Kad valstī ir veselības, ekonomiskā un arī psihoemocionālā krīze, šķiet, ka visprātīgāk ir saglabāt stabilitāti, neuzsākot neko jaunu, lielu vai grandiozu. Tomēr nevaram noliegt, ka tieši krīze visspēcīgāk veicina radošo domāšanu, kas tā vien tiecas realizēt ko jaunu un nebijušu. Turklāt tie, kuriem pandēmijas laikā ir dīkstāve, ilgi mājās nosēdēt nevar. Tiek atjaunotas vecas, senaizmirstas lietas, attiecības un arī senpamestie īpašumi visā Latvijā.
Daudziem ir sajūta, ka nu jau vairs nav ko zaudēt, tādēļ īpašumu atjaunošanu uzskata pat par pēdējo salmiņu jauna biznesa uzsākšanai. Pieredzējušais Gundara Vīksnas arhitektu birojs ar 30 gadu pieredzi nāk talkā un labprāt palīdz arī privātpersonām, turklāt arī salīdzinoši vienkāršos projektos.
G. Vīksnas birojs savu prestižo statusu ieguvis sākot ar tā vadītāja iznesību jau tālajos 80., 90. gados, kad Vīksna 2 gadus pēc Rīgas politehniskā institūta arhitektūras celtniecības fakultātes beigšanas iecelts kā Liepājas rajona galvenais arhitekts. Jau tajos gados arhitekts izpelnījies uzslavas, ka savos projektos allaž apvienojis kā dizainu, tā arī funkcionalitāti.
Esot rajona galvenā arhitekta amatā, Vīksnam galvenokārt bija jālemj kur ko celt, kur necelt, kā arī to, kas cels. Ne tik daudz paša izstrādāti arhitektūras plāni, kā stratēģijas, kur un kurš to paveiks vislabāk. Pa vēstures lapusēm rokoties, laikraksta ‘’Komunists’’ 1987. gada 216. numurā aprakstīts, kā tikai 26 gadus jaunais arhitekts nostājies pretī pat Aizputes iedzīvotāju vairākumam, kas lūdza jauno poliklīniku celt tuvāk autoostai, nevis Pils ielā 4.
Vīksna nekad nav baidījies nostāties pretī pūlim, ja viņam ir pamatoti argumenti savai individuālajai izvēlei. Proti, toreiz Aizputes poliklīniku nevarēja celt tuvāk autoostai, jo gluži vienkārši tuvumā nebija nevienas katlu mājas, ar kuru to varētu gana ekonomiski apsildīt, kur, savukārt, Pils ielā tāda bija. Lūk, tiek apgāzts stereotips, ka arhitekti bez celtnieka pieredzes tikai lidinās pa mākoņiem, projektējot nerealizējamas bildītes bez ekonomiska pamatojuma.
Tātad, ja vēlies gana ekonomisku variantu savai biznesa iecerei, droši paļaujies uz Gundara Vīksnas arhitektu biroju, kurā strādā gan degsmes pilnie jaunie censoņi, gan arī pieredzes bagātie, drusku vecākie arhitekti un būvinženieri. Ja viss, ko vēlies, ir atjaunot lauku māju un blakus uzcelt noīrējamu pirtiņu, šādu gatavu projektu jau vari apskatīt arhitektu biroja mājaslapā. Ja savu biznesu vēlies saistīt nevis ar māju, bet tieši ārējo platību, birojs savā mājaslapā piedāvā apskatīt jau 2 gatavus projektus mazāku māju celtniecībai.
Tomēr, pat ja savu tūrisma idejas projektu saisti tieši ar pagalma ekspluatāciju, arī šo platību ir vērts izplānot pārdomāti. Ja vēlies ierīkot laivu nomu, piknika vietas, mini zoo, lauku sētu, vīna dārzu – tam visam ir nepieciešams plānojums, lai katrs kvadrātmetrs arī ārā tiktu izmantots pienācīgi. Šeit Tev palīdzēs biroja ainavu arhitekts.
G. Vīksnas arhitektu birojam ir 2 filiāles – gan Rīgā, Krūzes ielā 3, gan arī Liepājā, Dīķa ielā 11. Valstī noteikto ierobežojumu dēļ, protams, vari sazināties ar biroju arī elektroniski: info@gvbirojs.lv vai telefoniski: 678 17 121 (Rīga) vai: 634 24 067 (Liepāja).
Krīzes momenti atver durvis jaunām iespējām!