Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Blomēnietis Reinholds Nulle atklāj pagasta ainavas gadalaiku griežos

No putna lidojuma acīm paveras pasakainas ainas, pārliecināts fotogrāfs, kurš šādus skatus ir iemācījies noķert ar drona palīdzību. Foto: Reinholds Nulle

Šomēnes Blomes bibliotēkā ir apskatāma Reinholda Nulles fotogrāfiju izstāde “Blome gadalaiku griežos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fotogrāfijās var redzēt Blomes centru, “Siļķītes” (kur kādreiz atradās skola), Blomes tautas namu, Blomes dzirnavezeru, kā arī citus objektus, kurus vietējie noteikti atpazīs. Kā atklāj fotogrāfiju autors, izstādē būs apskatāmas teju 30 dažāda izmēra fotogrāfijas, lielākā daļa no tām ir uzņemtas ar dronu.

Reinholds stāsta, ka ideja par izstādes rīkošanu radusies Blomes bibliotēkas vadītājai Evitai Bormanei, kurai bija informācija par Rein­holda aizraušanos ar fotografēšanu.  “Pa šiem gadiem man bija sakrājušās dažādas fotogrāfijas, kurās Blomes pagasta ainavas esmu bildējis dažādos gadalaikos. Brīdī, kad Evita uzrunāja mani par izstādi, piekritu savu fotogrāfiju izvietošanai Blomes bibliotēkā,” viņš papildina.

Reinholds atklāj, ka fotografēšana ir viņa hobijs, pamatnodarbošanās ir saistīta ar telekomunikāciju nozari. “Viss sākās ar to, ka dzīvē iestājās periods, kurā nolēmu pamest darbu ofisā. Tad arī iegādājos dronu un kopā ar draugiem devāmies ceļojumā uz Norvēģiju. Tur tapa skaisti dabas skati. Publicēju tos “Instagram”, ātri vien man pieauga sekotāju loks. Cilvēku atsauksmes liecināja, ka viņiem patīk redzētais. Tas deva motivāciju, sāku arvien nopietnāk aizrauties ar fotografēšanu, jo līdz tam fotomāksla mani nebija saistījusi,” viņš atklāj.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Reinholds Nulle cer, ka bibliotēkas apmeklētāji un ne tikai atradīs laiku iepazīties ar izstādes darbiem, tādējādi katrs varēs paceļot pa Blomes pagastu visos gadalaikos. Foto: No personīgā arhīva

Vēlāk jau pašmācības ceļā, internetā iegūstot vajadzīgo informāciju, sācis mācīties tehniskās lietas, kas apgūstamas, lai attiecīgi iegūtu pēc iespējas kvalitatīvākas bildes, kā bildējot ar jaudīgu tālruni, tā arī izmantojot dronu.

Dzimtajā pusē – Blomē – atgriezies pirms diviem gadiem. Kādu laiku padzīvojis Rīgā, kā arī gadu bijis prom no Latvijas – Erasmus plus programmas ietvaros iepazinis Spāniju, tās kultūru un cilvēkus, kā arī uzlabojis un pilnveidojis prasmes fotomākslas lauciņā. Viņa izvēlētais pieredzes apmaiņas pro­grammas projekts tiešā veidā bijis saistīts ar fotografēšanu un video uzņemšanu pasākumos, bilžu apstrādi un to publicēšanu sociālajos tīklos.

Šobrīd Reinholdam ir iespēja strādāt attālināti, tādēļ viņš var strādāt arī no laukiem. “Kādu laiku domāju, ka fotografēšana kļūs par maizes darbu, taču dažādu iemeslu dēļ tā nenotika. Tas man vairāk brīvā laika pavadīšanai, atpūtai un savam priekam. Ja tā var teikt, tad esmu izgājis pilnu apli, tagad esmu atgriezies tajā pašā darbā, kur strādāju Rīgā, – telekomunikāciju nozarē, taču ar atšķirību, ka tagad varu strādāt attālināti. Tas nozīmē, ka varu dzīvot šeit un izbaudīt lauku dzīves priekšrocības, kuru manā izpratnē ir gana daudz – miers, brīvība, klusums, dabas tuvums ir tikai daži no piemēriem,” pauž blomēnietis, kurš pēc iegūtās izglītības ir tieši elektronikas un telekomunikāciju speciālists.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Reinholds Nulle

Viņam pašam visvairāk patīk bildēt dabas objektus un ainavas. Protams, ir fotografēti arī pasākumi un portreti, bet tas ir pavisam kas cits. “Dabas fotogrāfija ir mans lauciņš. Paņemu somu ar fotoaparātu un dronu, iekāpju automašīnā un dodos ceļā, kur acis rāda. Kad pamanu ko aizraujošu, ņemu rokās kameru vai palaižu gaisā dronu. Pilnībā koncentrējos procesam, tad sanāk pats labākais rezultāts,” teic Reinholds.

Taujāts, vai šo gadu laikā nav atgadījušās kādas ķibeles ar dronu, viņš atzīst, ka šajā ziņā viss ir kārtībā, ir iemācījies gana labi ar to apieties. “Ir gadījies, ka drons ietriecas kokā. Tad sūtīju uz remontu, jo ierīcei vēl nebija beidzies apdrošināšanas laiks kopš iegādes. Par laimi, dronu pazaudējis neesmu. Man gan ir zināmi cilvēki, kuri dažādu iemeslu dēļ ir pazaudējuši savus bezpilota lidaparātus. Fotografēšana ar dronu ir jāplāno un noteikti nav izdarāma jebkurā iedomātā laikā. Pilotam ir jāiepazīstas ar lidošanas apstākļiem, jāizvērtē riski un jāsa­plāno, kā vislabāk paveikt iecerēto uzdevumu. Lidošana nereti ir saistīta ar dažādiem ierobežojumiem, kā rezultātā ir jāveic saskaņošana pie fotografējamās teritorijas piegulošo objektu pārvaldniekiem vai ar Civilās aviācijas aģentūru, tas bieži vien ir dažādu pasākumu laikā,” atklāj Reinholds un dara zināmu, ka viņš dronu izmanto saskaņā ar likumu. Proti, esmu apguvis nepieciešamās zināšanas un ieguvis bezpilota transportlīdzekļa vadīšanas apliecība. “Piekrītu tam, ka nepārdomāta dronu izmantošana dabā var kaitēt dzīvniekiem un putniem. Drona izmantošana dabas filmēšanai jāveic saskaņā ar bezpilota lidaparātu vadīšanas noteikumiem, piemēram, atļauts dronu izmantot līdz 120 metru augstumā. Droni pievērš putnu uzmanību. Vairākkārt esmu novērojis, ka tie salido ap dronu, apliecinot ziņkāri. Ja prot vadīt aparātu, tad nekāds kaitējums tiem netiek nodarīts,” par dronu lietošanu saka fotogrāfs.

Bieži vien tiek bildēta arī tuvākā apkārtne ap Blomi, kā rezultātā ir tapušas arī Smiltenes fotogrāfijas no putna lidojuma. Viņš pieļauj domu, ka tuvākajā nākotnē arī Smiltenē tiks rīkota viņa darbu fotoizstāde, lai plašākai publikai parādītu šīs puses skaistākos skatus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.