Aizvadītajā svētdienā Strenču kultūras centrā norisinājās jau 26. bērnu karnevāls “Pasaku valstība”. Maskās bija ieradušies 140 bērni, tas organizatoriem licis aizdomāties, ka nākamajā gadā pasākuma norisei būs jāmeklē plašākas telpas.
Karnevālu apmeklēja ģimenes ar bērniem ne vien no Valmieras, bet arī Smiltenes un Valkas novadiem. “Tik daudz dažāda vecuma un dažādos tērpos smaidošu, skrejošu bērnu Strenču kultūras centrs nebija redzējis. Kopā 140 dalībnieki, tāpēc brīžiem izskatījās, ka zāle būs par mazu,” atklāj “Glābiet bērnus” Strenču nodaļas vadītāja Velga Graumane.
Arī šajā karnevālā bija rūķu kafejnīca, kurā bērni varēja cienāties ar cepumiem, saldumiem un gardiem dzērieniem. Neizpalika arī radošās darbnīcas. “Kā citus gadus rīkotajos karnevālos, arī šogad radošās darbnīcas organizēja, vadīja un brīnumus radīja mūsu māksliniece Kristiāna Buliņa,” papildina V. Graumane.
Šajā gadā radošās darbnīcas aizvadītas ar moto – gaidām pavasari! Tāpēc bērniem bija iespēja gatavot tauriņus, kurus katrs varēja arī paturēt sev par piemiņu no karnevāla. Kristiāna bija sagatavojusi detaļas no krāsainiem papīriem un dekoriem, tas bija pamats darbam, lai bērni varētu radoši izpausties un ļaut vaļu fantāzijai, tāpēc daži taurenīša vietā uztaisīja krāsainu dinozauru.
Karnevālu vadīja Vinnijs Pūks ar kautrīgā zaķa un fejas palīdzību. Bija jāmeklē burvju lādītes atslēgas, kad tās atrada, no lādītes meklētāji saņēma garšīgos “Chupa Chups”. Karnevāla dalībnieki devās jautrās rotaļās, bet par kulmināciju kļuva lielais pārsteigums – jaunā un daudzsološā iluzionista Dantes Pecolli priekšnesums. Pasākuma organizatori atzīmē, ka viņiem patīkamas emocijas sagādājis arī mākslinieka neviltotais prieks par visiem bērniem, kuri visi ieradušies maskās. “Rīgā ko tādu sastapt nevar, un šādā karnevālā esmu pirmo reizi,” pasākuma laikā pauda iluzionists.
“Šis bija labdarības un mīlestības priekšnesums no mākslinieka puses bez maksas. Šādu priekšnesuma programmu, ko sniedza Dante Pecolli, mūsu organizācija nevarētu apmaksāt. No sirds priecājamies, ka mums apkārt ir cilvēki, kuru galvenais motīvs nav nopelnīt naudu, bet iepriecināt citus,” norāda V. Graumane.
Karnevālā ikviens bērns tika pie pārsteiguma dāvaniņām, kuras bija sarūpējuši daudzie karnevāla atbalstītāji, taču, kā atzīst bērnu vecāki, galvenais mērķis, kādēļ pasākums apmeklēts, ir ne jau dāvanas, tas ir kopā būšanas, labi pavadīta laika, radošas darbošanās un satikšanās prieks.
Pasākumu apmeklēja arī Muižnieku ģimene. “Pēdējoreiz biju šajā karnevālā pirms daudziem gadiem, kad, mazs būdams, pats tajā piedalījos – domāju, ka vismaz pirms 23 gadiem. Tas vien, ka karnevāls tiek rīkots 26. reizi, parāda, cik izkopta un nozīmīga ir šī tradīcija, kas vairāku paaudžu bērniem spēj radīt prieku un neaizmirstamus piedzīvojumus. Bijām patīkami pārsteigti par kuplo apmeklētāju skaitu. Apsveicami, ka bērniem tiek rīkots pasākums, kurā neviens netiek šķirots pēc kādiem sociāliem statusiem vai dzīvesvietas. Pasākumu droši drīkst nosaukt par īstiem bērnu svētkiem. Ierodoties pasākuma norises vietā, pirmajā brīdī bērnos bija manāms mulsums un piesardzība par notiekošo, tad jau pēc pārdesmit minūtēm visi iejutās, atrada jaunus draugus un devās kopīgās aktivitātēs,” atzīst Reinis Muižnieks.
Šajā reizē viņš ar sievu Antru uz karnevālu bija atveduši bērnus – Anniju un Rūdolfu, kuri ar mammas un omes palīdzību iejutās zaķa un kaķa tēlos. “Tā kā karnevālam nebija konkrētas tematikas, par kuru veidot maskas, katram bija iespēja pārtapt par ko vien vēlas. Kad izstāstījām par šādu pasākumu, meita uzreiz izvēlējās būt zaķis, bet dēlam bija iespēja iejusties kaķa tēlā,” papildina R. Muižnieks un pozitīvi vērtē to, ka organizatori savu iespēju robežās centušies nodrošināt aktivitātes visu vecumu bērniem.
V. Graumane uzsver, ka žūrijai nav bijis viegls uzdevums vērtēt maskas, jo šajā gadā bija redzams, ka fantāzijas nav trūcis ne bērniem, ne pieaugušajiem. Jāmin, ka žūrijā bija biedrības “Glābiet bērnus” Strenču nodaļas biedri – Velga Graumane, Daiga Vanaga (no Strenčiem), Ilvija Ķimse (no Jērcēnu pagasta), Elza Siliņa (jaunatnes pārstāve), kā arī klusā vērotāja Liega Frīdvalde.
L. Frīdvalde ir arī ilggadēja karnevāla galvenās balvas ieguvēja, un šī gada labākajai maskai – kosmonautam – viņa pasniedza pašdarinātu rūķu paklāju.
“Bija ļoti grūti izvēlēties katrā vecuma grupā labākās maskas, jo to bija daudz un labas. Paldies vecākiem un vecmāmiņām, kas palīdzēja bērniem gatavot maskas, kā arī lielajā pasākumā palīdzēja bērnus pieskatīt un uzmanīt. Mīļš paldies biedrības aktīvajiem biedriem, kuri darbojās, lai karnevāls izdotos, kā arī karnevāla laikā. Viņu vidū Daiga Vanaga, Ilvija Ķimse, Inta Bišofa, Mārīte Viļčevska, Kristiāna Buliņa, kā arī jaunie palīgi – Elza, Anna, Patrīcija, Daniels, Laura. Īpašs paldies Intai Mengišai un Ilvijai Kokinai,” saka V. Graumane, no kuras izskan arī pateicība un paldies visiem, kas atbalstīja pasākuma norisi gan ar savu līdziesaistīšanos, gan finansiālo artavu, paldies Strenču kultūras centra darbiniekiem (abām Sarmītēm un māksliniekam Dolfam), SIA “CENTRUM EUROPA”, biedrībai “Latvijas Samariešu apvienība,” biedrībai “Ziedot.lv”, kā arī Aleksandram Giņko no Jērcēniem, Jānim Bikiņam, Andžam Zanderam, Valdim Graumanim, profesorei Ilzei Konrādei, komponistam Arturam Maskatam, Romānam Naudiņam, Agitai Boķei (no “Mana aptieka”), grāmatu un žurnālu izdevniecībām “Jumava”, “Zvaigzne ABC”, “Žurnāls Santa”, “Dienas Mediji”, Valmieras izklaides centram “Brīnumu mežs”, 3D CINEMA, Latvijas Nacionālajam teātrim.
Reklāma