Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotājiem jābūt modriem, vērīgiem un uzmanīgiem

www.pexels.com

Iedzīvotājiem ir jābūt vērīgiem un, sargājot savu mantu, kaut izejot uz pāris minūtēm, ir jāaizslēdz mājokļa durvis, citādi nereti ir jāpiedzīvo nepatīkamas situācijas un materiālie zaudējumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Rūta Smilga informē, ka aizvadītā gada 15. decembrī Valkā reģistrēta zādzība no mājokļa. Brīvi piekļūstot, nozagta nauda ‒ apmēram 500 eiro. Policijā ir uzsākts kriminālprocess. R. Smilga atgādina, ka mājokļa durvis ir jāaizslēdz ne tikai prombūtnes laikā, bet arī tad, kad esat mājās. Nereti zagļi atver dzīvokļa durvis un īsā laikā nozog visas vērtīgās mantas, tostarp arī rokassomu ar naudas maku, kas atrodas gaitenī. Pēc neoficiālas informācijas, arī šajā zādzības gadījumā dzīvoklim durvis nav bijušas aizslēgtas.

“Ziemeļlatvija” rakstīja arī par zādzības gadījumu, kad nepazīstama sieviete iegājusi kādā dzīvoklī, pat aprunājusies ar dzīvokļa iemītniekiem. Pirms nelūgtā viešņa devusies prom, tā, saimniecei neredzot, pārmeklējusi mantas, kas atradušās gaitenī. Pēc tam atklājās, ka no virsjakas kabatas ir pazudusi nauda.

Policijas praksē nereti ir arī gadījumi, kad it kā apzagtais policijai ziņo par nodarīto skādi, bet, skaidrojot apstākļus, atklājas, ka zādzība nemaz nav notikusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņemot VP Vidzemes reģiona pārvaldes informāciju par notikumiem no otrdienas, 9. janvāra, līdz ceturtdienai, 10. janvārim, Ziemeļvidzemes reģionā reģistrēta viena zādzība no mājokļa. Interesējoties par šo notikumu, VP Vidzemes reģiona priekšnieka palīdze Rūta Smilga skaidro, ka šajā gadījumā bija saņemta un reģistrēta informācija par iespējamu zādzību Valkas pagastā. Taču, skaidrojot apstākļus, konstatēts, ka zādzība nav notikusi un finanšu līdzekļi nav pazuduši. “Ziemeļlatvija” interesējās, vai bieži ir gadījumi, kad cilvēki vēršas policijā par notikušu zādzību, bet pēc tam izrādās, ka tā nemaz nav notikusi. R. Smilga atzīst, ka policijas darba praksē šādu gadījumu ir diezgan daudz. Piemēram, izskatot statistiku par zādzībām no mājokļiem, ir daudz gadījumu, ‒ cilvēkiem šķiet, ka kaut kas pazudis, piemēram, kopīgas iedzeršanas laikā. Taču vēlāk atklājas, ka manta nav nozagta, bet nolikta tā, ka nav atrodama kādu laiku.

“Ir tādi gadījumi, ka cilvēkam no rokām izrauj mobilo tālruni un to ir izdarījusi zināma persona. Bieži iedzeršanas laikā. Ja cietusī persona vēršas policijā, sākotnēji šis gadījums klasificējas kā zādzība un pēc tam notiek situācijas noskaidrošana. Skaidrojot lietas apstākļus, nereti policija šādus gadījumus pārformē,” skaidro R. Smilga.

Kā pasargāt savu īpašumu?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Publiski neapspriest savu īpašumu un finansiālo stāvokli.

• Nesniegt nevienam informāciju par savā īpašumā ierīkotiem drošības līdzekļiem.

• Jāparūpējas par sava mājokļa drošību pat tādos gadījumos, ja mājoklis tiek atstāts uz pavisam neilgu laiku – kārtīgi ir jāaizslēdz durvis un jāaizver logi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Vēlams ir uzturēt labas attiecības ar kaimiņiem, kā arī ir jāpievērš uzmanība pēkšņām izmaiņām īpašuma apkārtnē un ikdienas ritmā.

• Redzot aizdomīgas darbības pie kaimiņu īpašumiem, nekavējoties jāziņo par tām policijai.

• Viegli pieejamās vietās nevajadzētu glabāt nozīmīgus dokumentus un vērtslietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Ir vērts atcerēties, ka suns var būt ne tikai mājas mīlulis, bet arī uzticams īpašuma sargs.

• Ir vērts apsvērt iespēju apdrošināt savu īpašumu, lai nodrošinātu iespēju pēc zādzības aizstāt nozagtās mantas.

Avots: Valsts policija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.