Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gatis Šļūka nebaidās pasmieties arī par neērtām tēmām

Gata Šļūkas vārds daudziem sīkākus komentārus neprasa. Viņš ir zināmākais Latvijas karikatūrists. Jau 24 gadus viņš strādā “Latvijas Avīzē”. Gatis ir arī četru grāmatu autors, viņam ir maģistra grāds grafikas mākslā. Mākslinieks dzimis un audzis Raunā. Pēc 9. klases pārcēlies uz Rīgu. Nevēlēdamies atstāt dzimtas māju nebūtībā, Gatis labprāt pavada laiku Raunā, kur izbauda lauku mieru un smeļas enerģiju.

Šogad nākusi klajā mākslinieka ceturtā karikatūru grāmata “Karikatūras 3”, ko izdevuši “Latvijas Mediji”. Tajā apkopotas karikatūras par visām tēmām un tādas, kuras nav zaudējušas aktualitāti un neprasa papildu parakstus vai komentārus zīmētā sapratnei. Izdevumā ievietoti no 2015. līdz 2022. gadam tapušie vairāki simti zīmējumu.

“Radot karikatūras, es tās veidoju no sava – latvieša, eiropieša – skata punkta, bet vēlāk bieži vien tās sāk dzīvot savu dzīvi un apceļo pasauli, pateicoties mūsdienu globalizācijas, interneta laikmetam. Arī cilvēki citā pasaules malā sajūt saikni ar attēlotajām tēmām un situācijām. Tādos brīžos es jūtu gandarījumu par paveikto un šķiet, ka karikatūras tomēr var nedaudz mainīt pasauli,” par sevi saka Gatis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.