Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Šalle Latvijai” sasniegusi Smilteni

Foto: No “Facebook”

Līdz 25. janvārim Smiltenes novada adītājas un rokdarbnieces, kā arī ikviens interesents aicināts piedalīties koprades projektā adīšanas stafetē “Šalle Latvijai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koprades projekta mērķis ir gada laikā rokadīšanas un mašīnadīšanas tehnikā radīt unikālu adījumu – šalli, kas atspoguļotu visas Latvijas adītāju prasmes, katra novada individuālo krāsu un rakstu izpratni. Šāda aktivitāte arī vieno iedzīvotājus kopīgam mērķim, nodot adīšanas prasmes no paaudzes uz paaudzi, apzinoties un novērtējot katra ieguldījumu.

Koprades projekta Smiltenes koordinatore Evija Šube atzīmē, ka raksts šallē patlaban veidojas ļoti krāšņs un katra dalībniece ada ar lielu entuziasmu. Ir dalībnieces, kas bija paņēmušas šalli uz mājām, kur adīšanas stafetes ietvaros katram individuālajam adītājam ir atvēlētas divpadsmit stundas adīšanai.

“Esam priecīgi, ka viens no šalles posmiem ir atvēlēts mūspuses adītājām. Mums ir daudz talantīgu rokdarbnieču, kuras ar prieku atsaucās šādai akcijai. Arī es pati jau paguvu šallē ieadīt savu vēstījumu,” teic Evija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Adījums tika iesākts ar Lielvārdes jostas fragmentu un to arī pabeigs ar Lielvārdes jostas fragmentu kā gudrības un spēka avotu mūžīgam Latvijas amatniecības prasmju turpinājumam. Tālākā adījuma stilistika tiek veidota atkarībā no katra individuālā adītāja redzējuma, no katra gadagājuma un paaudzes etnogrāfiskā vai mūsdienīgā skata punkta.

Projekta unikalitāte izpaužas nepārtrauktajā adījumā (izņemot diasporas pievienoto gabalu), kas stafetes veidā, nododot no viena adītāja otram, parādīs ne tikai radošo prasmju esamību, bet arī iznesīs mūsu emocionālo ieguldījumu, uzticēšanos, toleranci un cieņu pret iepriekšējo un nākoamo kopdarba dalībnieku, kā arī pret sabiedrību kopumā.

Šodien, 21. janvārī, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, biedrības “Smiltenes pūra lāde” telpās ikviens interesents var apskatīt šalli, kā arī, ja vieta būs brīva, varēs pievienoties adīšanas maratonā, kur katram interesentam būs atvēlēta stunda laika šalles raksta papildināšanai. Taču jau 24. janvāra pēcpusdienā šalle tālāk ceļos uz Alūksni. Savukārt otrdienas laikrakstā “Ziemeļlatvija” bildēs varēs apskatīt, kā izskatās rakstainā šalle, un uzzināt, cik liela atsaucība šādai akcijai bijusi Smiltenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatzīmē, ka projekts aizsākās pērnā gada novembrī, šalles ceļošana notiek virzienā no Rīgas uz Vidzemi, kam sekos Latgale, Zemgale, Kurzeme, un tad atpakaļ uz Rīgu. Katram novadam tiek atvēlēti aptuveni divi mēneši, lai pieliktu savu roku unikālās šalles tapšanā.

Interesanti, ka kopā ar adījumu ceļo arī Latvijā darināts ādas albums, kurā katrs individuālais vai apvienoto grupu adītājs var ierakstīt datumu, kad adījums pie viņiem nonācis, kā arī novēlējumu Latvijai vai uzmundrināt nākamos adītājus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.