Smiltenes mūzikas skolas audzēkņi guvuši ievērojamus panākumus Latvijas profesionālās ievirzes izglītības programmu pūšaminstrumentu spēles un sitaminstrumentu spēles audzēkņu valsts konkursa otrajā kārtā, kas nesen divas dienas notika Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā.
Uz konkursa otro kārtu no Smiltenes mūzikas skolas tika izvirzīti 17 audzēkņi. 11 no viņiem ir šī konkursa laureāti – godalgotu vietu un Atzinības ieguvēji.
Arī Atzinība ir augsts novērtējums, to piešķir, ja konkursanta sniegumu žūrija novērtē ar 19 punktiem, kas ir tikai par vienu punktu mazāk nekā 3. vietai, uzsver Smiltenes mūzikas skolas Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļas vadītājs Jānis Silakalns.
Šāds valsts konkurss notiek reizi četros gados un norisinājās trijās vecuma grupās. Pirmā kārta notika mūzikas skolās, no tām otrajā kārtā Cēsīs piedalījās 185 audzēkņi.
Konkursa pirmajā dienā ar savu sagatavoto programmu uzstājās klarnetes, saksofona, trompetes, eifonija, trombona un tubas spēles audzēkņi, otrajā dienā – flautas, obojas un sitaminstrumentu spēles audzēkņi.
Smiltenes mūzikas skolas Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļā ir deviņas akreditētas programmas, tādēļ skolai ir, ko parādīt konkursos.
11 laureāti no Smiltenes mūzikas skolas tikai vienā konkursā vien ir daudz, – tas parāda pedagogu ieguldīto darbu, sagatavojot audzēkņus, uzsver Jānis Silakalns.
“Ir prieks, ka mūsu mūzikas skolas pedagogi ir aktīvi un virza savus audzēkņus uz konkursiem, un vienlaikus stimulē paši sevi turpmākajam darbam. Konkursi savā ziņā kalpo kā atskaites punkts,” uzskata Jānis Silakalns.
Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļas vārdā viņš teic lielu paldies koncertmeistarei Gunai Rācenei, kura šo pienākumu jau pieminētajā valsts konkursā uzņēmās Smiltenes mūzikas skolas 16 audzēkņiem, konkursa dalībniekiem, izņemot Paulu Šūteli, viņas koncertmeistare bija Inguna Balode. Katrs konkursants izpildīja divus skaņdarbus, līdz ar to koncertmeistarei Gunai Rācenei bija liela slodze visas dienas garumā.
Gandarījums par novērtējumu konkursā ir arī Smiltenes mūzikas skolas audzēkņiem, konkursa laureātiem. 10 gadus vecajai Agatei Grīnbergai šis bija pirmais konkurss, kurā viņa piedalījās, un jau uzreiz vainagojās ar 1. vietu klarnetes spēlē.
Ir prieks par rezultātu, sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzīst Agate. Meitene klarnetes spēli mūzikas skolā apgūst otro gadu, tieši šo instrumentu izvēlējusies brāļa dēļ, – interesējis kāds pūšamais instruments, un brālis jau spēlējis klarneti.
Gatavojoties konkursam, Agate kopā ar savu pedagogu Jāni Silakalnu strādāja vēl papildus ikdienas nodarbībām. “Mājās arī spēlēju klarneti. Tā jādara obligāti. Ja nespēlētu, tad ietu tikai uz leju,” domā Agate.
Tagad Smiltenes mūzikas skolas Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļa gatavojas starptautiskajam pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursam “Naujene WIND 2024”, kas 22. un 23. februārī notiks Daugavpilī. Nozīmīgs būs arī aprīlī gaidāmais Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss “Sudraba flauta”. Maijā konkursos sevi varēs parādīt sitaminstrumentu spēles un citi audzēkņi.
Uzziņai
Latvijas profesionālās ievirzes izglītības
programmu pūšaminstrumentu spēles un sitaminstrumentu spēles audzēkņu valsts konkursa
II kārta.
Smiltenes mūzikas skolas audzēkņu iegūtie rezultāti
Klarnetes spēle
Jaunākā grupa
Agate Grīnberga – 1. vieta, pedagogs Jānis Silakalns
Evelīna Āboliņa – Atzinība, pedagogs Jānis Silakalns
Saksofona spēle
Vidējā grupa
Meinards Doršs – 3. vieta, pedagogs Jānis Silakalns
Eifonija spēle
Jaunākā grupa
Kārlis Gustavs Bērziņš – 3. vieta, pedagogs Pēteris Vilks
Vidējā grupa
Elmārs Lapiņš – 2. vieta, pedagogs Pēteris Vilks
Tubas spēle
Jaunākā grupa
Jēkabs Poikāns (piedalījās, vēl nesasniedzis jaunākās grupas dalībnieku vecumu) – 2. vieta, pedagogs Pēteris Vilks
Flautas spēle
Jaunākā grupa
Marta Latika (mācās Smiltenes mūzikas skolas izglītības programmu realizācijas vietā Apē) –
1. vieta, pedagoģe Sarmīte Kubuliņa
Emīlija Silakalne – 2. vieta, pedagoģe Aija Silakalne
Vidējā grupa
Paula Šūtele – Atzinība, pedagoģe Aija Krūze
Sitamie instrumenti
Jaunākā grupa
Marta Šilova – 3. vieta, pedagoģe Maija Švēdenberga
Vidējā grupa
Jēkabs Žēbins – Atzinība, pedagoģe Maija Švēdenberga
Pateicības
Oboja
Vidējā grupa
Toms Grabovskis, pedagoģe Vivita Ose-Bērziņa
Trompete
Jaunākā grupa
Eduards Zariņš, pedagogs Aivars Radziņš
Vidējā grupa
Kārlis Kulbergs, pedagogs Aivars Radziņš
Kristaps Vilks, pedagogs Aivars Radziņš
Sitamie instrumenti
Vidējā grupa
Matīss van Eks, pedagogs Pēteris Vilks
Vecākā grupa
Gustavs Gulbis, pedagogs Pēteris Vilks
Reklāma