Maijs atnes ne tikai garākas dienas, spožāku sauli un ziedošas narcises, bet arī īpašus svētkus, kas veltīti mūsu māmiņām. Māmiņdiena tiek svinēta katru gadu maija otrajā svētdienā, un šogad tā ir 12. maijā.
Bērnībā mēs katrs sveicām savas mammas ar svaigi plūktiem ziediem no piemājas dārza. Uzcītīgākie gatavoja īpašas brokastis ar gardiem našķiem vai veselu kūku. Pašu darinātas dāvanas, piemēram, apsveikuma kartītes ar sirsnīgiem vārdiem un ziedu zīmējumiem, vienmēr bija īpašas, atkarībā no katra radošuma.
Pieaugot, sveicieni māmiņām bieži kļūst pārdomātāki. Mātes diena ir piemērots laiks, lai palutinātu mammu ar praktisku dāvanu vai sirsnīgu piedzīvojumu, izrādot viņai mīlestību un rūpes šajos skaistajos svētkos.
Labākā dāvana ir kopā pavadīti svētki
Vislabākās dāvanas ir tās, kas nāk no sirds. Tāpēc dāvanas lielumam vai vērtībai nav nozīmes, galvenais ir nodrošināt labi pavadītu laiku kopā. Ikdienas steigā reti izdodas visai ģimenei sanākt kopā tik bieži, cik gribētos, tāpēc kvalitatīvi pavadīts laiks ir vislabākā dāvana.
Šeit ir dažādas idejas māmiņdienas dāvanām un izklaidēm, lai šajos svētkos iepriecinātu savu māmiņu. Sarakstā dominē idejas, kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai vienkārši iepriecināt. Dažas idejas, kā kopā pavadīt laiku vai kā iepriecināt:
- Kopīga laivošana siltā pavasara dienā
- Lidojums ar gaisa balonu
- Izjāde ar zirgiem visai ģimenei vai divatā mammai ar tēti
- Došanās uz restorānu baudīt maltīti ārpus mājas
- Dzīvnieku pilna zoo dārza apmeklējums, piemēram, Rakšu parkā
- Ceļojums uz ārzemēm
- Mierpilna pastaiga skaistā mežā vai pārgājiens
- Brīvdienu atpūta kempinga mājiņā
- Fotosesija visai ģimenei ar interesantu tematiku
- SPA brīvdienas
- Skaistas smaržas no tādiem zīmoliem kā Van Cleef
- Ekskluzīva atpūta kādā no Latvijas muižām
- Salona apmeklējums mammai, lai palutinātu viņu ar sapucēšanos
- Kopīga meistarklase, piemēram, kliņģera cepšana vai gleznošana
Ir ļoti daudz dāvanu, kas ļauj kopīgi pavadīt laiku. Padomājiet, kas patiktu tieši jūsu mammai! Reizēm pat vienkāršs pikniks ar pastaigu gar jūru var kļūt par izcilu dienu ģimenes lokā.
Māmmiņdienas pirmsākumi
Pagaidām nav skaidrs, kad un kur “īstā” Mātes diena aizsākās, tomēr oficiālā Mātes diena sākās ASV, un tās tradīciju ieviesa Annas Marijas Džārvisas meita Anna Džārvisa. Anna vēlējās, lai šī diena godinātu mātes par viņu upuriem bērnu labā. Pēc savas mātes nāves 1905. gadā viņa nolēma veltīt pūles, lai radītu šo svētku tradīciju. Lai gan pati nebija precējusies un viņai nebija bērnu, Anna ieguva finansiālu atbalstu no Džona Vanameikera, Filadelfijas universālveikala īpašnieka, lai atbalstītu šo notikumu.
Pirmo Mātes dienu Anna svinēja metodistu baznīcā Virdžīnijā, tajā pašā dienā universālveikalā notika arī svētku pasākums. Džārviss deviņus gadus strādāja, lai Mātes diena tiktu atzīta par valsts svētkiem, un tas beidzot izdevās 1914. gadā. Viņa izveidoja “Mother’s Day International Association”, lai finansētu un veicinātu šo tradīciju. Prezidents Vudro Vilsons parakstīja likumu, nosakot, ka Mātes diena tiks svinēta katra gada otrajā maija svētdienā.
Internacionālā māmmiņdiena
Lai gan Mātes diena oficiāli sākās Amerikā, dažādas variācijas tiek svinētas visā pasaulē, dažādās valstīs tā tiek svinēta citos datumos. Tomēr starptautiskā Mātes diena ir Mātes godināšanas svētki, kurus visas valstis var atzīmēt otrajā maija svētdienā.
Pasaulē šie svētki gadu gaitā noteikti ir kļuvuši komercializētāki, jo cilvēki vēlas pateikties savām mammām. Ir patīkami saņemt un dāvināt dāvanas, tāpēc Mātes diena noteikti ir lieliska iespēja parādīt savu pateicību.
Reklāma