Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apes pilsētas svētkos turpina jaundzimušo sveikšanas tradīciju

Turpinot Smiltenes novada pašvaldības tradīciju svinīgā gaisotnē sveikt jaundzimušo bērniņu ģimenes, arī šogad Apes pilsētas svētkos tikās jaunie vecāki ar savām atvasītēm no Apes un tās pagasta, Trapenes, Virešu un Gaujienas pagastiem. FOTO: ILZE FEDOTOVA

Sestdien, 24. augustā, Apes pilsētas svētku “Apē sanāk!” ietvaros tika godināti Apes un tās pagasta, Trapenes, Virešu un Gaujienas pagastu jaundzimušie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai godinātu un atbalstītu ģimeniskās vērtības un sveiktu novadā dzimušos bērnus, ik gadu pašvaldība rīko svinīgu pasākumu, sirsnīgā gaisotnē jaundzimušo vecākiem pasniedzot bronzas monētu.

Apes pilsētas svētkos ir tradīcija, ka tiek godināti jaundzimušie no iepriekšējiem Apes pilsētas svētkiem līdz nākamajiem.

Pasākuma laikā tika izrādīta uzmanība katram bērniņam, kura vecāki par savu dzīves un ģimenes veidošanas vietu izvēlējušies Smiltenes novadu. Kopumā sveica 19 ģimenes. Vienā ģimenē – divas dvīnītes, tātad kopā sumināja 20 jaundzimušos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Līdztekus mazuļu sumināšanai norisinājās sirsnīgs un ģimenisks koncerts, kuru apmeklēt laipni tika aicināts ikviens.

Dvīnītes piedzimušas apeniešu Jāņa un Intas Palkavnieku ģimenē. “2020. gadā, kad dzima dēls Miķelis un mēs vēl dzīvojām Rīgā, tad šādu jaundzimušo sumināšanas pasākumu galvaspilsētā nebija. Šogad, kad saņēmām ielūgumu uz pasākumu Apes pilsētas svētku laikā, bijām patīkami pārsteigti. Tiešām jauki no novada un pašvaldības puses, ka šāds pasākums jaundzimušajiem bērniņiem tiek organizēts,” uzsver I. Palkavniece.

Taujāta, ko nozīmē ikdienā būt dvīņu vecākiem, viņa saka: “Tas viennozīmīgi ir ļoti, ļoti grūti un izaicinoši, bet vienlaikus arī dikti forši. Kā draudzene, kurai ir vecāki dvīņu puikas, raksturoja – kā paradīze un elle vienlaicīgi. Mūsu ikdiena daudz tiek pielāgota aktīvam četrgadniekam, kurš, piemēram, no rīta ir jāaizved uz bērnudārzu un pēcpusdienā jāizņem, tāpēc meitām ratu pastaigas ir tieši šajos laikos. Nezinu, vai cilvēki īsti mūs vairāk pamana, lai gan, iespējams, ir ievērojuši spilgtās krāsas ratus, kuri katru rītu izstaigā visus Apes trotuārus un asfaltētos ceļus. Vai arī, kad lielie rati tiek skriešus stumti gar ceļa malu, lai tiktu līdzi dēlam uz velosipēda. Ņemot vērā, ka meitas ceļas ļoti agri, nereti ar meitām esam vienas no pirmajām, kas agrā rīta stundā izstaigā visu Api un pasveicina visus sētniekus.”

Mazuļu sumināšanas pasākumā tika sveikta arī kuplā Palkavnieku ģimene no Apes, kurā brālītim Miķelim šogad pievienojušās māsiņas Mirdza un Herta.

Jaunā māmiņa parēķinājusi, ka sešu mēnešu laikā ar ratiem pa Api nostaigāti kopumā vairāk nekā 1500 kilometru. “Katru dienu eju vismaz vienā pastaigā ar ratiem ne tikai tāpēc, lai abas meitas vienlaicīgi gulētu, bet arī sevis un savas mentālās veselības dēļ. Pozitīvais, ka šajās ratu pastaigās es pati esmu vairāk iepazinusi Api, garām ejot, paspējusi ielūkoties daudzos māju pagalmos, kur no agra pavasara līdz pat šim brīdim zied fantastiskas puķes un plaukst skaisti dārzi. Mēs Apē dzīvojam kopš 2021. gada rudens un ne reizi vien esam pārliecinājušies, cik sirsnīgi un atsaucīgi cilvēki šeit dzīvo. Arī pēc dvīņu dzimšanas par to vairākkārt pārliecinājāmies. Piemēram, vieni kaimiņi par godu Mirdzas un Hertas dzimšanai uzdāvināja katrai ķiršu kociņu, citi kaimiņi uz Līgo svētkiem vienkārši tāpat atnesa mums kūpinātu zivi. Un vēl reizēm, kad mājās palieku viena ar trim bērniem, vecāko dēlu palīdz pieskatīt kāda atsaucīga Apes iedzīvotāja. Viņa vienkārši pamanīja, cik grūti reizēm ir vienai ar trim un piedāvāja savu palīdzību. Tieši tik jauki ir mums cilvēki Apē. Un tā es varētu turpināt un turpināt, jo kaut vai elementārs atbalsts, apvaicājoties vai izpalīdzot sīkumos, personīgi man ir ļoti noderējis, jo, ņemot vērā, ka vīrs ir ugunsdzēsējs glābējs un ik pa pāris dienām ir prom diennakts dežūrā, ir jāspēj tikt galā vienai ar trim bērniem, no kuriem divi ir zīdaiņi. Tā gadījās arī tieši uz Apes jaundzimušo godināšanas pasākumu, vīrs bija darbā – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā – un uz pasākumu gājām četratā ar bērniem. Ieraugot, ka svētkos iespējams izbraukt ar bānīti pa Api, dēls ļoti gribēja, bet, kā to paveikt, ja līdzi ir abas viņa māsas lielajos ratos? Liels paldies atsaucīgajiem Apes svētku apmeklētājiem, kuri gan iecēla, gan izcēla ratus no bānīša vagoniņa, jo viena es to nebūtu paveikusi,” ir pateicīga dvīņu mamma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savās pārdomās par aizvadīto pasākumu dalījās arī mazulīša Regnāra Sutugova ģimene. “Jaundzimušo sveikšanas pasākums bija ļoti sirsnīgs un jauks. Tā kā šis bija otrais gads, kad mūs sveic, būtu vēlējušies, lai tas notiek turpat, kur pagājušajā gadā – bērnudārza teritorijā, jo tad vismaz lielajiem brāļiem un māsām ir, kur spēlēties, kamēr notiek pasākums. Protams, koncerts bija foršs, bet vienalga grūti bija noturēt uzmanību. Mūsu gadījumā – uz pasākumu līdzi bija arī dēls Dominiks, kuram šobrīd ir gads un deviņi mēneši. Bērniem tādā vecumā nosēdēt uz vietas ir ļoti grūti, viņi ir kustīgi kā ūdenszāles. Katrā gadījumā no pasākuma mums visiem būs ko atcerēties,” saka Aleksa Gonšteina.

Mazuļu sumināšanas pasākumā sirsnīgus vārdus ģimenēm veltīja arī Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Astrīda Harju. Kopā ar viņu ģimenes sveica arī Dace Ērģele, Smiltenes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja un Liene Sināte, Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece un klientu apkalpošanas speciāliste (Apes apvienības pārvaldē). Svinīgais pasākums aizritēja ar skanīgu programmu “Puķu bērni gaismas ceļos” kopā ar aģentūru “Ollē” – Santu Sāri un Zani Teteri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.