Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piemērotu futbola tīklu izvēle bērniem: Rokasgrāmata vecākiem un treneriem

Futbols ir viens no iecienītākajiem sporta veidiem visā pasaulē, un bērni bieži atrod prieku, spēlējot šo dinamisko un aktīvo spēli. Lai veicinātu viņu entuziasmu, ir ļoti svarīgi nodrošināt viņus ar atbilstošu aprīkojumu, un viens no svarīgākajiem ir futbola tīkls. Bērniem paredzētie futbola tīkli ir dažādu formu, izmēru un materiālu, kas piemēroti dažādiem vecumiem un prasmju līmeņiem. Lūk, ceļvedis, lai izprastu būtiskākās iezīmes un faktorus, kas jāņem vērā, izvēloties futbola tīklus bērniem.

Izmēram ir nozīme

Futbola tīkla izmērs ir atkarīgs no bērnu vecuma grupas. Ļoti jauniem spēlētājiem, kas jaunāki par 8 gadiem, ideāli piemēroti mazāki tīkli, kuru platums ir 6 pēdas, bet augstums – 4 pēdas. Tas palīdz viņiem iegūt pārliecību un pierast pie mērķēšanas uz saprātīgu mērķi. Nedaudz vecākiem bērniem vecumā no 8 līdz 12 gadiem piemērotāki var būt 12 pēdu plati un 6 pēdu augsti tīkli. Pilna izmēra tīkli, kas parasti ir 24 pēdas plati un 8 pēdas augsti, ir piemēroti pusaudžiem un tiem, kas jau spēlē standarta sacensībās.

Materiāls un izturība

Izturībai un drošībai izšķiroša nozīme ir rāmja un tīkla materiālam. Viegli rāmji, kas izgatavoti no PVC vai alumīnija, ir lieliski piemēroti bērniem, jo ir viegli pārnēsājami un izturīgi pret rūsu. Tērauda rāmji nodrošina papildu izturību, lai gan tie ir smagāki pārvietošanai.

Arī tīkla materiāls ir dažāds. Neilona tīkli ir populāri, jo tie ir gan stingri, gan izturīgi pret laikapstākļiem. Polietilēna tīkli pagalma vai gadījuma spēlēm ir ekonomiski izdevīgi, bet mazāk izturīgi. Apsveriet bezmezglu tīklus, kas ir drošāki, jo tiem nav iespējas aizķerties uz apģērba vai piederumiem.

Pārnēsājamība un montāža

Viegla montāža un pārnēsājamība ir svarīgas īpašības, ja plānojat tīklu transportēt vai bieži to uzstādīt un noņemt. Izvelkamie tīkli ir lieliski piemēroti ātrai uzstādīšanai, un tos var viegli salocīt kompaktā formā. Tie ir lieliski piemēroti spontāniem pagalma mačiem vai treniņiem. Tomēr ilglaicīgākai uzstādīšanai skolas laukumā vai vietējā parkā apsveriet smagākas, pastāvīgākas konstrukcijas, kurām var būt nepieciešama nostiprināšana zemē.

Drošības elementi

Tā kā bērni bieži spēlējas bez īpašas uzraudzības, tīkliem jābūt ar zemes enkuriem vai atsvariem, lai novērstu apgāšanos. Noapaļotas rāmja malas var palīdzēt novērst traumas. Ja tīklu uzstādāt atklātā laukumā, pievienojiet aizmugures tīklu, lai noķertu apmaldījušās bumbas un novērstu to ieskrējienu bīstamās vietās.

Nobeiguma domas

Kopsavilkumā, meklējot pareizo futbola vārti – tīklu bērniem, ir svarīgi līdzsvarot izmēru, materiālu, pārnēsājamību un drošību. Apsverot bērna vecumu un prasmju līmeni, kā arī paredzēto izmantošanas veidu un vietu, vecāki un treneri var izvēlēties tīklu, kas nodrošina gan jautru, gan efektīvu treniņu. Ieguldījumi kvalitatīvā aprīkojumā nodrošina drošu un patīkamu pieredzi, kas veicina mīlestību pret futbolu visa mūža garumā.

Apmeklējiet https://bonideco.lv/, lai iegūtu vairāk informācijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.