Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Loading Notikumi

« Visi Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Pasākums “Kas cilvēks ir bez dzimtenes?” Kārķos

25.03.2022 / 12:00

Piektdien, 25. martā, Kārķos notiks pasākums “Kas cilvēks ir bez dzimtenes?”, kas veltīts tiem, kuriem liktenis bija lēmis iet smago Golgāta ceļu. Pulksten 12.00 būs piemiņas brīdis pie Pelēkā akmens. Pēc tam pulksten 13.00 tautas namā tikšanās un saruna pie tējas tases kopā ar vēsturniekiem Viju un Bonifāciju Daukštiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz pasākumu aicināti represētie, viņu ģimenes, skolēni un ikviens, kuram svarīga Latvijas vēsture un mūsu tautas liktenis. Pasākumā atmiņās dalīsies represētie, būs tikšanās ar Vidzemes Augstskolas emeritēto profesori Dr. hist. Viju Daukšti un vēsturnieku, diplomātu Bonifāciju Daukštu. Viņu ļoti daudzveidīgā profesionālā un dzīves pieredze būs vērtīga mums ikvienam, domājot par represijām un cerībām pagātnē, tagadnē un nākotnē. Mēs esam ļoti priecīgi, ka likteņa līkloči Viju un Bonifāciju Daukštus pirms dažiem gadiem ir atveduši uz Kārķiem, kur viņi ļoti rūpīgi atjauno Vijas dzimtas māju “Laužņus”, kas ir arī kā apliecinājums, cik liela nozīme ir dzimtas saknēm.

1949.gadā no Kārķu pagasta izsūtīja 99 cilvēkus no 33 mājām, taču smago Golgāta ceļu gājuši arī vēl tie pagasta iedzīvotāji, kurus deportācijas skāra 1941. gadā, 1946. gadā un vēl vairākos citos gados.

Būsiet gaidīti, lai atcerētos mūsu tautas likteni, stiprinātu garu un bagātinātu dvēseli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju sagatavoja: Sandra Pilskalne

Detaļas

Datums:
25.03.2022
Laiks:
12:00
Notikums Kategorijas:

Reklāma

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.