Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Āra slidotavā Raunā vicina hokeja nūjas un mācās slidot

Vietējie iedzīvotāji ir priecīgi par iespēju izbaudīt ziemas priekus, slidojot vai spēlējot hokeju. Ledus arēnu Raunā iecienījuši gan pieredzējuši slidotāji, gan tādi, kuri uz slidām kāpuši vien pāris reižu, bet ir gatavi šo prasmi pilnveidot. FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

Daudzi vietējie jau būs pamanījuši, ka Raunā jau labu laiku var doties uz ledus – gan vienkārši mācīties slidot, gan uzsist pa hokeja ripu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Raunas pamatskolas skolotājs Andris Abrāmovs, ledus arēna šogad tika atklāta ātrāk kā citus gadus. Proti, slidotgribētāji uz ledus varēja kāpt jau 2. decembrī. Pēc vietējo paustā, āra slidotava ir gana iecienīta vieta, kur doties atpūsties brīvajā laikā, līdztekus nodarboties ar sportiskām aktivitātēm un baudīt ziemas priekus. Citus gadus, iespējams, slidotava ir bijusi apmeklētāka, bet arī šajā sezonā uz turieni dodas kā bērni, tā pieaugušie. Tas, lai Raunā būtu šāda ledus arēna, balstās tikai un vienīgi uz A. Abrāmova entuziasmu, kā arī vairāku vietējo atbalstu. “Tas ir mans sirdsdarbs, gribas, lai raunēniešiem ir iespēja ziemā slidot vai uzspēlēt hokeju. Noteikti gribu uzsvērt, ka tas viss ir komandas darbs, bez vietējo cilvēku atbalsta nekas nav iedomājams. Tie ir brīvprātīgie, kas palīdz uzliet ledu vai tīrīt laukumu. Lai tiktu pie kvalitatīvas, slidošanai piemērotas ledus kārtas, ir jāiegulda liels darbs. Jāsmidzina ūdens, jāsaldē ledus kārtiņu pa kārtiņai, vadoties pēc atbilstoša laika intervāla, kad uzsalst, tad var tikai liet nākamo kārtu. Tas tiesa, šeit ir dažādas nianses. No malas jau izskatās vienkārši, bet tā nebūt nav,” “Ziemeļlatvijai” skaidro A. Abrāmovs.

Viņš min, ka ledus laukums kā tāds ticis izveidots jau pirms daudziem gadiem. “Tad es pats vēl nebiju raunēnietis. Atnācu uz šejieni, tolaik, pateicoties “Raunas Lauktehnikai” un dažiem aktīvistiem, 1988. gadā izveidoja laukumu. Bet vairākus gadus nevienam neizdevās uzliet ledu, lai izveidotu pilnvērtīgu slidotavu. Arī es iesaistījos kopīgajās talkās. Jāsaka, ka lielu atbalstu saņēmām no vietējiem uzņēmējiem, kas palīdzēja ar tehniku un ledus laukuma uzturēšanas darbiem, jo starp viņiem bija arī tādi, kas paši nāca un spēlēja hokeju.

Pirms vairākiem gadiem bija iespēja piesaistīt pašvaldības līdzekļus (tobrīd skaitījās Raunas novads), lai padarītu šo laukumu vēl tīkamāku Raunas iedzīvotājiem. Tāpēc paši talkas veidā vienā vasarā laukumu nojaucām, jo bija jau pasūtīti jauni borti un alfaltēts laukums ar apgaismojumu. Tāds, kādu mēs to redzam tagad, tas ir sešus gadus,” zina stāstīt A. Abrāmovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atklāj, ka vēl pirms dažiem gadiem Raunā bija pat divas hokeja komandas. Taču ekonomiskās situācijas dēļ, tad kovidlaiks un tas, ka jaunie klāt nepiepulcējās, to pašu vairs nav. “Ir, kas sanāk kopā un uzspēlē hokeju, bet tas tādā dīķa hokeja līmenī, bez speciālām formām un ekipējuma,” viņš saka un uzsver, ka šī ir tā vieta, kur apmeklējums nav prognozējams. “Kādu dienu atnāk daudz cilvēku, citu uz ledus ir klusums. Piemēram, svētdien uz laukuma vienā brīdī bija ap divdesmit cilvēku, tas ir pietiekami labi,” viņš saka un dara zināmu, ka slidotava ir pieejama bez maksas. Vienīgi slidu noma netiek piedāvāta, tāpēc jānāk ar savām slidām. “Tomēr vienā plauktā man ir iekrājušies daži pāri slidu, no kurām bērni ir izauguši. Tās varbūt kādam noderēs. Pats savā laikā esmu spēlējis hokeju, gādājis slidas. Tas nav nomas pakalpojums, taču, ja ir kāda īpaša situācija, kad kādam mājās nav iespējas sagādāt savas slidas un atnāktu pie manis uz sporta stundu, tad šis varētu būt risinājums. Ja vienīgi tās atbilstu vajadzīgajam izmēram,” papildina sporta skolotājs un dara zināmu, ka šobrīd Raunas pamatskolas skolēni sporta stundās vēl nedodas uz slidotavu, taču to noteikti darīs nākamajā semestrī. “Ja ir atbilstoši laikapstākļi, sporta stundās dodamies ārā. Nākamajā semestrī bērniem būs iespēja arī mācīties slidot. Visticamāk, tās nebūs pašas mazākās klasītes, bet no ceturtās līdz devītajai klasei noteikti dosimies laukumā,” informē A. Abrāmovs un paskaidro, ka skolā jau ir sagādāti vairāki desmiti aizsargķiveru, lai došanās uz ledus būtu maksimāli droša.

Kopš 3. decembra darbojas arī slidotava pie Tepera ezera Smiltenē, kur arī gaidīti slidotgribētāji. Tur pirms neilga laika aizvadīts pasākums “Disco uz ledus”. Aizvadītās nedēļas nogalē atvērta arī Apes slidotava. “Atvērta Apes slidotava. Ledus kvalitāte nav tā labākā, tāpēc aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem! Paldies visiem iesaistītajiem, kas parūpējušies par Apes slidotavu!” liecina “Facebook” konta Apes pilsēta un pagasts ieraksts.

Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai par to, kur vēl mūspusē droši var doties uz ledus, lai slidotu vai spēlētu hokeju. Kāpt uz ūdenstilpju ledus, slidināties vai pastaigāties pa to ir ļoti bīstami, jo nekad nevar paredzēt, kad un kurā vietā ledus ielūzīs.

Āra slidotavu apmeklētāji ir pārliecināti, ka sportiskās aktivitātes uzlabo veselību; tieši slidošana uzlabo līdzsvara sajūtu, muskuļu spēku un palīdz atbrīvoties no uzkrātā stresa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.