Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Veiktas pārbaudes bērnu vasaras nometnēs

www.pexels.com

Bērnu aizsardzības centra (turpmāk – BAC) Bērnu tiesību uzraudzības dienesta speciālisti veikuši pārbaudes bērnu vasaras nometnēs laika periodā no 2024. gada 1. jūnija – 2024. gada 31. augustam. Nometnes tika izvēlētas pēc nejaušības principa visā Latvijas teritorijā ar mērķi pārliecināties, vai nometnēs tiek ievērotas bērnu tiesības atbilstoši Bērnu tiesību aizsardzības likumam, tiek ievēroti noteikumi un citi bērnu tiesības regulējošie normatīvie akti. Apsekotas 10 nometnes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānoto pārbaužu laikā primāri tika veltīta uzmanība bērnu labāko interešu aspektiem nometnes norises laikā. Veiktas pārrunas ar nometņu vadītājiem, darbiniekiem un dalībniekiem, kā arī vadītas daļēji strukturētas intervijas, kuras rakstiski aizpildīja paši bērni. Pārbaudīta nometņu dokumentācija, kurai ir nozīme nometņu darbības nodrošināšanā.

Veicot pārbaudes, vienlaikus uzmanība tika pievērsta tam, vai un kā tiek nodrošināta bērnu drošība, veselības aprūpe, ēdināšana, dzeramā ūdens pieejamība, higiēnas prasību ievērošana. Papildus tika vērtēts, vai nometņu dalībniekiem tiek piedāvātas daudzveidīgas un plānotajai programmai atbilstošas aktivitātes, tika vērotas bērnu savstarpējās attiecības un noskaidrots, kādas ir bērnu attiecības ar nometņu darbiniekiem utt.

Tāpat pārbaužu laikā, anketējot un veicot sarunas ar bērniem, īpaša vērība tika pievērsta tam, lai gūtu pārliecību, ka nav pamata bažām par iespējamu seksuālu vardarbību pret bērniem. Pārbaužu rezultātā netika iegūta informācija, kas liecinātu, ka pārbaudīto nometņu norises laikā pret bērniem tiktu vērstas seksuāla rakstura darbības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu aizsardzības centrs aicina vecākus būt vērīgiem un atbildīgi izraudzīties nometni saviem bērniem, pievēršot uzmanību tam, vai nometne ir reģistrēta un atbilstoša prasībām.

Simona Saule, Bērnu aizsardzības centrs, Vadošā eksperte (struktūrvienību sadarbības un statēģiskās plānošanas nodrošināšanai)


Bērnu aizsardzības centra
Bērnu tiesību uzraudzības dienesta
Bērnu tiesību aizsardzības departamenta veiktās plānotās pārbaudes bērnu vasaras nometnēs
un saņemtāssūdzības par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem bērnu vasaras nometnēs
laika posmā no 2024. gada 1. jūnija līdz 2024. gada 31. augustam

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. Bērnuvasarasnometnēs veiktās plānotās pārbaudes

Bērnu aizsardzības centra (turpmāk – Centrs) Bērnu tiesību uzraudzības dienesta Bērnu tiesību aizsardzības departamentā (turpmāk – Departaments) saskaņā ar Ministru kabineta 2023. gada 19. decembra noteikumu Nr. 784 “Bērnu aizsardzības centra nolikums”1 (turpmāk – Nolikums) 3.6., 5.2. un 4.17. apakšpunktā noteikto un 2009. gada 1. septembra Ministru kabineta noteikumu Nr. 981 “Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība”2 (turpmāk – Noteikumi) 19.4. apakšpunktā noteikto laika posmā no 2024. gada 1. jūnija līdz 2024. gada 31. augustam (turpmāk – 2024. gada vasara) pēc savas iniciatīvas plānoja veikt 10 pārbaudes nejaušas izlases veidā izvēlētās bērnu vasaras nometnēs (turpmāk – Nometne) visā Latvijas teritorijā.

Plānoto pārbaužu mērķis – pārliecināties, vai Nometnēs tiek ievērotas bērnu tiesības atbilstoši Bērnu tiesību aizsardzības likumam, tiek ievēroti Noteikumi un citi bērnu tiesības regulējošie normatīvie akti.

Konstatēts, ka Valsts izglītības satura centra vienotajā informācijas sistēmā https://www.nometnes.gov.lv/, atbilstoši Noteikumu 8.10. apakšpunktā noteiktajam, bija atrodama informācija par 9 izvēlēto pārbaudāmo Nometņu saskaņojumu, bet saskaņojums par vienu pārbaudāmo Nometni (diennakts atvērtā nometne) nebija atrodams. Šīs Nometnes pārbaude tika ieplānota, pamatojoties uz sociālajos tīklos pieejamo informāciju, kas liecināja par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem, vienlaikus arī par Nometņu organizēšanas un darbības pārkāpumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānoto pārbaužu laikā būtiski bērnu tiesību pārkāpumi 7 pārbaudītajās Nometnēs (4 atpūtas/piedzīvojumu, brīvā laika un aktivitāšu diennakts nometnes, 2 sporta diennakts nometnes, 1 izglītojošā nometne) netika konstatēti.

Vienā no pārbaudītajām Nometnēm tika konstatēti būtiski bērnu tiesību pārkāpumi, proti, apstiprinājās sociālajos tīklos pieejamā informācija, ka Nometne nebija reģistrēta Valsts izglītības satura centra vienotajā informācijas sistēmā https://www.nometnes.gov.lv/, atbilstoši Noteikumu 8.10. apakšpunktā noteiktajam, līdz ar to par pārbaudes laikā konstatēto atbilstoši kompetencei tika informēta Valsts policija3.

Divas no plānotajām pārbaudēm veikt nebija iespējams, jo, ierodoties pirmās Nometnes vietā, nebija sastopami ne Nometnes organizētāji, ne Nometnes dalībnieki. No ēkas dežuranta tika saņemta informācija, ka Nometnes darbības laiks esot ticis mainīts, un Nometne jau esot beigusies. Otrajā Nometnē plānotās pārbaudes laikā uz vietas nebija sastopami ne Nometnes organizētāji, ne Nometnes dalībnieki, jo visi bija devušies ekskursijā un Nometnē plānoja atgriezties vēlu vakarā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānoto pārbaužu laikā tika veiktas pārrunas ar Nometņu vadītājiem, darbiniekiem un dalībniekiem, tika veiktas arī daļēji strukturētas intervijas ar Nometņu dalībniekiem, kuras rakstiski aizpildīja paši bērni, pārbaudīta Nometņu dokumentācija, kurai ir nozīme Nometņu darbības nodrošināšanā.

Veicot pārbaudes, uzmanība tika pievērsta tam, vai un kā tiek nodrošināta bērnu drošība, veselības aprūpe, ēdināšana, dzeramā ūdens pieejamība, higiēnas prasību ievērošana. Papildus tika vērtēts, vai Nometņu dalībniekiem tiek piedāvātas daudzveidīgas un plānotajai programmai atbilstošas aktivitātes, tika vērotas bērnu savstarpējās attiecības un noskaidrots, kādas ir bērnu attiecības ar Nometņu darbiniekiem utt.

Plānoto pārbaužu rezultātā secināts, ka lielākoties pasākumi Nometnēs notika atbilstoši plānotajai programmai, bērniem tika piedāvātas daudzveidīgas iespējas darboties, pilnveidot sevi, atpūsties un kopā ar vienaudžiem interesanti pavadīt brīvo laiku. Pozitīvi vērtējams tas, ka vairākās Nometnēs viens no dalībnieku pienākumiem bija kārtības un tīrības uzturēšana savās istabiņās, pašapkalpošanās prasmju pilnveide.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konstatēts, ka pārbaudīto Nometņu teritorijas un telpas bija sakoptas, dalībniekiem atbilstošas un drošas. Bērniem brīvi bija pieejams dzeramais ūdens.

Sarunās ar bērniem noskaidrots, ka

bērniem Nometnē patīk:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • iespēja sadarboties ar vienaudžiem un iegūt jaunus draugus;
  • iespēja jautri pavadīt laiku, sportot, piedalīties radošajās nodarbībās;
  • garšīgs, daudzveidīgs ēdiens, lielas porcijas, var dabūt papildporcijas;
  • svētdiena, kas ir vecāku diena – vecāki var apciemot bērnus;
  • piedzīvojumu parka “Tarzāns” apmeklējums;
  • braucieni ar laivām;
  • kinologu viesošanās Nometnē;
  • Zooloģiskā dārza apmeklējums.

bērniem Nometnē nepatīk:

  • ierobežojumi mobilo telefonu lietošanā:

mobilais telefons ir pie Nometnes vadītāja/audzinātāja un tiek izsniegts 3 reizes nedēļā;

mobilais telefons ir pie Nometnes vadītāja/audzinātāja un tiek izsniegts vakarā uz noteiktu laiku;

  • Nometnē bērnu vecums ir atšķirīgs, reizēm jaunākie bērni konfliktē ar vecākajiem;
  • piemērotās disciplinēšanas metodes gadījumos, kad tiek pārkāpti Nometnes iekšējās kārtības noteikumi – papildu apļa skriešana (sporta nometnē), cits fizisks vingrinājums, piemēram, noteikts skaits pietupienu (sporta nometnē);
  • rīta rosme (sporta nometnē);
  • negaršīgs ēdiens, mazas porcijas.

Papildus vēlamies norādīt, ka pārbaužu laikā, anketējot bērnus, veicot sarunas ar bērniem, īpaša vērība tika pievērsta tam, lai gūtu pārliecību, ka nav pamata bažām par iespējamu seksuālu vardarbību pret bērniem. Pārbaužu rezultātā netika iegūta informācija, kas liecinātu, ka pārbaudīto Nometņu norises laikā pret bērniem tiktu vērstas seksuāla rakstura darbības.

Vienā no pārbaudītajām Nometnēm kāds dalībnieks anketā bija sniedzis informāciju, ka Nometnes laikā kāds viņam ir pieskāries, taču viņam tas nav bijis nepatīkami. Noskaidrots, ka bērns nav sapratis anketā uzdoto jautājumu un interpretējis to pēc savas izpratnes. Bērns norādījis gadījumu, kad pēc nodarbības par draudzību un uzticēšanos visi dalībnieki bija savstarpēji apskāvušies.

Nometnes vadītājam sniegts ieteikums kādā no vakara diskusijām pārrunāt ar Nometnes dalībniekiem par “labajiem” un “sliktajiem” pieskārieniem un rīcību situācijās, ja pieskārieni nav patīkami. Lai bērniem anketā uzdotais jautājums būtu skaidrāk saprotams, tas ir precizēts: “Vai nometnē no citiem (bērniem, pieaugušajiem) esi izjutis pieskārienus, kuri Tev radīja nepatīkamas sajūtas? Ja, jā, kādi tie bija? Kā tu rīkojies?”

Informējam, ka gadījumā, ja Centrs saņemtu informāciju par bērnu iespējamu seksuālu izmantošanu Nometnē, situācijas izvērtēšanā nekavējoties, atbilstoši normatīvajā regulējumā noteiktajai kompetencei, tiktu iesaistīta Valsts policija.

Pamatojoties uz plānoto pārbaužu rezultātiem un saskaņā ar Nolikuma 5.2. apakšpunktā noteikto, Nometnēm tika uzdots novērst konstatētos pārkāpumus:

  • Organizējot nometni, rīkoties atbilstoši Noteikumiem.
  • Pieprasīt informāciju no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra Sodu reģistra par Nometnes darbinieku sodāmību atbilstoši Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72. panta ceturtajā daļā noteiktajam;
  • Nodrošināt Noteikumu 8.4 un 8.9. apakšpunktos noteikto regulējumu izpildi – izstrādāt Nometnes iekšējās kārtības noteikumus, minētajos noteikumos norādīt dalībnieku tiesības, pienākumus, atbildību un citus būtiskus jautājumus, kas jāievēro Nometnes dalībniekiem, atrodoties Nometnē, kā arī ar minētajiem noteikumiem iepazīstināt Nometnes dalībnieku likumiskos pārstāvjus;
  • Nodrošināt Noteikumu 8.6. apakšpunktā noteiktā regulējuma izpildi – sniegt informāciju, vai saņemts Veselības inspekcijas pozitīvs atzinumus par Nometnes gatavību uzsākt darbību;
  • Nodrošināt Noteikumu 8.7. apakšpunktā noteiktā regulējuma izpildi – sniegt informāciju, vai Nometnes ēdināšanas pakalpojuma sniedzējs ir reģistrēts Pārtikas un veterinārajā dienestā, kā arī informāciju par savstarpēji noslēgto līgumu;
  • Redzamā vietā izvietot – saskaņā ar Noteikumu 10.8.1. apakšpunktā noteikto – informāciju par Nometnes juridisko un faktisko adresi, kontakttālruni; 10.8.2. apakšpunktā noteikto – informāciju par Nometnes organizētāja nosaukumu vai vārdu un uzvārdu, kontakttālruni; 10.8.3. apakšpunktā noteikto – Nometnes vadītāja vārdu, uzvārdu un kontakttālruni; 10.8.4. apakšpunktā noteikto – ārstniecības personas vai ārstniecības iestādes kontakttālruņus; 10.8.5. apakšpunktā noteikto – informāciju par operatīvo dienestu izsaukšanas kārtību; 10.8.6. apakšpunktā noteikto – dalībnieku guļvietu izvietojuma plānu; 10.8.7. apakšpunktā noteikto – Nometnes iekšējās kārtības noteikumus un drošības noteikumus; 10.8.8. apakšpunktā noteikto – Nometnes dienas kārtību;

Pamatojoties uz plānoto pārbaužu rezultātiem un saskaņā ar Nolikuma 4.8. un 4.17. apakšpunktu, Nometnēm tika sniegti ieteikumi:

  • Nometnes dalībniekiem aktuālo informāciju izvietot redzamā vietā (piemēram, uz ziņojumu dēļa);
  • Pirms Nometnes darbības uzsākšanas organizētājam nodrošināt, ka tiek slēgti darba līgumi vai uzņēmuma līgumi, vai līgumi par brīvprātīgo darbu ar Nometnes vadītāju un citiem Nometnes darbības nodrošināšanai nepieciešamajiem darbiniekiem, kā to nosaka Noteikumu 8.1. apakšpunkts;
  • Apzināt Nometnes dalībnieku labbūtību Nometnē, rosinot alternatīvas, kā dalībnieks, kurš izjūt diskomfortu, var par to paziņot Nometnes darbiniekam (paredzot arī anonīmas ziņošanas iespējas). Ikdienas sarunās akcentēt tēmas, kas nodrošina atgriezeniskās saites gūšanu starp Nometnes dalībniekiem un Nometnes darbiniekiem;
  • Pārrunāt Nometnes gaitā ar dalībniekiem par pieskārieniem. Kā to katrs saprot – kuri ir “labie”, kuri “sliktie” pieskārieni. Kā rīkoties, ja pieskārieni nav patīkami;
  • Iespēju robežās biežāk organizēt bērnu saliedēšanās pasākumus, kopīgi pulcējoties un izrunājot radušās problēmas, pārdzīvojumus, kā arī kopīgi meklējot iespēju atrisināt izveidojušās problēmas;
  • Nometnes dalībnieku agresīvas uzvedības gadījumā veikt pārrunas ar situācijā iesaistītajiem Nometnes dalībniekiem, informēt par situāciju bērnu vecākus, lemt par turpmākajām darbībām.

Kopumā secināts, ka 2024. gada vasarā Departamenta pārbaudītās Nometnes (izņemot vienu) darbojās atbilstoši Noteikumiem, kā arī Nometnēs tika ievērotas bērnu tiesības un intereses.

2. Saņemtās sūdzības par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem bērnu vasaras nometnēs

Departamentā 2024. gada vasarā par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem kopā saņemtas 132 sūdzības, tostarp 14 dienesta ziņojumi4.

No 2024. gada vasarā saņemtajām 132 sūdzībām, 6 sūdzības norādīja uz iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem Nometnēs, kas ir 5% no visu 2024. gada vasarā saņemto sūdzību skaita.

Nereģistrēta pakalpojuma sniegšana

3 no saņemtajām sūdzībām norādīja uz nereģistrēta pakalpojuma sniegšanu, proti, ka Nometne notiek, bet nav reģistrēta Valsts izglītības satura centra vienotajā informācijas sistēmā https://www.nometnes.gov.lv/, atbilstoši Noteikumu 8.10. apakšpunktā noteiktajam. Visas 3 sūdzības apstiprinājās.

Par minēto Valsts policijā uzsākts administratīvā pārkāpuma process, bet pēc izmeklēšanas pabeigšanas saskaņā ar Izglītības likuma5 68. panta 2. daļu process tiks pārsūtīts izskatīšanai pašvaldības administratīvajai komisijai vai apakškomisijai.

1 saņemtajā sūdzībā papildus tika norādīts, ka ēka, kurā tiek organizēta Nometne, atrodas avārijas stāvoklī – ēkas sienā redzamas lielas plaisas, no jumta krīt akmeņi, tādējādi apdraudot bērnu drošību un veselību.

Minētā sūdzība pēc piekritības izskatīšanai un atbildes sniegšanai tika pārsūtīta Valsts policijai un pašvaldībai. Apstiprinājās informācija, ka Nometne nav reģistrēta. Centrā no pašvaldības tika saņemta informācija, ka minētā ēka ir biroju ēka un neatbilst iespējamajam telpu lietošanas veidam (Nometne), vienlaikus ēkas bojājumi neietekmē drošumu, līdz ar to informācija apstiprinājās daļēji, jo pārbaudes laikā Nometnes dalībnieki uz vietas nebija sastopami, durvis bija slēgtas. Papildus ēkas īpašniekam uzdots nodrošināt ēkas tehnisko izpēti un sniegt pašvaldībai informāciju, vai ēkas telpas tiek izmantotas izglītības iestāžu, tostarp Nometnes vajadzībām.

2 saņemtā sūdzība papildus norādīja uz Nometnes darbinieku neatbilstošu komunikāciju ar Nometnes dalībnieku likumiskajiem pārstāvjiem, nespēju risināt radušās konfliktsituācijas.

Minētā sūdzība pēc piekritības daļā par nereģistrēta pakalpojuma sniegšanu tika pārsūtīta Valsts policijai. Apstiprinājās informācija, ka Nometne nav reģistrēta.

No Departamenta puses Nometnes organizētājam tika ieteikts stiprināt sadarbību ar Nometnes dalībnieku likumiskajiem pārstāvjiem, respektējot bērnu likumisko pārstāvju pienākumu aizstāvēt savu bērnu tiesības un ar likumu aizsargātās intereses. Papildus tam Departaments aicināja Nometnes vadītāju saskarsmē ar bērnu likumiskajiem pārstāvjiem pielietot uz sadarbību vērstu komunikāciju, izskaidrojot bērnu likumiskajiem pārstāvjiem viņus interesējošus jautājumus saistītus ar bērnu dalību Nometnē, kā arī uzturēt dialogu ar bērnu likumiskajiem pārstāvjiem, ja tiek konstatētas tādas Nometnes dalībnieka uzvedības grūtības, kā dēļ tiek pārkāpti Nometnes iekšējās kārtības noteikumi un/vai traucēta Nometnes darbība. Tostarp Departaments aicināja atbildīgi izvērtēt Nometnes darbinieku prasmes un zināšanas Nometnes dalībnieku nevēlamas uzvedības novēršanā, mazināšanā vai mainīšanā, vajadzības gadījumā, apzinot pieejamos resursus kompetences papildināšanai.

Departaments lūdza Nometnes vadītāju turpmāk rūpīgi pārskatīt valstī noteiktos normatīvos aktus nometņu organizētājiem un ievērot bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtību, veicinot nometņu dalībnieku un viņu likumisko pārstāvju tiesību ievērošanu. Kopumā, izskatot minēto sūdzību, informācija apstiprinājās daļēji.

3 saņemtā sūdzība norādīja uz sociālajos tīklos pieejamo informāciju par nereģistrēta pakalpojuma sniegšanu, proti, Nometne, pārbaudot ziņas Valsts izglītības satura centra mājaslapā, nav atrodama. Papildus norādīts, ka nav saprotams, kāds ir Nometnes vadītāja vārds un uzvārds, konts, uz kuru lūgts pārskaitīt naudu, jo tas nav reģistrēts Latvijā. Informācijas sniedzējs vērš uzmanību, ka Nometnes organizētāji saviem nolūkiem izmanto mirušas personas vārdu.

Minētā sūdzība pēc piekritības tika pārsūtīta Valsts policijai. Apstiprinājās informācija, ka Nometne nav reģistrēta.

Bērnu drošības nenodrošināšana, pārkāpumi ēdināšanas pakalpojumu sniegšanā, higiēnas prasību neievērošana

4 Saņemta sūdzība, kurā norādīts par bērniem neatbilstoša pakalpojuma sniegšanu.

Sniegta informācija par Nometnes dalībnieku ierobežojumiem mazgāties dušā, kad Nometnes darbinieks, stāvot ar pulksteni pie dušas telpas, sekojis, lai netiktu pārsniegts katram bērnam atļautais mazgāšanās laiks. Papildus norādīts, ka bērniem pēc tualetes apmeklējuma aizliegts mest tualetes papīru podā, tas jāizmet grozā, kas atrodas ārpus tualetes kabīnes.

Vienlaikus sūdzībā sniegta informācija, ka Nometnes dalībnieku ēdināšana neesot atbilstoša, visi ēdieni un saldumi, ko vecāki esot iedevuši bērniem līdzi uz Nometni, esot tikuši konfiscēti.

Minētā sūdzība pēc piekritības tika pārsūtīta Valsts policijai, Veselības inspekcijai, Pārtikas un veterinārajam dienestam. Saņemot atbildes no visām institūcijām secināts, ka sūdzība neapstiprinājās, tā bija nepamatota.

5 Saņemta sūdzība, kurā norādīts uz bērnu drošības nenodrošināšanu Nometnē – bērns guvis apdegumus, darbojoties ar līmes pistoli, un viņam nav sniegta atbilstoša palīdzība, par notikušo netika informēti bērna vecāki. Papildus sniegta informācija, ka bērns guvis brūci, peldoties Nometnes ūdenstilpē, uz ko Nometnes darbinieki neesot reaģējuši norādot, ka nav laika.

Saņemot paskaidrojumu no Nometnes vadītāja secināts, ka pirms darbošanās ar līmes pistoli bērni tikuši iepazīstināti ar drošības noteikumiem, un situācijā, kad bērns guva vieglas pakāpes apdegumu uz rokas apakšdelma, tika sniegta medicīniskā palīdzība, apstrādājot brūci ar pretapdeguma putām. Vienlaikus norādīts, ka Nometnes darbinieki par notikušo nepaspēja informēt vecākus, jo bērns to izdarīja pirmais, nekavējoties piezvanot. Pēc notikušā bērna vecākiem sniegta informācija par negadījuma apstākļiem. Par citu traumu esamību Nometnes vadītājam nebija informācijas.

Secināts, ka sūdzība neapstiprinājās, vienlaikus Nometnes vadītājai sniegti ieteikumi, lai turpmāk novērstu iespējamos pārkāpumus Nometņu organizēšanā.

Emocionāla vardarbība pret bērnu

6 Saņemtā sūdzība norāda uz iespējamu Nometnes vadītāja emocionālu vardarbību pret Nometnes dalībnieku.

Sūdzībā sniegta informācija, ka no bērna prasīta bezierunu pakļaušanās Nometnes vadītāja norādījumiem un prasībām, netika pārrunāti un izskaidroti bērnam piešķirtie brīdinājumi un sodi par Nometnes iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu, nevienā no situācijām bērnam netika dota iespēja paskaidrot savu rīcību.

Minētā sūdzība pēc piekritības pārsūtīta Valsts policijai saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 77.-87. pantos ir norādītajiem administratīvajiem pārkāpumiem bērnu tiesību aizsardzības jomā, kā arī šā likuma 88. pantā noteiktās kompetences administratīvo pārkāpumu procesā. Tādējādi saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 88. panta otrajā daļā noteikto administratīvā pārkāpuma procesu par šā likuma [..] 81. pantā minētajiem pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic Valsts policija vai pašvaldības policija.

Minētā sūdzība nav Centra kompetencē.

1 Bērnu aizsardzības centra nolikums, pieejams: https://likumi.lv/ta/id/348479-bernu-aizsardzibas-centra-nolikums

2 Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība, pieejams: https://likumi.lv/ta/id/197039-bernu-nometnu-organizesanas-un-darbibas-kartiba

3 Izglītības likuma 67. pantā ir noteikta atbildība par bērnu nometņu organizēšanas un darbības noteikumu pārkāpšanu. Savukārt Izglītības likuma 68. panta otrajā daļā noteikts, ka administratīvā pārkāpuma procesu par šā likuma 67. pantā minēto pārkāpumu līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic Valsts policija vai pašvaldības policija. Administratīvā pārkāpuma lietu izskata pašvaldības administratīvā komisija vai apakškomisija.

4 Dienesta ziņojums ir Centra sastādīts protokols par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem, pamatojoties uz mutiski, tostarp, telefoniski, saņemtu vai plašsaziņas līdzekļos izskanējušu informāciju u.c.

5 Izglītības likums, pieejams: https://likumi.lv/ta/id/50759-izglitibas-likums

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.