Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Loading Notikumi

« Visi Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Meistara stāsts un meistarklase “Ik dvielīša izrakstīju” Mēru muižā

27.04.2023 / 13:00

 Smiltenes novadpētniecības muzejs Mēru muižā Izstādes “Ik dvielīša izrakstīju” ietvaros  27. aprīlī pulksten 13.00  aicina uz tradicionālā GODA DVIEĻA apdares MEISTARKLASI.
 To vadīt esam aicinājuši Baibu Vaivari (Baiba Vaivare) – daiļamatniecības meistari un tekstilmākslinieci, Tautas lietišķās mākslas studijas “DZILNA” vadītāju, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, daudzu tradicionālās tautas mākslas izstāžu konsultanti un, viņas pašas vārdiem runājot, – arī brīvmākslinieci.
 Meistarklase būs apvienota ar meistares stāstu par tradicionālā goda dvieļa darināšanas principiem, tradīcijām, rokdarbu tehnikām un goda dvieļu atšķirībām dažādos Latvijas novados. Stāsta gaitā dalībnieki iepazīs Smiltenes novadpētniecības muzeja krājumā esošos goda dvieļus, kas vēl līdz 6. maijam būs apskatāmi izstādē “Ik dvielīša izrakstīju” Smiltenes novadpētniecības muzejs Mēru muižā. Pēc izzinošā stāsta dalībniekiem meistares vadībā būs iespēja apdarināt pašiem savu īpašo goda dvieli.
Ja pūrā glabājas kāds vēl vecmāmiņas vai vecvecmāmiņas austs un izšūts dvielis, kuram nepieciešama restaurācija – lūgums ņemt to līdzi, meistare konsultēs par dvieļa apdares iespējām, raksturīgo vēsturisko, tradicionālo fonu un individuālām niansēm.
Protams, būs iespēja apdarināt arī jaunu dvieli sev tīkamā vai vēlamā rokdarbu tehnikā, kā arī saņemt individuālu meistares konsultāciju par apdares atbilstību Latvijas vēsturisko zemju tradīcijām.
 Meistarklases gaitā pats dvielis netiks austs, bet gan pēc izvēles veidota tā apdare – izšūta, tamborēta vai mezglota. Apdares materiāli tiks nodrošināti, bet dvieļa pamata audumu lūgums ņemt līdzi savu. Ja ir vēlēšanās izmantot savus apdares materiālus (izšūšanas, tamborēšanas vai mezglošanas diegus un adatas), lūdzu, ņemiet tos līdzi.
Dalības maksa – 12 EUR.
Dalībnieku skaits ierobežots un tikai ar pieteikšanos.
Pieteikumus gaidīsim pa tālruni 27054830.

Detaļas

Datums:
27.04.2023
Laiks:
13:00
Notikums Kategorijas:
Notikums Birkas:
, , ,

Vieta

Mēru muižā

Reklāma

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.