Izstāde būs apskatāma no 15.janvāra līdz 22.februārim bibliotēkas darba laikā.
Koncepts : Marijas gleznas ir nesteidzīga māksla, kurai jāvelta laiks, jāizbauda. Skatoties gleznās, rodas daudz jautājumu, veidojas dažādas paralēles. Var ienirt gan mākslā, gan sevī.
Marijas izstāde ir perspektīvu satikšanās. Gleznas ir reizē košas un vienkāršas. Tās dod prieku un spēj sniegt atvieglojumu šajos sarežģītajos laikos. /Elizabete Groce, mākslas speciāliste./
Informācija:
Marija Leina (Marie Lein) ir dzimusi 1998. gadā Latvijā. Šobrīd dzīvo un strādā Francijā, Parīzē. Līdz šim Francijā un Latvijā ir sarīkotas vairākas jaunās mākslinieces personālizstādes.
Pirmo reizi M. Leinas darbs tika izstādīts 2013. gadā, kad piedalījās bērnu zīmējumu konkursā. Nopietni aizrāvusies ar gleznošanu kopš 2015. gada, kad apmeklējusi gleznošanas meistarklasi pie franču mākslinieces Viktoria Renaux.
Marija piecus gadus ir piedalījusies jauno talantu konkursā “Cercle Des Gobelins”. Viņas darbi tika izvirzīti izstādēm Parīzes 13.rajona mērijā.
2022.gadā Marija piedalījās profesionālu mākslinieku plenērā Luāras ielejā ( l’association des Amis de La Fuye a la Closerie de La Fuye, Ballan-Miré).
2020. gada janvārī viņas darbi bija aplūkojami personālizstādē Parīzē, “Centre Paris Anim’ René Goscinny”.
2022. gadā un 2023. gadā Marijai bija personālizstādes Latvijā.
Latgales kultūrvēstures muzeja Mākslas nodaļas vadītāja Inese Dundure par Marijas izstādi “Krāsu prieks. Atkalsatikšanās”(2023) Rēzeknē rakstīja “ M. Leina glezno spilgtām krāsām piesātinātas daudzslāņainas abstrakcijas, kur atspoguļojas autores emocijas un pārdomas. Marijas darbus nosacīti varētu sadalīt divās daļās. Tādos, kas radušies intuitīvi, darba procesā ļaujoties tā brīža noskaņai, un apzināti tēlainajos, kur galveno lomu spēlē kāds iepriekš izdomāts tēls vai motīvs. Intuitīvajās abstrakcijās roka pati it kā vada gleznotāju, krāsu izvēle ir spontāna un krāsas atmirdz pārsteidzošos salikumos, galarezultātā veidojot blīvas, piesātinātas kompozīcijas. Šīs gleznas ir kā improvizācijas, kur galvenais ir pats radīšanas process un laiks, kas tiek veltīts harmonijas meklējumiem. Viņas radītie tēli bieži vien ir apslēpti gleznas dzīlēs. Tie prasa vērīgu skatītāju un iztēles brīvību. Gleznu nosaukumi visbiežāk ataino emocijās ietvertu darbību, virzību, esību.”
Marijas Leinas darbi ir izmantoti biedrības “Dramaturgu asociācija” izdoto lugu krājumu “Cilvēkzvērs” (2020), “Cilvēktīkls”(2021), “Cilvēkspārns”(2022), “Cilvēksvelme”(2023), Cilvēklaiks” (2024) vāku noformējumiem. Kā arī B.Zujānes pieredzes stāsta “Mana aritmētikas grāmatiņa”.(2021) noformējumā.
Marijas gleznas ir privātkolekcijās Latvijā un Francijā.
Pašlaik Marija strādā algotu darbu Invalīdu biedrību asociācijā, tāpēc nodarboties ar gleznošanu laika atliek tikai brīvdienās.
Marijai bez gleznošanas tuva ir arī mūzika. Jo pateicoties mūzikai viņa iemācījās runāt. Vokālu apgūst privātstundās. Kā arī darbojas projektā “Kopā mēs varam”, kur dzied kopā ar puisi autistu.
Marija uzstājas arī savās izstādēs.
Pirms izstādēm Latvijā “Krāsu prieks. Satikšanās” (2022) un “Krāsu prieks. Atkalsatikšanās” (2023) māksliniece Marija Leina teica :“Gribētos, lai manis uzburtā krāsu pasaule sagādā prieku!”.
Šī gada ceļojošo izstādi Latvijā no janvāra līdz novembrim Marija pavada ar vārdiem :”Tiksimies šeit vai citur, bet tiksimies!”
Digna Soboļeva, Raunas bibliotēkas vadītāja
Reklāma