Tehnoloģiju izmantošana un digitālās prasmes pedagogiem var būtiski palīdzēt taupīt laiku, gatavojoties mācību stundām, līmeņojot uzdevumus vai labojot skolēnu darbus. Tāpēc biedrība “Riga TechGirls” sadarbībā ar nodibinājumu “IT Izglītības fonds” aicina skolotājus no Smiltenes pilsētas un novada pieteikties bezmaksas mācību programmā “Cilvēcīgi par tehnoloģijām”. Programma izstrādāta un pielāgota īpaši skolotājiem, ņemot vērā profesijas specifiku, tā piemērota dažādu mācību priekšmetu pedagogiem.
Programmas ietvaros pedagogi iegūs ne tikai teorētiskas, bet arī ļoti praktiskas zināšanas par to, kā gudrāk un efektīvāk izmantot dažādus digitālos rīkus, kā atvieglot ikdienas darbu un taupīt laiku, kā dalīties ar digitālajās prasmēm klasē, sekmējot arī skolēnu zināšanas.
“Nav noslēpums, ka pedagoga profesijā ir ļoti liela slodze, papildus kontaktstundām ar skolēniem, neskaitāmas stundas tiek veltītas mācību materiālu izstrādei, gatavojoties stundām, pielāgojot uzdevumus dažādiem zināšanu un prasmju līmeņiem, kā arī labojot skolēnu darbus un sniedzot atgriezenisko saiti. Digitālās prasmes un dažādu digitālo rīku izmantošana var palīdzēt būtiski taupīt laiku. Efektīvi izmantojot digitālās iespējas, skolotāji iegūst vairāk laika, ko veltīt bērniem,” stāsta “Riga TechGirls” projektu direktors un projekta “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” vadītājs Pauls Siliņš.
Fonda “AUGT” vadītāja Guna Joma uzsver: “Pedagoga profesija prasa nepārtrauktu izaugsmi un jaunu prasmju apguvi, lai pielāgotos mūsdienu izaicinājumiem. Mēs uzskatām, ka tehnoloģijas ir ne tikai nākotnes virzītājs, bet arī neaizvietojams palīgs, kas palīdz skolotājiem optimizēt ikdienas darbus un pievērsties radošākām mācību metodēm. Atbalstot šo programmu, mēs vēlamies sniegt skolotājiem iespēju apgūt digitālos rīkus – tie ne tikai atvieglo darbu, bet arī uzlabo mācību procesa kvalitāti, veidojot jēgpilnu un aizraujošu pieredzi skolēniem”.
Mācību programma ir vienlīdz piemērota gan pedagogiem ar lielu darba stāžu, gan jaunajiem skolotājiem, kuri tikai nesen uzsākuši darbu skolā. Meistarklases norisināsies attālināti no 2025. gada 11. februāra līdz 6. maijam. Programmas mērķis ir sniegt iespēju pedagogiem apgūt digitālos rīkus, kas ir noderīgi pedagoģiskajā darbā – lai efektīvāk gatavotos stundām un jēgpilni izmantotu tehnoloģijas darbā ar skolēniem klasē.
Programmas ietvaros notiks 29 nodarbības: 24 teorētiskās un 5 praktiskās, kas sadalītas piecos tematiskajos moduļos: datu pratība un drošība internetā; gatavošanās stundām un mācību materiālu izstrāde; digitālie rīki skolotāja un skolēnu vai skolēnu savstarpējai sadarbībai; digitālie rīki, lai sniegtu skolēniem atbalstu un atgriezenisko saiti; dizaina domāšana un digitālie rīki skolēnu projektu darbos.
Programma tiek īstenota ar izglītības fonda “AUGT” atbalstu.Dalībnieki, kuri sekmīgi izpildīs programmas nosacījumus, saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas apguvi 58 akadēmisko stundu apjomā.
Bezmaksas programmā aicināts pieteikties ikviens pedagogs! Pieteikšanās līdz 11. februārim. Lai detalizētāk iepazīstinātu interesentus ar programmas saturu, 30. janvārī notiks tiešsaistes pasākums. Plašāka informācija par pasākumu pieejama ŠEIT. Informācija par programmu un pieteikšanās https://cilvecigipartehnologijam.lv/skolotajiem/
Reklāma