna Gūtmane, nodibinājuma “Ķemeru nacionālā parka fonds” direktors Andis Liepa, DAP dabas izglītības speciāliste Agnese Čamane, Projekta LatViaNature savvaļas augu eksperte Linda Uzule, projekta LIFE LATVIANATURE invazīvo sugu eksperte Santa Rutkovska, DAP vecākā eksperte Lauma Krišāne, DAP vecākā valsts vides inspektore Ieva Pauniņa un Advaita Adventures pārstavis Jānis Šlūke. Un albalstu jauniešiem darbu procesā sniegs pieredzējuši eksperti – vides komunikācijas speciāliste un žurnāliste Kitija Balcare, Latvijas televīzijas un raidījuma ‘’Vides Fakti’’ žurnālists Uldis Birziņš, ziņu aģentūras LETA Foto redaktore Lita Millere un multimākslinieks Artūrs Jenots.
Aicinām pieteikties līdz 21. novembrim: ej.uz/jvrmisija24
Ar JVR misijas programmu var iepazīties šeit: ej.uz/jvrmisijaprogramma24
Jauno vides reportieru misijas mērķis ir aicināt jauniešus vecumā no 11 līdz 25 gadiem izpētīt un izprast vides problēmas, kā arī popularizēt to risinājumus, vienlaikus apgūstot mūsdienu mediju rīkus sabiedrības informēšanai.
Jaunie vides reportieri – Young Reporters for the Environment (YRE) ir programma 44 valstīs visā pasaulē, ko koordinē Vides izglītības fonds – Foundation for Environmental Education (FEE). Programma dod iespēju jauniešiem attīstīt žurnālistikas prasmes vides jautājumos. Arī Latvijā jaunieši vecumā no 11 līdz 25 gadiem pievienojas programmai, lai veiktu vides izpētes un attīstītu dažādas prasmes, piemēram: pētniecību, rakstīšanu, fotografēšanu, video, publikāciju veidošanu un podkāstu jeb raidierakstu ierakstīšanu.
Jaunie vides reportieri programmu Latvijā īsteno nodibinājums “Vides izglītības fonds” ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2024.-2026. gadā” (projekta reģistrācijas Nr. 1-08/63/2024).
Pasākums notiek sadarbībā ar Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvas centru un Dabas aizsardzības pārvaldi.
Vides izglītības fonds:
http://www.videsfonds.lv
https://www.facebook.com/videsfonds
https://www.instagram.com/fee_latvia
https://www.tiktok.com/@fee_latvia
Jaunie vides reportieri:
https://jvr.lv/
https://www.yre.global/
Evelīna Krieviņa – Hammere
Reklāma