Aizvadītajā nedēļā Valkas mākslas skolā viesojās floriste, ziedu salona “Ingra” saimniece Inga Daniela. Viņa vadīja aizraujošu meistarklasi 3. kursa audzēkņiem. Meistarklasēs vairāki interesenti darbojās ar ģipsi un dabas materiāliem. Kopā izveidoti un apstrādāti darbiņi, kuriem vēl dažas dienas vajadzēs nožūt un tad tos katrs varēs ņemt līdzi uz mājām.
Kā stāsta I. Daniela, ideja par šādu radošu meistarklašu norisi radusies laika gaitā pēc Valkas mākslas skolas vadības ierosinājuma arī pašiem vecākiem līdzdarboties savu bērnu skolas gaitās. “Esmu mākslas skolas vecāku padomē. Kādā no šādām vecāku kopā sanākšanas reizēm direktore Sniedze Ragže pajautāja, varbūt kādam būtu ideja par radošu aktivitāti, kurā vecāki varētu iesaistīties kopā ar bērniem. Man jau visādu ideju netrūkst, tāpēc vecāku “WhatsApp” grupā arī minēju vairākus variantus, ko varētu piedāvāt. Viens no tiem bija botāniskais bareljefs. Ideja par to tika akceptēta gan no skolas, gan vecāku puses, vajadzēja tikai domāt par dienu un laiku, kad varēšu ierasties skolā un kopā ar bērniem darboties,” atklāj I. Daniela, kurai viens no bērniem apmeklē Valkas mākslas skolu un šobrīd ir 3. kursa audzēknis.
Floristes vadītās meistarklases sasaucās kopā ar laiku, kad skolā norisinājās plenēra nedēļa, tāpēc interesentu par tām netrūka.
I. Daniela savā radošajā darbībā pati daudz darbos izmanto kā ģipsi, tā dažādus dabas materiālus, tāpēc radošajām meistarklasēm viņai bija iespēja tos sarūpēt bez maksas. “Mūsdienu gadžetu un neprātīga ritma laikmetā botānikas tēma dod iespēju izbaudīt dabas skaistumu, kā mums visiem tik ļoti pietrūkst. Brīvajā laikā pati aizraujos ar botānisko bareljefu. Man visi nepieciešamie materiāli bija sarūpēti vairumā, jo biju rūpīgi gatavojusies savai jaunākajai izstādei. Ja ikdienā mans bērns mācās mākslas skolā un ir kas tāds interesants un vērtīgs, ko es varu dot no savas puses, lai viņam un vienaudžiem būtu saistoši, tad kāpēc gan ne? Ir jāiet un jāiesaistās,” viņa uzsver un teic, ka uz ģipša panno attēlotie augu motīvi harmoniski papildina jebkuru interjeru.
Botāniskais bareljefs ir mākslas veids, kas ļauj neierobežoti izpausties fantāzijai, jo uz ģipša panno botānisko bareljefu var izveidot no jebkuras augu kompozīcijas. Bareljefa tehnika ļauj atveidot katra ziediņa, lapiņas un smildziņas unikālo struktūru visā tās krāšņumā. “Bija liels prieks par bērniem – jauki, draudzīgi, ļoti laipni. Izlējām ģipša atlējumus. Ja sākotnēji nedaudz bažījos, kā bērniem tīņu vecumā būs sastrādāties ar pieaugušo, tad jau pēc pirmajām minūtēm, ko pavadījām meistarklasē, sapratu, ka viss ir kārtībā, – viņi ir ieinteresēti un pretimnākoši. Kopā strādājām divas dienas. Nu jau darbiņi ir pabeigti, noslīpēti un pārklāti ar laku, bet dažas dienas tiem vēl jāpažūst, lai rezultāts būtu vēl labāks.
Visvairāk priecē, ka mums visiem kopā bija tāda gaiša un radoša atmosfēra. Man kā mammai no vecāku padomes ir patiess prieks. Cerams, zvaigznes saliksies un ar vecāko kursu vēlā rudenī tiksimies, lai kopā kaut ko skaistu izgatavotu mākslas skolas eglītei,” pēc aizvadītās meistarklases atzina I. Daniela.
Jāmin, ka Valkas novadpētniecības muzeja izstāžu zālē no 11. augusta līdz 17. septembrim ir apskatāma I. Danielas darbu izstāde “Atspulgi”. Mākslas cienītāji ar Ingas Danielas radošo darbību noteikti ir pazīstami. Kopš 1997. gada viņa piedalās muzeja rīkotajās Valkas novada mākslinieku darbu izstādēs. Inga eksponējusi savus darbus arī kopā ar citiem autoriem, visbiežāk ar fotomākslinieku Aldi Māri Dubļānu. Savu pirmo personālizstādi floriste sarīkoja 1996. gadā Valkas novadpētniecības muzejā, otro – pēc 23 gadiem saieta namā “Lugažu muiža” Valkas pagastā. “Izstādē “Atspulgi” satiekas divi mākslas novirzieni – florālais dizains un botāniskais bareljefs. Tik tehniski atšķirīgi, bet tik vizuāli saskanīgi. Vienā esmu 30 gadus, bet otrā – 3 gadus,” norāda I. Daniela.
Reklāma