Līdz 14. februārim 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti pieteikt komandas AS “Latvenergo“ rīkotajam fizikas erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments“. Konkursa galvenais temats šogad ir nākotnes enerģija. Par to aicinās domāt eksperti un Latvijas uzņēmēji, kuru panākumus ir veidojušas zināšanas par fiziku un atjaunīgo enerģiju. Savukārt skolotāji aicināti sacensties par “FIZMIX Skolotājs 2022“ titulu.
Droša un klimatneitrāla pasaules attīstība – tas ir elements, kas spēj apvienot jaunatnes intereses un zināšanas un enerģētikas nozari. Nākotnes enerģija ir zināšanās un atbildībā balstīta resursu izmantošana labākajā veidā, kas ir arī Latvenergo nākotnes skatījums.
”Konkurss ”FIZMIX Eksperiments” jau 27. reizi pulcēs zinātkārus skolēnus un apliecinās, ka fizika ir aizraujoša, pārsteigumiem bagāta zinātnes nozare, kas noder gan ikdienas gaitās, gan profesionālajā dzīvē un ilgtspējīgas nākotnes radīšanā. Šogad konkursā īpaši pievērsīsimies tam, kā redzam enerģētikas jomas nākotni un, kas ir būtiski, lai pēc iespējas efektīvāk un videi saudzīgāk rīkotos ar resursiem. Runāsim par energoefektivitāti un enerģijas ieguvi no atjaunīgajiem resursiem, kas arī Latvijā ieņem arvien būtiskāku lomu,” uzsver AS ”Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.
Šogad konkursā iesaistīsies trīs iedvesmotāji, kuru ikdiena nav iedomājama bez fizikas zināšanām un saules, vēja enerģijas un energoefektīvu risinājumu pielietošanas ikdienā. ”Elektrum” energoefektivitātes centra eksperts Anrijs Tukulis, uzņēmuma ”Aerodium” līdzdibinātājs un pirmais dronu izpletņlēcējs pasaulē Ingus Augstkalns, kā arī uzņēmējs un Vides risinājumu institūta dibinātājs Gundars Skudriņš palīdzēs jauniešiem uzzināt par fizikas zināšanu lietderību un praktisko pielietojumu reālajā dzīvē, kā arī nākotnes karjeras izvēlē. Iedvesmotāji piedalīsies konkursa uzdevumu izstrādē un sniegs atbalstu finālā iekļuvušajām komandām ceļā uz uzvaru.
Konkursa uzdevumus gatavos fizikas ekspertu komanda: portāla fizmix.lv vadītājs Raitis Streičs, fizikas doktore Virgīnija Vītola, RTU inženierzinātņu vidusskolas fizikas skolotājs Aivars Eriņš un RSU Fizikas katedras docents Ansis Ēcis. Šogad ekspertiem pievienojas “Sense of Team” komandu saliedēšanās treneris Roberts Rubenis, lai dalībniekiem parādītu, cik daudz var paveikt saliedēta un spēcīga komanda.
Lai piedalītos ”FIZMIX Eksperimentā”, jāizveido komanda, kurā ir pieci 8. un/vai 9. klašu skolēni un viens skolotājs – konsultants, un tā jāreģistrē vietnē fizmix.lv. Tā kā šogad tiek turpināta aizvadītajā gadā iesāktā tradīcija pasniegt balvu ”FIZMIX Skolotājs”, aizpildot reģistrācijas anketu, skolotāji aicināti pieteikties konkursam par titula un galvenās balvas saņemšanu.
”Vienmēr esam augstu novērtējuši skolotāju darbu un cienījuši viņu ieguldījumu jauniešu izglītošanā, tādēļ vēlamies iedvesmot viņus jaunām un radošām idejām, kas palīdzēs padarīt gan mācību procesu, gan dalību konkursā aizraujošāku,” saka M. Čakste.Gatavojoties konkursa un atlases kārtas sākumam, 7. februārī plkst. 16.00 paredzēts tiešsaistes pasākums skolotājiem. Tajā tiks izklāstīti konkursa jaunumi, programmu papildinās lekcija par nākotnes enerģiju, kā arī tematiski fizikas eksperimenti. Pasākuma tiešraidi ikviens interesents varēs vērot FIZMIX “Facebook” lapā.
Pieteikumi konkursam vietnē fizmix.lv tiks gaidīti līdz 14. februāra vakaram. 21. februārī sāksies atlases kārta, kurā visas komandas, kas reģistrējušās konkursam, sacentīsies par iespēju iekļūt pusfinālā. Tajā piedalīsies katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas 10 labākās komandas, kopā 60 komandas, kas atlases kārtā būs ieguvušas visvairāk punktu. Savukārt finālā, kā ierasts, par uzvaru cīnīsies 7 komandas – pa vienai no katra reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības. Plašāka informācija pieejama konkursa nolikumā.
Informāciju sagatavoja: Ivita Bidere, AS “Latvenergo” preses sekretāre
Reklāma