1. janvārī sākusies pieteikšanās radošajai mūzikas nometnei “Vītolēni 2025”, kas norisināsies Gaujienā no 18. līdz 26. jūlijam.
Tā jau ir kļuvusi par tradīciju, ka pieteikšanās nometnei tiek izsludināta līdz ar jaunā gada iestāšanos, tieši pusnaktī. “Arī šogad ir liela interese par “Vītolēnu” nometni. No vecākiem zinu, ka daudziem tā ir tradīcija – kopā ar jaunā gada šampanieti tiek aizpildīta pieteikuma anketa,” laikrakstam stāsta nometnes vadītāja Ilze Dāve.
Šis ir pēdējais brīdis, lai pieteiktos, jo vietas uz nometni piepildās ātri. Kā atklāj biedrībā “Vītolēni”, šobrīd ir pieteikušies jau 90 dalībnieki no plānotajiem 120 un drīz varēs slēgt pieteikšanos flautas, sitaminstrumentu un saksofona grupām.
Zināms, ka no šiem 90 dalībniekiem tikai 13 ir tādi, kas nometnē piedalīsies pirmo reizi, bet pārējie – otro, trešo un vairāk reižu. Pieteikušies arī dalībnieki no Beļģijas un Norvēģijas.
Nometnes orķestri veido simfoniskā orķestra instrumentu grupas ar ierobežotu skaitu. Kad orķestra grupās noteiktais vietu skaits būs piepildīts, dalībnieki var pieteikties kora grupā, bet papildus savu instrumentu spēlēt kamersastāvu priekšnesumos. Pēc visa dalībnieku skaita nokomplektēšanas anketu varēs aizpildīt rezerves statusā uz vietām, ja kāda atbrīvosies.
“Domājams, ka martā pieteikšanās būs slēgta. Tad varēs pieteikties tikai rezervē, jo ir gadījumi, ka plāni mainās un kāds atsaka savu dalību. Pedagogu un brīvprātīgo darbinieku pamata sastāvs būs nemainīgs, – daudzi jau laicīgi ir rezervējuši šos datumus, lai paņemtu atvaļinājumu un tiktu uz Gaujienu. Un šādi viesi mums ir ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm,” pamato I. Dāve un priecājas, ka nometne guvusi lielu atsaucību dalībnieku un darbinieku vidū. Tās laikā notiek bērnu un jauniešu kultūrizglītības, profesionālās meistarības un mācību darba motivācijas veidošana.
Nometnes ideja jau gadiem ir nemainīga – dot bērniem iespēju profesionāli pilnveidoties vasaras brīvajos mēnešos, dziedāt apvienotajā korī un spēlēt simfoniskajā orķestrī un gūt koncertēšanas pieredzi Gaujienas Vītolsvētku koncertos, kuros katru gadu netrūkst arī dažādu pārsteigumu, lai būtu interesanti gan pašiem dalībniekiem, gan skatītājiem un klausītājiem.
“Nometne, protams, ir par dalības maksu, bet tiek piemērota atlaide daudzbērnu ģimenēm un ja piedalās divi bērni no ģimenes. Nometnē katru gadu aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 18 gadiem ar priekšzināšanām instrumentu spēlē vai dziedāšanā. Vijoles grupā – no 4. klases. Nometnes laikā bērnu koris un simfoniskais orķestris sagatavo programmu Gaujienas Vītolsvētku koncertiem, kā arī saturīgi un radoši pavada brīvo laiku,” atgādina biedrības “Vītolēni” vadītāja Ineta Riepniece, uzsverot, ka ikviens mīļi gaidīts ik vasaru Gaujienas Vītolsvētku koncertos.
Nometnes noslēgumā tradicionāli notiek trīs koncerti. Piektdienas, 25. jūlija, vakarā pulksten 21 izskanēs nakts koncerts Jāzepa Vītola muzeja “Anniņas” balkonos, kur būs iespēja klusā un sirsnīgā noskaņā ieklausīties mūzikas nometnes “Vītolēni” pedagogu un dažādu sastāvu ansambļu radošajos priekšnesumos. Bet sestdien paredzēts uzvedums “Tikšanās ar Jāzepu Vītolu” Gaujienas tautas namā, “Vītolēnu” ansambļu un solistu koncerts Gaujienas tautas namā, kā arī lielais Vītolsvētku koncerts “Anniņu” terasēs, kura mākslinieciskais vadītājs ir Matīss Pēteris Circenis.
“Vītolēnu” simfoniskā orķestra un kora mākslinieciskie vadītāji – Andris Riekstiņš un Kristīne Circene.
Reklāma