Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā aizvadītas civilās aizsardzības komisijas mācības “Pilskalns”

Publicitātes foto.

16. decembrī norisinājās Valkas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas mācības “Pilskalns”, kuras organizēja Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību “Pilskalns” mērķis ir veicināt valsts un pašvaldību institūciju gatavību militārām krīzēm un rīcībai hibrīdkara scenārijos. Šādās mācībās tiek izspēlēti scenāriji, kuros civilās aizsardzības komisijām jānovērtē un jānovērš riski, kā arī  jāizstrādā reaģēšanas pasākumu plāns, lai nodrošinātu sabiedrību ar pamatvajadzībām dažādos apdraudējuma gadījumos. 

Mācībās piedalījās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba un Aizsardzības ministrijas pārstāvji. 

Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins atzina, ka mācības “Pilskalns” ļāvušas apzināties atbildīgo institūciju sadarbības un komunikācijas ar sabiedrību nozīmi. Mācības uzlabo izpratni ne tikai par civilās aizsardzības komisijas gatavību reaģēt militāra apdraudējuma gadījumā, bet arī ļauj pilnveidot pašvaldības un iesaistīto iestāžu izpratni par viņu atbildību un nepieciešamo rīcību krīzes situācijās. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ilgāku laiku, Covid-19 pandēmijas dēļ, civilās aizsardzības mācības nebija norisinājušās, un komisijas sastāvā pa šo laiku ir notikušas izmaiņas. Tāpēc bija nozīmīgi, ka cilvēki iepazīstas viens ar otru, jo ne visi komisijas locekļi ir no Valkas novada,” komentē Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. 

“Covid-19 pandēmija parādīja, ka dažādas krīzes situācijas var pienākt pilnīgi negaidīti, un ne visam vienmēr esam gatavi. Redzam arī starptautisko situāciju uz Latvijas austrumu robežas, kur hibrīdkarš faktiski jau tagad daļēji notiek. Līdz ar to, būt gatavākiem īstai krīzei ir ļoti svarīgi, un mācības bija noderīgas. Protams būs vēl daudz darāmā, jo šīs mācības parādīja mūsu vājās vietas situācijā, ja notiktu lielāka krīze. Šajā gadījumā nerunāju par lokālu krīzi, jo ar tām mēs salīdzinoši viegli varam tikt galā,” stāsta V. A. Krauklis. 

Jau ziņots, ka Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes atbildības teritorijā kopš 2020.gada regulāri notiek Zemessardzes bataljonu un pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisiju mācības. Tajās gūtās atziņas liecina, ka kopējas militāro un civilo struktūru mācības ievērojami uzlabo izpratni par katras organizācijas lomu visaptverošajā valsts aizsardzībā, kurā viens no mērķiem ir sadarbības stiprināšana starp valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.

 Informāciju sagatavoja: Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljons

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.