Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas bibliotēka aicina apciemot Alfonu

Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā visu jūniju apskatāma ceļojošā interaktīvā izstāde “Laipni lūgti uz Alfona Oberga viesībām”, kas tapusi, atzīmējot zviedru rakstnieces Gunillas Bergstremas slavenā grāmatu tēla Alfona piecdesmito gadadienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā jau jubilejās pienākas, apmeklējot izstādi, viesi tiek aicināti piedalīties izklaidējošā nodarbībā, kas ļaus iepazīt Alfona  ikdienas krāsainos piedzīvojumus. Paši mazākie varēs iejusties pilota lomā, vizinoties Alfona būvētajā helikopterā.

Aicinām pieteikties nodarbībai, sazinoties ar Bērnu literatūras nodaļas vadītāju Zani Sīmani, rakstot bernubiblioteka@valka.lv vai zvanot 29153117.

Bergstrema (1942 – 2021) ir sarakstījusi un ilustrējusi apmēram četrdesmit bērnu grāmatas, rakstījusi arī dzejoļus, strādājusi bērnu teātrī un multiplikācijas filmu jomā. Viņas darbi ir saņēmuši daudzus apbalvojumus un atzinības, ieskaitot zviedru “Grammy” balvu – gada bērnu grāmata 1988. gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izstādes un grāmatas galvenais varonis ir Alfons Obergs – parasts zēns, kuram ir parasts tētis un kuri dzīvo kaut kur daudzstāvu dzīvokļu mājas parastā dzīvoklī. Šis stāsts iznāca bilžu grāmatā “Arlabunakti, Alfon Oberg!”, ko izdeva 1972. gadā,” informē LNB. Kopumā stāsts izdots gandrīz 10 miljonos eksemplāru 40 dažādās valodās. Latviski ir izdotas četras Gunillas Bergstremas grāmatas.

Izstādi sagatavojis LNB Bērnu literatūras centrs sadarbībā ar Zviedrijas institūtu, “Rabén & Sjögren”, “Bok-Makaren AB” un Zviedrijas vēstniecību Rīgā.

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.