Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skolēni saņem absolventes stipendiju

Absolventes Māras Dāmes stipendija jaunā mācību gada 1. semestrī piešķirta Smiltenes vidusskolas skolēniem Endijam Graudiņam (no kreisās), Kristiānai Kļaviņai un Markam Sdobnikovam. Foto: Santa Sinka

Jaunā mācību gada pirmā diena trijiem Smiltenes vidusskolas skolēniem sākusies ar iepriecinošu vēsti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

12. klases audzēkņi Kristiāna Kļaviņa un Endijs Graudiņš un 11. klases audzēknis Marks Sdobnikovs Zinību dienas svinīgajā sarīkojumā saņēma sertifikātu, kas apliecina, – viņi katrs 2022./2023. mācību gada 1. semestrī saņems skolas absolventes Māras Dāmes stipendiju. Šo stipendiju jau vairākus gadus Smiltenes vidusskolas audzēkņi var nopelnīt par sekmīgu mācību darbu iepriekšējā semestrī, aktīvu sabiedrisko darbu un iesaistīšanos skolas dzīvē.

Jau rakstījām, ka Māra Dāme dzīvo un strādā Beļģijā, kur ir Eiropas Aviācijas drošības aģentūras vecākā eksperte, un ar savu stipendiju atbalsta Smiltenes vidusskolas skolēnus, jo zina, cik svarīgs ir atbalsts ceļā uz izglītību. Savulaik Māra pati saņēmusi Apvienotās Karalistes “Chevening” stipendiju mācībām Lielbritānijas Universitātē.

Savukārt šovasar divi Smiltenes vidusskolas 2021./2022. mācību gada absolventi Santa Vintere un Ginters Ķelps saņēma absolventes Gintas Patelas stipendiju, kas tiek piešķirta vienu reizi gadā.
“Gintas Patelas ikdiena šobrīd saistīta ar Dubaiju, bet vasarās viņa kopā ar bērniem ir Latvijā, Smiltenē. Ginta ir izaugusi piecu bērnu ģimenē un labi zina, cik pēc skolas beigšanas, dodoties piepildīt tālākos mērķus, var būt nozīmīgs pat mazākais finansiālais atbalsts. Tā arī radusies doma par stipendiju dzimtās puses vidusskolas absolventiem, kuru šovasar par godprātīgu attieksmi pret mācību darbu saņēma Santa Vintere un Ginters Ķelps,” informē Smiltenes vidusskolas pārstāve Baiba Vahere.

Santa šobrīd jau ir Dānijā, kur Orhūsas Universitātē studē kognitīvās zinātnes. Savukārt Ginters ir Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātņu un interneta tehnoloģiju fakultātes students.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.