Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Trapenē taps “Laimes koku” parks

Jau pēc divām nedēļām, 17. septembrī, piekto gadu pēc kārtas Latvijā norisināsies “Pasaules talka”. Arī šogad tās ietvaros iedzīvotāji ir aicināti piedalīties koku sēšanas un stādīšanas akcijā „Laimes koki”. Līdzīgi kā iepriekš, Pasaules talkas ietvaros tiks veidoti Laimes koku parki, šogad tādi taps trīs – Smiltenes novada Trapenē, Rēzeknes novada Viļānos un Krāslavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2020. gada Pasaules talkas ietvaros Latvijā tiek veidoti Laimes koku parki, ar mērķi labiekārtot un apzaļumot apdzīvotās teritorijas, radīt cilvēkiem vietu koku stādīšanai, kā arī sniegt ieguldījumu Latvijas un pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Pirmais Laimes koku parks 2020. gadā tapa Valdemārpilī, pērn tāds tika izveidots Jelgavā. Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad “Lielā Talka” izsludināja konkursu pašvaldībām par Laimes koku parka izveidi. Ņemot vērā lielo atsaucību, vēlmi labiekārtot vidi mums apkārt, šogad tika apstiprināti trīs konkursa uzvarētāji, kuru pieteikumi atbilda konkursa prasībām. Pirmais Laimes koku parks šogad 12. septembrī tiks atklāts Trapenē, kur līdz pat Pasaules talkas dienai iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties koku stādīšanas akcijā „Laimes koki”, savukārt Viļānos un Krāslavā parki tiks veidoti Pasaules talkas ietvaros, 17. septembrī, kad talkos visa Latvija un Pasaule.

 „Latvijas valsts meži” Vides izglītības vadītāja Līga Abizāre uzsver: „Esam gandarīti, ka jau trešo gadu pēc kārtas varam sniegt arī savu atbalstu Laimes koku parku veidošanā. Koki un meži ir mūsu valsts vērtības, tāpēc priecājamies, ka pašvaldības rūpējas par to, lai Latvija būtu zaļa. Ik katrs iestādītais koks ir vērtība, kas padara mūsu vidi veselāku. Tāpēc priecājamies, ka mums Latvijā ir tradīcijas, kurās iedzīvotāji ir aicināt iestādīt koku, lai ilgtermiņā parūpētos par cilvēku labsajūtu!”

„Šobrīd Trapenes iedzīvotājus priecē „Bormaņmuižas” parks, kam ir liela vēsturiskā nozīme un tā ir iedzīvotāju iemīļota vieta, kurā var izjust dabas klātbūtni. Mēs novērtējam, ka mums ir dota iespēja šogad veidot “Laimes koku” parku Trapenē, kas būs lielisks papildinājums jau esošajai pastaigu vietai. Mēs ceram, ka jaunais parks stiprinās piederības sajūtu Trapenes pagasta iedzīvotājos, jo arī viņiem būs iespēja tur iestādīt savu koku – atzīmējot kāzu dienu, bērna dzimšanu vai citu īpašu notikumu – lai kopā veidotu īpašu un mīļu “Laimes koku” parku Trapenē,” stāsta Laura Vāciete, Trapenes pagasta “Laimes koku” parka idejas iniciatore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lielās Talkas” vadītāja Vita Jaunzeme aicina: „Ir patiess prieks, ka “Laimes koku” sēšanas un stādīšanas akcija, kā arī parku veidošana Latvijā ir kļuvusi par nozīmīgu tradīciju. Neatkarīgi no tā, vai runājam par kādu mazāk apdzīvotu vietu vai pilsētu, ikvienam ir svarīgi, lai netālu no mājām būtu pieejama zaļā zona, kurā izjust dabas skaistumu un mieru. Tāpēc aicinu katru, savas mājas pagalmā vai pašvaldības koordinētā vietā, arī šogad, 17. septembrī, pievienoties akcijai – iesēt vai iestādīt savu laimes un spēka koku, lai kopā svinēt un darītu Latviju zaļu!”

Akcijas “Laimes koki” mērķis ir:

  • veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu – veidot dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu;
  • stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu;
  • veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.

Pieteikt savu koku stādīšanu iespējams “Laimes koku” kartē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinam un darām Latviju zaļu!

Informāciju sagatavoja:Zanda Kočāne, “Lielās Talkas” sabiedrisko attiecību konsultante

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.