Kad ir, tad ir, tikai diemžēl – viss vienā dienā. Tā atliek nodomāt, secinot, ka Smiltenes pusē šo sestdien, 21. maijā, notiks trīs interesanti pasākumi vienlaikus: Viduslaiku diena Ronnenburgā (Raunā), Gaujas plostnieku svētki Strenčos un vasaras koncertsezonas atklāšana Smiltenes centrā ar vietējo amatiermākslas kolektīvu koncertu un balli kopā ar “Mākoņstūmējiem” (bez maksas).
Tad jau būšu atvaļinājumā un netikšu ne uz vienu no tiem, taču, ja būtu jāizvēlas, priekšroku dotu Raunai, bet tikai tāpēc, ka Gaujas plostnieku svētkos esmu bijusi daudzus gadus pēc kārtas, Smiltene ir pašu mājas, savukārt uz Viduslaiku dienu Ronnenburgā nekad neesmu bijusi.
Gaujas plostnieku svētki Strenčos maija trešajā sestdienā, ievu ziedēšanas laikā, ik gadu pievelk apmeklētājus no malu malām, arī no Smiltenes un Valkas. Nekur citur neko tādu mūsu pusē nevar piedzīvot (cik zinu, tālāk, Salacgrīvā, esot kas līdzīgs), jo šo svētku centrālā tēma ir plostnieku prasmju godā celšana mūsdienās, plosta ekspedīcija un plosta sagaidīšana krastā, bet visas pārējās izklaides un koncerti ir pakārtoti tai. Ieskatījos Gaujas plostnieku svētku šī gada programmā. Ir tradīcijas, kas nemainās, piemēram, plosta pienākšana, svētku gājiens, plostnieku sveikšana, koka skulptūru izzāģēšanas konkurss, gadatirgus, vietējo pašdarbības kolektīvu koncerts, sporta spēles, vakara mūzika uz Gaujas. No jaunumiem pamanīju pārvietojamo virvju trasi, Vidzemes floristu salidojumu, Valmieras Kennelkluba suņu izstādi un paraugdemonstrējumus. Šopavasar Plostnieku svētkos ielēkusi akcija “Kūku kūka”. Koncertu sadaļā dienā muzicēs rokenrola grupa “Keksi”, bet vakarā tiks piedāvāts kaut kas nebijis, muzikāls deju uzvedums – izrāde “Gaujas mistērijas” – ar mūsdienu deju grupas “Buras” solistu un mūziķu līdzdalību, bet punktu uz “i” pieliks balle ar grupu “Baltie lāči”.
Ja Gaujas plostnieku svētkus esmu iepazinusi gan krastā, gan esot ekspedīcijā uz plosta (lai šogad atkal plosts iet savu plosta ceļu godam, sveicieni jums, visai Gaujas plostnieku blicei!), tad nekad neesmu bijusi Raunā laikā, kad tā svin Viduslaiku dienu Ronneburgā (tas notiek vienu reizi gadā).
Šoziem biju sajūsmā, cik gaumīgi un skaisti Rauna sarīkoja vakara pastaigu sveču gaismā. Burtiski iemīlējos šīs mazās pilsētiņas (nosaukt Raunu par ciemu man neceļas roka) šarmā, tās senatnīgajās mājās un skaistajā dabā, ko vietējie kultūras pasākumu organizatori prasmīgi izceļ. Visticamāk, tā būs arī 21. maijā, kad Rauna piedzīvos pārvērtības, kļūstot par viduslaiku pilsētiņu Ronnenburgu, un visas dienas garumā piedāvās dažādas aktivitātes. Būs viduslaiku gadatirgus, bruņinieku cīņas, ceļojošais cirks, viduslaiku ķēķis, ekskursijas pa pilsdrupām un Raunu, vakara koncerts, kurā uzstāsies ģitārists Gints Smukais un mūziķi Aija Andrejeva un Jānis Aišpurs un vēl daudz kas cits labai atpūtai un izklaidei.
Reklāma