No 16.maija līdz 30.jūnijam Smiltenes bibliotēkā apskatāma izstāde “Kāp, lai augtu! Smiltenes tehnikumam 100”.
1922.gada 1.novembrī sākas mācības Zemkopības ministrijas atvērtajā divgadīgajā Piensaimniecības un lopkopības skolā Smiltenes muižas ēkā, tā aizsākot Smiltenes tehnikuma vēsturi. Šī bija viena no pirmajām jauno lauksaimnieku skolām Latvijā un pirmā, kurā apmācīja sierniecības meistarus. Šeit darbojās viens no labākajiem piensaimniecības zinātniskās pētniecības centriem republikā, kur pētīja un analizēja Latvijā ražotā piena kvalitāti.
Lai nokļūtu skolā ir jākāpj 120 pakāpieni. Šo kāpšanu kalnā var simboliski salīdzināt ar ikviena jaunieša izaugsmes ceļu. Tāpēc arī Smiltenes tehnikuma moto ir: “Kāp, lai augtu!”. Tagad tehnikums ir viena no modernākajām vidējā līmeņa lauksaimniecības profesionālajām skolām, kur mācības notiek mūsdienīgās, renovētās telpās, izmantojot jaunākās iekārtas un tehnoloģijas. Smiltenes tehnikums slavens ar daudzveidīgiem izglītības piedāvājumiem veterinārmedicīnas, lauksaimniecības, būvniecības, tūrisma un mūžizglītības jomā. Skola lepojas ar stiprām, 100 gadu senām tradīcijām, aizraujošu sporta un kultūras dzīvi.
Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis šajā amatā ir kopš 1990.gada. Viņš saka: “Man ir ļoti laimējies vairāk nekā 30 gadus būt šajā skaistajā, vēsturiskajā vietā – Kalnamuižā un vadīt šo atbildīgo, radošo un darbīgo kolektīvu. Jā, tehnikums ar gadiem ir mainījies. Kalnamuiža pēdējās desmitgadēs ar Eiropas atbalstu ieguvusi jaunu seju. Kalnamuiža ir arī mana jaunības dienu zeme, kur vienmēr esmu juties kā mājās. Novēlu skolas pedagogu un audzēkņu kolektīvam, tehnikuma nākamajā gadsimtā ieejot, saglabāt visas skaistās tehnikuma tradīcijas, būt darbīgiem un zinātkāriem savas dzimtās Latvijas, skolas un profesijas patriotiem! Saules mūžu Latvijai un Smiltenes tehnikumam!”
Bibliotēkas kolektīvs sirsnīgi sveic Smiltenes tehnikuma kolektīvu, audzēkņus un absolventus lielajā jubilejā un pateicas par atbalstu izstādes rīkošanā, īpaši direktoram Andrim Miezītim, Baibai Vaherei, Birutai Birkenšteinai, Evijai Bērziņai, Ivaram Siliņam, Elīnai Kubuliņai-Vilnei, Laimai Klāvai, Raitai Leitei un Ligitai Lācei.
Informāciju sagatavoja: Alda Liuke, bibliogrāfe
Reklāma