Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes kultūras centram – jauna vadība

Smiltenes kultūras centra jaunajai vadītājai Evijai Dzvinko jau ir ieceres, kā bagātināt piedāvājumu kultūras jomā Smiltenē. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

No pirmdienas, 2. oktobra, Smiltenes kultūras centram ir jauna vadītāja, – šī amata pienākumus sākusi pildīt Evija Dzvinko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau informējām, ka Smiltenes kultūras un tūrisma pārvalde izsludināja konkursu uz Smiltenes kultūras centra vadītāja amatu, jo iepriekšējais kultūras centra vadītājs Edgars Raginskis no 18. septembra vada kultūras jomu Smiltenes novadā.

Konkursā uz Smiltenes kultūras centra vadītāja amatu noteiktajā termiņā pieteicās pieci pretendenti. Konkursa dalībnieka vērtēšana notika divās kārtās – izvērtējot iesniegtos dokumentus atbilstoši nolikumā noteiktajiem kritērijiem un veicot darba interviju ar amata pretendentu.

Pēc darba pārrunu rezultātu novērtēšanas konkursa komisija pieņēma lēmumu Smiltenes kultūras centra vadītāja amatā iecelt Eviju Dzvinko, informē Zane Ērgle-Mežule, Smiltenes novada kultūras un tūrisma pārvaldes mārketinga un komunikācijas speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Evija Dzvinko ir ieguvusi Ekonomikas un kultūras augstskolas bakalaura grādu kultūras iestādes vadītāja kvalifikācijā un Vidzemes Augstskolas maģistra grādu Uzņēmējdarbības vadībā.

No 2014. gada līdz pat darba uzsākšanai Smiltenes kultūras centrā bijusi Valmieras Kultūras centra kultūras projektu vadītāja. Joprojām strādā par Valmieras sākumskolas un Valmieras jaunatnes centra “Vinda” interešu izglītības pedagoģi, ir biedrības “Talantu pilsēta” vietēja un starptautiska mēroga projektu vadītāja. Pati sevi definē kā vidzemnieci, bet pēdējos gados dzīvo Valmierā.

“Ziemeļlatvija” ar Eviju Dzvinko satikās viņas otrajā darba dienā Smiltenes kultūras centrā, intervijā izvaicājot gan par iecerēm Smiltenes kultūras jomā, gan citām tēmām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā izdomājāt pieteikties uz vakanto Smiltenes kultūras centra vadītāja amatu?

– Esmu pazīstama ar Edgaru Raginski profesionālajā jomā. Kādreiz strādāju VSIA “Latvijas Koncerti”, Edgars blakus mājā Latvijas Radio vadīja raidījumus un mums bija cieša sadarbība, tāpēc ar interesi sekoju līdzi viņa darba gaitām Smiltenē, un man ļoti simpatizē viņa uzņemtais kurss. Kad tika izsludināts konkurss uz Smiltenes kultūras centra vadītāja vakanci, saskatīju iespēju dot arī savu māksliniecisko pienesumu Smiltenei. Sanāks strādāt arī kopā ar Edgaru un, pēc viņa atsauksmēm, ar lielisku komandu. Domāju, kopā varēsim izdarīt daudz. Man būs jauni izaicinājumi, kas radošam cilvēkam ir būtiski. Deviņus gadus esmu nostrādājusi Valmieras Kultūras centrā par kultūras projektu vadītāju. Tas ir gana daudz vienā vietā, šajā laikā esmu uzkrājusi pieredzi kultūras pasākumu plānošanā un organizēšanā, darbā ar projektiem un komandas darba organizēšanā.

Cik zināma jums līdz šim bija Smiltene?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Esmu no lielas ģimenes – man ir trīs māsas un brālis. Viena no māsām dzīvo Smiltenē, līdz ar to Smiltene man nav sveša. Smiltene pēdējos gados ir kļuvusi par ļoti sakoptu pilsētu. Man tiešām patīk šeit atbraukt, pastaigāties gar Tepera ezeru, nopeldēties Klievītī vai Niedrājā. Viens no maniem hobijiem ir orientēšanās, tāpēc Smiltenes pusē sanāk pabūt, arī piedaloties “Azimutā” (orientēšanās sacensību seriālā – redakcijas piezīme). Pagājušajā gadā izskrēju Smilteni nakts rogainingā.

Vai darbu Smiltenes kultūras centrā uzsākat arī ar konkrētu mērķi, ko no sevis dot Smiltenes kultūras dzīvē?

– Ļoti svarīga ir plānošana, tāpēc mēs noteikti pievērsīsim uzmanību tam, lai pasākumi tiktu ļoti laicīgi saplānoti pusgada un pat gada griezumā uz priekšu. Ir jau iestrādes, cik bieži dažādiem pasākumiem vajadzētu būt. Skatīsimies, lai nav tā, ka vienai auditorijai ir vairāki pasākumi mēnesī, bet lai ir dažādība un lai katram ir, uz ko atnākt paskatīties. Katru mēnesi jābūt kādam piedāvājumam bērniem, noteikti reizi vismaz divos mēnešos – jauniešu auditorijai. Tā ir problēma daudzviet Latvijā, ka jauniešiem producenti rīko maz pasākumu. Iespējams, tas ir zināšanu vai pieredzes trūkums, ko šai auditorijai piedāvāt tādu, kas to ieinteresētu. Jebkurā gadījumā tas ir izaicinājums. Personīgi man ļoti patīk producēt pasākumus bērniem. Tā būs noteikti viena no manām galvenajām jomām, strādājot Smiltenē. Izglītoti bērni un jaunieši ir kultūras patērētāji, tā ir mūsu nākotne, tāpēc ir ļoti svarīgi strādāt ar šo publiku, protams, neaizmirstot pārējos. Man pašai ir trīs bērni, visi jau mācās skolā, līdz ar to bērnu vēlmes un intereses nav svešas. Bērnus interesē, piemēram, koncertuzvedumi, kuros ir gan aktiermāksla, gan mūzika. Bērniem mūzika ļoti patīk, tas arī ir veids, kā viņus aizraut un iesaistīt. Mana vēlme ir arī, lai piedāvājums kultūras jomā būtu pēc iespējas daudzveidīgāks, lai tiktu atvesti tādi mākslinieki un tādas mākslas formas, kas pārsteigtu smilteniešus. Tā, piemēram, varētu būt laikmetīgā māksla. Vēl es ļoti gribētu organizēt pasākumus ne tikai Smiltenes kultūras centra telpās. Man patīk atrast dažādas vietas pilsētvidē, tāpēc iesim ar koncertiem ārpus ierastajām telpām. Manuprāt, ir svarīgi atvest augsto mākslu arī līdz Smiltenei kaut reizi gadā, jo ne visi iedzīvotāji var aizbraukt uz Rīgu. Uz Smilteni brauc arī no citām novada vietām. Ir jāņem vērā, ka Smiltene ir novada centrs, tāpēc te jābūt plašākam piedāvājumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai jau esat informēta par Jāņukalna estrādes problēmu? Par to, ka tur pasākumi jau ilgstoši nenotiek, jo skatuve ir sliktā stāvoklī?

– Jā, bet nākotnē raugos pozitīvi, ar cerību, ka šī vieta tiks attīstīta un atgūta. Saprotu, ka iedzīvotājiem ir žēl, ka Jāņukalnā šobrīd nekas nenotiek, bet no drošības viedokļa tur nekas nevar notikt. Mazliet jāpaciešas, lai šo vietu sakoptu, un tad būs par vienu sakoptāku un skaistāku vietu Smiltenē vairāk! Un tad arī Jāņukalnā noteikti rīkosim pasākumus.

Vai jau esat tikusies ar Smiltenes kultūras centra amatiermākslas kolektīviem?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Ļoti labi apzinos, cik Smiltenē svarīgi ir pašdarbības kolektīvi. Nākamajā nedēļā man ar kolektīvu vadītājiem ir ieplānota pirmā tikšanās. Priecājos, ka 21. oktobrī Smiltenes kultūras centrā pašdarbnieku svētkos – koncertā man būs iespēja redzēt un dzirdēt visus kultūras centra amatiermākslas kolektīvus. Viņi varēs turpināt izpausties tāpat kā līdz šim. Rīkosim kopīgus pasākumus. Ļoti ceru, ka man izdosies mūsu pašdarbniekus savest kopā ar dažādiem profesionāļiem, lai veidotu jau profesionālus uzvedumus. Pirmā iecere šādu pasākumu – skaistu svētku koncertu – ir sarīkot 4. maijā. Uzvedumā piedalītos gan vietējie kolektīvi, gan pieaicināti mākslinieki.

Tiekamies 3. oktobrī, jūsu otrajā darba dienā Smiltenes kultūras centrā. Ar kādiem iespaidiem iesācies jūsu jaunais darbs?

– Izkāpjot no mašīnas, mani sveicināja divi laipni kungi, un uzreiz radās sajūta, ka šeit dzīvo jauki cilvēki. Jau tiku aizvesta uz Smiltenes novada domi, iepazīstināta ar domes darbiniekiem. Pirmie iespaidi ir pozitīvi, šķiet, ka varēsim sastrādāties. Jūtu atsaucību. Kad runāju, jūtos sadzirdēta, un ceru, ka būs atbalsts. Domāju, ciešāk sadarbosimies arī ar pārējo Smiltenes novada kultūras namu un tautas namu vadītājiem lai, plānojot lielākus pasākumus, tie novada mērogā nepārklātos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kādi ir pirmie darbi, pie kā jums jāķeras klāt?

– Pasākumus oktobrim Edgars jau saplānojis ar savu komandu. Sāksim strādāt pie valsts svētku programmas un pie decembrī plānotajiem pasākumiem. Piemēram, 8. decembrī kultūras centrā būs džeza dziedātājas Ingas Bērziņas (smilteniešu novadnieces – redakcijas piezīme) koncerts. Drīz būs jāķeras pie nākamā gada budžeta plānošanas, jāsāk plānot pilsētas svētki. Risināms jautājums ir tehniskās lietas. Mēs meklējam gaismotāju – skaņotāju, šī mums ir vakance.

Kas jums pašai kultūrā un mākslā dvēselei ir vistuvāk?

– Man patīk mūzika. Jau sesto gadu spēlēju etnogrāfisko kokli Valmieras Kultūras centra etno kokļu kopā “ILGÕ”. Nosaukums lībiešu valodā nozīmē “mirdzēt”. Mūzika man ir tuvākā joma, bet man patīk arī teātris un citas mākslas izpausmes.

Kas vēl ir jūsu hobiji?

– Viens no maniem hobijiem ir grāmatu lasīšana. Es strādāju arī par interešu izglītības pedagoģi Valmieras sākumskolā. Vadu grāmatu klubiņu ar mērķi veicināt bērnu lasītprasmi. Darbojos arī Valmieras bērnu jaunatnes centrā “Vinda”, kur vadu erudīcijas pulciņu un angļu valodas pulciņu pirmsskolai. Mans patīk darboties ar bērniem, rakstu viņiem dažādus projektus, arī pati iesaistos un nospēlēju pa kādai lomai. Un kā jau minēju, mans hobijs ir arī orientēšanās sports, it īpaši rogainings. Man tas ir veids, kā atslēgt galvu no ikdienas rūpēm.

Ko novēlat smilteniešiem kā kultūras patērētājiem?

– Novēlu katram atnākt uz kādu no pasākumiem. Ja ir idejas vai vēlmes, droši izrādīt iniciatīvu un nākt tās izteikt! Esmu atvērta un gatava sadarbībai, lai kopā veidotu pievilcīgu kultūras piedāvājumu!

uzziņai

Pasākumi Smiltenes kultūras centrā oktobrī:

6. oktobrī pulksten 19 latvju danči ar folkloras kopu “Rudzupuķe”,

7. oktobrī pulksten 17.30 telpiska skaņas horeogrāfija “Labra nams”,

8. oktobrī pulksten 16 Labklājības ministrijas kino diena: filmas “Zemesriekstu sviesta piekūns” kinoseanss (ieeja bez maksas) un sarunas par cilvēku ar garīgās veselības traucējumiem kino un realitātē,

14. oktobrī pulksten 15 Dienvidigaunijas un Ziemeļlatvijas pūtēju orķestru koncerts,

21. oktobrī pulksten 19 Smiltenes kultūras centra amatierkolektīvu koncerts “Radošums ir lipīgs, padod tālāk!”,

visu mēnesi – izstāde “Salāpi pasauli”.

#SIF_MAF2023

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.