Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāj Ineses Kauliņas piemiņas izstādi

Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” bijušās ilggadējās vadītājas Ineses Kauliņas piemiņas izstādes iniciatores ir viņas meitas Vita Grigule (no kreisās) un Gunita Zariņa.
FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Smiltenes Kultūras centra foajē un tam blakus esošās kinozāles vestibilā līdz 4. decembrim apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” bijušās ilggadējās vadītājas Ineses Kauliņas piemiņai veltīta izstāde “Sirdspuksti audumos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš Ineses Kauliņas aiziešanas mūžībā pagājuši trīs gadi. Tagad izstādi viņas piemiņai nolēma sarīkot Ineses meitas Gunita Zariņa un Vita Grigule, aicinot palīgā Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Smiltene” tagadējo vadītāju Daigu Melnaci.

“Mums mantojumā ir ļoti daudz mammas darbu. Vēlējāmies kaut vienu daļiņu no tiem parādīt citiem, un tagad bija tā sajūta, ka tas ir jādara. Liels paldies Daigai Melnacei par atsaucību mūsu aicinājumam! Šī ir viņas ideja, kā iekārtot ekspozīciju,” Ineses Kauliņas meitas stāsta “Ziemeļlatvijai”.

Izstāde “Sirdspuksti audumos” ir Ineses Kauliņas mūža stāsts, kurā krāsainie pavedieni, dzijas kamoli un raksti savijušies vienotā skaistumā, atklājot viņas dziļo saikni ar tautas mākslas rokdarbiem un aušanas amatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inese Kauliņa 27 gadus vadīja TLMS “Smiltene”, pilnībā veltot sevi lietišķajai mākslai. Viņa iedvesmoja apkārtējos ar savu radošumu un prasmi, aktīvi apmācot studijas dalībniekus ne tikai aušanas tehnikās, bet arī latviešu tautas mākslas vērtību un tradīciju izpratnē. Mīlestība pret aušanu Inesei nebija tikai darbs, bet arī dziļa saikne ar latviešu kultūras mantojumu, ko viņa attīstīja ar rūpību un pacietību, veidojot dažādus darbus ar lielu uzmanību katram pavedienam un krāsu salikumam.

Izstādē apskatāmi Ineses Kauliņas mākslas darbi, kas tapuši ar īpašu uzmanību pret detaļām. Katrs darbs ir apliecinājums viņas aizrautībai un vēlmei saglabāt senās prasmes nākamajām paaudzēm.

“Šī izstāde atklāj mammas mīlestību pret tautas mākslu, rokdarbiem un aušanu – to visu, kas bija viņas sirdij tuvs un dziļi nozīmīgs. Tajā apkopoti krāsaini pavedieni, dzijas kamoli un rūpīgi veidoti raksti, kas caurvijuši viņas dzīvi un radošo ceļu,” teic Ineses Kauliņas meitas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādi “Sirdspuksti audumos” Smiltenes Kultūras centrā atklāja trešdien, 6. novembrī. Atklāšanas pasākumu vadīja Maija Jančevska, iepazīstinot klātesošos ar Ineses Kauliņas mūža gājumu, un atgādināja, – cilvēks nav aizgājis pavisam tik ilgi, kamēr mēs viņu atceramies.

Uz izstādes atklāšanu atnāca arī smilteniete Aija Blanka. “Esmu viena no tām, kurām Inese iemācīja aušanas amatu. Kad Smiltenes kultūras nams gāja uz renovāciju, kultūras namā man darba vairs nebija, bet paliku kā sētniece. Pie reizes man bija jāiet arī uz lietišķajiem (TLMS “Smiltene” – redakcijas piezīme), jātīra tur un jānes malka. Tad Inese teica: “Nāc sēdi stellēs, un būs tev amats.” Viņa iemācīja man aušanu no nulles, un tagad man pašai mājās ir stelles,” stāsta Aija Blanka.

Izstādi “Sirdspuksti audumos” Smiltenes Kultūras centrā var apskatīt līdz 4. decembrim iestādes darba laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.