Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Loading Notikumi

« Visi Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Ilzes Džonsas radošā darbnīca “Dvēseles kolāžas” Smiltenes bibliotēkā

20.04.2022 / 16:00

Smiltenes bibliotēka aicina interesentus uz Ilzes Džonsas vadīto radošo darbnīcu “Dvēseles kolāžas”, sevis izzinošu un, zināmā mērā, arī terapeitisku nodarbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbības laikā dalībnieki, sameklējot vecos preses izdevumos sev nozīmīgus attēlus, dažādas krāsas, formas un simbolus,  izplēšot vai izgriežot, tos sakārtos uz krāsainas pamatnes, līdz viss saliktais radīs pabeigtības sajūtu. Kad viss tiks pielīmēts uz pamatnes – kolāža būs gatava. Un  pavadošais stāsts kļūs par atslēgu uz neapzinātajām dvēseles dzīlēm, izveidotās kolāžas  būs katra dalībnieka dvēseles stāsts…

Ilze stāsta: “Dvēseles kolāžu veidošanas principus mācījos pirms vairākiem gadiem pie mākslas terapeites Daces Visnolas Siguldā. Apmeklēju sešu nodarbību ciklu, lai pilnībā apgūtu šo radošo, sevi izzinošo un, zināmā mērā, arī terapeitisko nodarbi. Var rasties jautājums – kam tas ir vajadzīgs? Mēs ikdienā dzīvojam, vadoties pēc veselā saprāta, loģikas, ar praktisku pieeju dzīvei, kas ir labi un vajadzīgi. Taču dzīvei “garšu” iedod ieklausīšanās un sekošana sirds vēlmēm, atsaukšanās uz intuīciju, atļaušanās sapņot un sapņot drosmīgi. Dvēseles kolāžās mēs ļaujam runāt tieši sirdsbalsij, kas izsakās ar tēlu, krāsu un formu palīdzību. Nav svarīgi, ka mūsu prāts tajā brīdī nesaprot visu notiekošo. Bieži vien, paiet ilgāks laika sprīdis, līdz saprotam, ko dvēsele mums ir pavēstījusi. Gribu minēt reālu piemēru no savas dzīves.  Tas notika vienā  no Daces nodarbībām. Tajā vakarā man viss grozījās ap tīģeriem – vairākas kolāžas, paralēles ar konkrēta dzīvnieka stāstu un pašas stāsti. Varu pat teikt, ka piedzīvoju zināmu dvēseles dziedinājumu un tā viss beidzās… Pagāja aptuveni gads, mana draudzene uzaicināja mani doties viņai līdzi ceļojumā uz Taizemi. Kad radās iespēja pabūt tīģeru parkā, bez domāšanas pieteicos. Apmeklējuma dienā es bez kripatiņas baiļu mīļoju, glaudīju un izbaudīju četru vecumu tīģeru – gan mazuļa, gan pieaugušo tuvumu! Mājup braucot, es atcerējos tīģeru kolāžas…”

Radošā darbnīca ir bez maksas un notiks Smiltenes bibliotēkā, Baznīcas laukumā 13, 20.aprīlī plkst.16.00  un ir viena no Bibliotēku nedēļas aktivitātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 1997.gada, pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma, ik gadu tiek rīkota Latvijas Bibliotēku nedēļa. 2022.gada tēma ir “Bibliotēkas spēks: mācies, dari iedvesmo!” un tā notiek visā Latvijā no 18.līdz 24.aprīlim. Bibliotēku nedēļas mērķis ir parādīt bibliotēku spēku – to, cik bibliotēkas ir nozīmīgas kopienai, sabiedrībai, valstij, kā tās iesaistās mūžizglītības procesos, cik pārliecinoši īsteno savas aktivitātes,  iedvesmo attīstībai un saliedē kopienu.

Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties pa tālruni 64773030 vai 26449145 līdz 20.aprīlim (ieskaitot). Pasākuma laikā tiks fotografēts.
Uz tikšanos radošajā darbnīcā!

Informāciju sagatavoja: Alda Liuke, Smiltenes bibliotēkas bibliogrāfe

Detaļas

Datums:
20.04.2022
Laiks:
16:00
Notikums Kategorijas:
Notikums Birkas:
,

Vieta

Smiltenes bibliotēka

Reklāma

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.