Mūsdienu medicīna nav iedomājama bez ultrasonogrāfijas. Šobrīd ultrasonogrāfija ir viens no pieprasītākajiem izmeklējumiem, ar kura palīdzību var izvērtēt dažādu orgānu un mīksto audu stāvokli, pēc tam nozīmējot piemērotāko ārstēšanas veidu. Uzziniet svarīgāko par izmeklējumu!
Kad un kāpēc veikt ultrasonogrāfiju?
Ultrasonogrāfija neatstāj negatīvu ietekmi uz organismu un izmeklējumu var veikt tik bieži, cik tas ir nepieciešams, pamatojoties uz veselības stāvokli. Turklāt ir vairāki ultrasonogrāfijas veidi, kas laikus palīdz atklāt dažādas izmaiņas noteiktos audos vai orgānos.
Ir vairāku veidu ultrasonogrāfijas izmeklējumi.
- Vēdera dobuma ultrasonogrāfiju ir nepieciešams veikt, ja ir aizdomas par iekaisumu nierēs, urīnpūslī, aizdomas par nierakmeņiem vai žultsakmeņiem, kā arī cita rakstura veidojumiem;
- Vairogdziedzera ultrasonogrāfiju ir ieteicama, ja ir sūdzības par spiedošu un nepatīkamu sajūtu kaklā, taustot kaklu, ir sajūtami mezgli, ir novērotas izmaiņas vairogdziedzera laboratoriskajos rādītājos vai vizuāli ir palielināts vairogdziedzeris;
- Krūšu ultrasonogrāfija ļauj atklāt cistas un cita rakstura veidojumus krūtīs;
- Savukārt ar prostatas un sēklinieku ultrasonogrāfiju var laikus atrast ļaundabīgu un labdabīgu procesu esamību šajos orgānos.
Ja esat novērojis izmaiņas savā organismā, sākotnēji konsultējieties ar savu ģimenes ārstu, kurš vislabāk zinās, uz kādu izmeklējumu Jūs nosūtīt tālāk.
Kā sagatavoties ultrasonogrāfijas izmeklējumam
Domājams, ka visbiežākais jautājums, ko mēdzam uzdot gan paši sev, gan ārstiem pirms dažāda veida izmeklējumiem, – vai tas sāpēs? Nē, ultrasonogrāfija nesāp. Turklāt tā ir veicama jebkurā vecumā – gan jaundzimušajiem un bērniem, gan pieaugušajiem.
Pārsvarā ultrasonogrāfijai nav nepieciešams īpaši sagatavoties. Tieši šī iemesla dēļ izmeklējums ir ērts, īpaši tad, ja to ir nepieciešams veikt steidzami. Taču ir arī izņēmumi. Ja ir vajadzīga ultrasonogrāfija vēdera dobuma orgāniem, jāpatur prātā tas, ka uz izmeklējumu ir jāierodas tukšā dūšā. Nedrīkst ēst vismaz 5 stundas pirms izmeklējuma. Savukārt, veicot to urīnpūslim, iepriekš ir jāizdzer vismaz litrs ūdens. Urīnpūslim izmeklējuma laikā ir jābūt pilnam.
Ja esat pamanījis izmaiņas savā organismā, piesakieties ultrasonogrāfijas izmeklējumam privātajā ārstu praksē “Alpiano Pērle”, kur speciālisti parūpēsies par Jūsu veselību! Ērti pieteikties konsultācijai ir iespējams ārstu prakses mājas lapā www.alpinoperle.lv!
Reklāma