“Ziemeļlatvija” viesojās Valkas mākslas skolā, lai iepazītos ar audzēkņu paveikto mācību gada pirmajā semestrī. Šobrīd tur apskatāma radošo darbu izstāde.
Tie, kuri jau pabijuši Valkas mākslas skolā, izstādi nemaz nevar nepamanīt. Darbi izvietoti skolas gaiteņos gan pirmajā, gan otrajā stāvā. Bērni un pieaugušo studijas audzēkņi ir krietni pastrādājuši – izstādē redzami darbi, kas tapuši dažādās tehnikās zīmēšanas, gleznošanas, dizaina un citos mācību priekšmetos. Portreti, klusā daba, grafika – tie ir tikai daži piemēri, kas piesaista apmeklētāju uzmanību. Izstādē arī veiksmīgi kontrastē melnbaltie vizuālās mākslas darbi ar košiem, pārdomātiem krāsu salikumiem dabas skatos, ziedos un portretos saskatāmajos cilvēku vaibstos.
Valkas mākslas skolas pedagogu kolektīvs radoši strādā, lai bērniem atvērtu durvis uz mākslas pasauli. “Patiesībā daudzi jau redzējuši izstādi. Priecājamies, ka interesi izrāda bērnu vecāki, kuri nāk uz skolu. Uz darbiem viņi var sameklēt savu bērnu vārdus, kā arī vērtēt un salīdzināt ar citu audzēkņu paveikto,” norāda direktores vietniece mācību darbā Gunta Pavārnieka un stāsta, ka aizvadītajā mācību gadā daudzi bērni ir uzrādījuši labas un teicamas sekmes. Lai arī citi varētu ar viņiem iepazīties un priecāties kopā ar bērnu veikumu, nupat Valkas mākslas skolas “Facebook” kontā ir publicēta izcilnieku galerija.
“Mēs arvien to redzam, ka mūsdienu bērni ir ļoti talantīgi. Varbūt kādreiz vecāki domā, ka mans bērns jau nebūs mākslinieks vai viņam kaut kas nepadodas, taču tā nevar teikt. Gluži otrādi, ir svarīgi ieraudzīt kādu talantu un tad to mēģināt attīstīt, vairāk motivēt. Vecākiem vajadzētu iemācīt tikai to, kā ieraudzīt šīs lietas apkārt – dabu, vidi, cilvēkus un sākt tās analizēt. Jo kas ir mākslas darbs? Visa pamatā ir trīs lietas: redzēt, domāt, analizēt. No tā izriet personīgā interpretācija un pareiza krāsu izvēle, lai rezultāts būtu izdevies un acīm baudāms. Arī vairāk motivējot un atļaujot bērnam pamēģināt to, kas vēl nav zināms. Mākslas skola ir tā vieta, kur jauni talanti atklājas dienu no dienas, mācību ceļā radoši darbojoties. Nereti pietiek bērnam iedot rokās vien īstos darbarīkus un top unikāli un neatkārtojami darbi,” pārliecināta pedagoģe Maruta Stabulniece.
Savukārt Valkas mākslas skolas direktore Sniedze Ragže aicina izmantot iespēju un apskatīt izstādi visus, kuri to vēl nav redzējuši vai kuriem vienkārši sanāk iegriezties Valkā un doties garām mākslas skolai. “Šādas izstādes rīkojam, katru mācību semestri noslēdzot. Tas ir kā atskaites punkts uz kopīgi paveikto, ar ko varam dalīties arī ar citiem,” viņa saka.
Direktore pastāsta, ka mākslas skola labprāt sadarbojas ar citām izglītības iestādēm, kas arī brauc pie viņiem ciemos smelties pieredzi un gūt jaunu redzējumu. Tā janvārī ciemos bija ieradušies Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) pārstāvji. “Viens no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas darbības mērķiem ir sniegt metodisko atbalstu Vidzemes reģiona mākslas skolām. Tāpēc, tuvojoties valsts konkursa profesionālajā ievirzē “Apgērbs ir vēstījums” 1. kārtas noslēgumam, pedagoģes Dace Brizauska un Lāsma Lopatko viesojās Valkas mākslas skolā, lai izvērtētu skolas audzēkņu paveikto. Paldies par viesmīlīgo uzņemšanu un ideju rosinošām sarunām,” paudusi VDMV sociālajos tīklos.
Jāteic, ka izstādē šī pieminētā apģērba tematika tiek plaši un interesanti parādīta. Taisnība, vislabāk par vārdiem un aprakstiem var pateikt vien mākslas darbi, tāpēc atliek vien pašiem doties un apskatīt. Izstāde būs apskatāma līdz Lieldienām.
UZZIŅAI
2022./2023. mācību gadā Valkas mākslas skolā radoši darbojas 249 dalībnieki:
- profesionālās ievirzes izglītības programmā – 153 audzēkņi,
- abās pieaugušo studijās – 23 interesenti,
- skolēnu studijā – 19 jaunieši,
- sagatavošanas klasēs – 34 audzēkņi,
- mākslas studijā “Made” (bērni 5–6 gadi) – 20 bērni.
- Valkas mākslas skolu apmeklē 56 audzēkņi no Valgas pašvaldības.
Reklāma