Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uz Jāņukalna atdzimšanu vēl jāgaida vairāki gadi

Ik pa brīdim “Ziemeļlatvijā” vēršas kāds no mūsu lasītājiem, vaicājot, vai ir jaunumi par Smiltenes Jāņukalnu, kas jau gadiem ilgi dus miegā, – vai pašvaldība pēc šovasar jūlijā notikušā semināra par Jāņukalna attīstības iespējamajiem virzieniem jau dara ko konkrētu lietas labā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad varam informēt – Smiltenes novada pašvaldība 24. augustā izsludinājusi arhitektūras metu konkursu par Jāņukalna teritorijas apbūvi un labiekārtošanu (mets ir pirmsprojekta materiāls, kas atspoguļo apbūves ieceri teritorijas kompleksai attīstībai).

Taču līdz Jāņukalna kā kultūras un atpūtas pasākumu norises vietas reālai atdzimšanai vēl paies vairāki gadi.

Vēl priekšā īstais projekts un naudas meklējumi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ilgi Jāņukalna brīvdabas estrādē Smiltenē nekas nenotiek. Smiltenes novada pašvaldība, kam pieder šis objekts, ir konstatējusi, ka skatuve ir sliktā tehniskā stāvoklī un tāpēc ir bīstama ekspluatācijai.

Elektronisko iepirkumu sistēmā, Smiltenes novada pašvaldības pircēja profilā, redzams, ka izsludinātā iepirkuma priekšmets ir vērienīgāks par estrādes pārbūvi, proti, tas ir arhitektūras projekta priekšlikums visai Jāņukalna teritorijas attīstībai zemes gabalā Gaujas ielā 11.

Dalībniekiem savos projektos jāparedz mūzikas un mākslas skolas izbūve, publisko pasākumu norišu infrastruktūra (estrāde, sarīkojumu un izstāžu zāle), teritorijas labiekārtojums ar vides elementiem, apstādījumiem, skatu platformu virs koku galotnēm un citiem elementiem, kā arī jārisina mobilitātes un pārvietošanās jautājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba uzdevuma pamatā ir dažādos pasākumos uzklausītie iedzīvotāju un ekspertu ieteikumi, kā arī Jāņukalna vēsture un ģeogrāfiskais izvietojums, uzsver pašvaldība.

Metu konkurss norisināsies līdz 8. novembrim. Tajā var piedalīties Latvijas Republikā vai ārvalstī reģistrēta juridiska vai fiziska persona (akreditētu institūciju sertificēti speciālisti projektēšanas jomā).

Mērķis ir iegūt iespējami labākos priekšlikumus, ko varētu ņemt par pamatu Jāņukalna apbūves un teritorijas labiekārtošanas būvprojekta izstrādei. Ilgtermiņā pašvaldība vēlas Jāņukalna estrādi un tās piegulošo teritoriju pārveidot par mūsdienīgu, multifunkcionālu kultūrtelpu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas, ka tagad izsludināts metu konkurss, nenozīmē, ka jau nākamā gada vasarā Jāņukalnā notiks kultūras un atpūtas pasākumi.

Uz “Ziemeļlatvijas” vaicājumu, vai Smiltenes kultūras centrs jau 2024. gadā Jāņukalnā varētu plānot kultūras pasākumus vismaz kaut kādā versijā, kultūras centra vadītājs Edgars Raginskis (no 18. septembra – Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes kultūras jomas vadītājs Smiltenes novadā) atteic: “Nē, tas ir pāragri.”

“Metu konkurss ir tikai pats sākums. Pēc tam ir projekta izstrāde, pēc tam – finansējuma piesaiste. Viss process tiek plānots vairākos posmos, noteikti tie būs gadi pieci. Nākamajā gadā varbūt varēs Jāņukalna teritorijā organizēt kaut ko ārpus estrādes zonas, piemēram, kādu brīvdabas aktivitāti, taču koncertus, it īpaši tāda mēroga, kādi tie ierasti bijuši Smiltenē, noteikti nē objektīvu iemeslu dēļ,” skaidro Edgars Raginskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas nozīmē, ka arī turpmāk vasaras sezonā kultūras un atpūtas pasākumi Smiltenē, kā jau ierasts, notiks Tepera promenādē, uz Tepera saliņas vai Vecajā parkā. “Varbūt pieliksim klāt vēl kādu jaunu vietu,” piebilst Edgars Raginskis.

Arī viņš darbosies žūrijā, kas vērtēs konkursā iesniegtos Jāņukalna teritorijas apbūves un labiekārtošanas metus.

Godalgām atvēlēs 30 tūkstošus eiro

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegtos metus vērtēs arī: Edgars Avotiņš – Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, žūrijas komisijas priekšsēdētājs; Helēna Gūtmane – ainavu arhitekte, žūrijas komisijas priekšsēdētāja vietniece; Gita Mūrniece – Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece; Mārtiņš Ulāns – Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks attīstības jautājumos; Zane Greisele – Smiltenes novada Būvvaldes arhitekte; Liene Brolīte – Smiltenes novada Būvvaldes vadītāja; Juris Poga – sertificēts arhitekts; Agija Kukaine – Smiltenes novada pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas speciāliste.

Vērtēšanas kritēriji būs: idejas oriģinalitāte, projekta risinājuma atbilstība metu konkursa tehniskajai specifikācijai, tā arhitektoniski telpiskā kvalitāte, plānojums un funkcionalitāte, publiskās ārtelpas risinājumu kvalitāte, gājēju un transporta organizācijas un vides pieejamības risinājumi gan teritorijai, gan būvēm, kā arī ēku energoefektivitātes risinājumu oriģinalitāte un kvalitāte.

Labāko darbu prēmēšanai ir paredzēts godalgu fonds 30 000 eiro apmērā. 1. vietas godalga būs 15 000 eiro, 2. vietas – 10 000 eiro, 3. vietas – 5000 eiro.

Metu konkursa rezultāti un trīs labākie, godalgotie meti tiks publicēti Smiltenes novada pašvaldības mājaslapā 30 dienu laikā pēc žūrijas komisijas lēmuma pieņemšanas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.