Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Loading Notikumi

« Visi Notikumi

 • Šis notikums ir pagājis.

Dzejnieces Marikas Svīķes piemiņai veltīts koncerts Smiltenē

3.03.2022 / 19:00

3.martā pulksten 19.00 Smiltenes kultūras centra lielajā zālē skanēs izcilās un ļoti mīlētās Marikas Svīķes piemiņai veltīts koncerts “Seko tauriņiem!”. Jaunradītas un jau popularitāti iemantojušas dziesmas ar dzejnieces vārdiem izdziedās vietējie mūziķi un viesi. Līdz koncertam un tā dienā Smiltenes KC būs iespējams ziedot M.Svīķes piemiņas un kultūras vietas izveidei Smiltenes Vecajā parkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā būs vēstule. Vēstule dzejniecei, ko kopā ar komponisti, skolotāju un dzejniecei tuvu cilvēku Daci Purvlīci, rakstīs mūziķi, novadnieki, domubiedri un viņas dzejas cienītāji.

Koncertā piedalīsies:

 • Dace Purvlīce,
 • Signe Baltere,
 • Inga Lazdiņa,
 • Alise un Klāvs Gulbji,
 • Jānis Krūmiņš (grupa “Ceļojums”) un Madara Vīksniņa,
 • Kristīne Ivane un Jānis Žagariņš,
 • Viktors Tilčiks,
 • Kārlis Sīmanis,
 • Vilmārs Miglavs,
 • Salvis Skopāns
 • un grupa “Zeļļi”.

 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta idejas autors ir mūziķis Jānis Krūmiņš no grupas “Apvedceļš”. Scenārija autore – Dace Purvlīce.

Līdz pasākumam un tā dienā, Smiltenes KC būs iespējams ziedot biedrības “Smiltenei un Latvijai” iniciatīvai dzejnieces M. Svīķes piemiņas un kultūras vietas izveidei. Atsaucoties uz Smiltenes iedzīvotāju aicinājumu pilsētā izveidot vietu, kur pieminēt un atcerēties tautā tik mīlēto dzejnieci, kā arī veidot pasākumus un dažādas kultūras norises, biedrība “Smiltenei un Latvijai” uzsāka ziedojumu vākšanu un ideju un ierosinājumu apzināšanu. Dzejniecei veltīto kultūrvietu veidos Smiltenes Vecajā parkā, netālu no “Klusās takas”. Tas ir atpūtas laukums klusā, teiksmainā, koku un pļavu ieskautā vietā, kur piestāt, padomāt, baudīt.

Pasākuma dienā par ziedojumiem būs iespējams iegādāties arī kādu no M. Svīķes dzejas krājumiem – “Mēs esam viens otram” (2012. g.) un “Viss turpinās” (2016. g.). Ar ziedojumu ikvienam ir iespēja dot savu artavu dzejnieces piemiņas vietas izveidē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzejniece ir dzimusi 1968. gada 7. maijā Palsmanes pagasta “Pakalnēs”. Viņas debija dzejā bija kopkrājumā “Nenoticiet savām acīm”. Tam sekoja vairāki M. Svīķes autorizdevumi: “Dvēselei trīsot” (1995. gads), “Mirkļus tverot” (2002.), “Ar zvaigžņu putekļiem saujās” (2004.), “Tikai šodien” (2008.), “Mēs esam viens otram” (2012.), “Viss turpinās” (2016.). Viņas skaistos dzejoļus savās dziesmās izdziedājušas grupas “Kaimiņi”, “Sestā jūdze”, “Zeļļi”, “Kantoris 04” un vēl daudzi citi mūziķi. Šie skaņdarbi iekarojuši dziesmu aptauju virsotnes un klausītāju sirdis visā Latvijā. Bezgala talantīga, sirsnīga, sirdsgudra, tik ļoti mīlēta un cienīta – tāda bija, ir un būs Marika Svīķe, kura allaž dzīvos līdzcilvēku atmiņās un viņas skaistajās dziesmās.

Ielūgumi uz šo koncertu vairs nav pieejami, jo visas sēdvietas zālē jau ir aizpildītas.

*Pasākumā filmēs un fotografēs. Uzņemtie foto un video materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.
*Ieeja pasākumā, obligāti uzrādot derīgu covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Bērniem no 12 gadu vecuma ieeja ar derīgu covid-19 sertifikātu vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu. Bērniem līdz 12 gadiem sertifikāts vai laboratoriskā izziņa nav nepieciešama.
*Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi!
*Organizators ir tiesīgs mainīt pasākuma norisi, mainoties valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju sagatavoja: Madara Mūrniece, Smiltenes kultūras centra mākslinieciskā vadītāja

Detaļas

Datums:
3.03.2022
Laiks:
19:00
Notikums Kategorijas:
Notikums Birkas:
, , ,

Vieta

Smiltenes novada kultūras centrā

Reklāma

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.